ILFOV(Buftea):Etapa 4

Ary & Roby - FC Jiului 3-2

Dupa ce au aratat un reviriment imbucurator in partidele anterioare, cei de la FC Jiului au fost foarte aproape de a produce prima surpriza in acest campionat. Probabil ca cei de la Ary & Roby erau siguri de victorie si au tratat meciul cu superficialitate, astfel ca la pauza scorul era egal, 1-1. Nici in repriza secunda vicecampioana nu s-a descurcat stralucit, replica bucurestenilor fiind din nou una demna de toata admiratia. Meciul avea sa fie decis pe final, atunci cand la scorul de 2-2 Ary & Roby inscrie golul al treilea si reuseste sa pastreze acest minim avantaj pana la fluierul de final. Trei puncte importante luate nu fara emotii de catre bufteni, lucru care-i mentine in lupta pentru titlu.

UNEFS - TEC Buftea 5-3

Derby buftean in care orice rezultat era posibil. UNEFS-ul are o prima repriza mai buna si conduce la pauza cu 3-1. Revenirea celor de la TEC nu se produce nici in repriza secunda, in ciuda eforturilor facute de acestia. Ceva parca nu a mai mers ca altadata in jocul lor, jucatorii nu s-au concentrat suficient, ba chiar au aparut si unele discutii care au generat o stare de nervozitate in sanul echipei. O partida mai slaba a celor de la TEC, in timp ce UNEFS-ul si-a facut jocul obisnuit si a castigat meritat, anuntandu-se inca de pe acum ca o candidata serioasa la cucerirea trofeului.

1 Mai - Cocani 10-2

Galop de sanatate pentru bucuresteni, in fata unui adversar care s-a straduit cat a putut sa tina pasul cu mult mai galonatul sau adversar. Dupa ce a fost 3-0 la pauza, cei de la 1 Mai au continuat sa inscrie cu nonsalanta si in partea a doua si, asa cum aminteam cu putin timp in urma, este posibil ca echipa sa devina una dintre fortele campionatului. De partea cealalta, cei din Cocani trebuie apreciati pentru stoicismul cu care se prezinta la fiecare etapa, in ciuda infrangerilor suferite pana acum. Poate ca mai multa organizare in cadrul echipei n-ar strica si poate ca prezentarea unui lot mai numeros la meciuri ar aduce un plus in evolutia celor din Cocani.

Juventus Buftea - Vointa Buciumeni 7-4

Cine a crezut ca liderul o sa aiba un meci usor in aceasta etapa s-a inselat amarnic. Desi Juventus mai avusese probleme si in trecut cu cei de la Vointa, jucatorii campioanei intra ceva mai relaxati pe teren si in minutul 6 sunt condusi deja cu 2-0. Treziti la realitate ca dupa un dus rece, juventinii incep sa joace din ce in ce mai bine si pana la pauza reusesc sa intoarca rezultatul in favoarea lor (4-2). Vointa nu renunta la lupta si reuseste sa se apropie in doua randuri la un gol diferenta. Insa de fiecare data Juve reface imediat diferenta de doua goluri, fapt ce-i asigura un final de meci linistit. Victorie obtinuta cu greutate, dar meritata, in fata unui adversar foarte incomod.

Noutati din Liga de Minifotbal Ilfov

FC Best Chitila se retrage din campionat !!!

Ilfov :Campionatul de minifotbal Mimbler

05-11-2015 | Liga de Minifotbal Ilfov

ILFOV BUFTEA ! Premii importante oferite de organizator pentru a 3-a editie de campionat 2013-201