ILFOV(Buftea):Etapa 5

1 Mai - Vointa Buciumeni 7-2 (3-1)

Asa cum aratau si calculele hartiei, cei de la 1 Mai au reusit sa se impuna categoric in fata celor din Buciumeni, acestia din urma reusind o prestatie palida in comparatie cu ce aratasera in etapa precedenta. Cu aceste trei puncte bucurestenii urca pe treapta a treia a podiumului, in timp ce Vointa ramane in continuare fara vreun punct castigat. De remarcat ascensiunea celor de la 1 Mai, echipa care a inceput ezitant campionatul si care acum pare a pune probleme serioase oricarui adversar. Insa pentru bucuresteni greul de-abia acum incepe.

FC Jiului - Cocani 10-2 (4-0)

In derby-ul suferintei, FC Jiului a facut instructie cu cei din Cocani si arata pe zi ce trece ca o echipa care poate produce surprize mari in acest campionat. Inca de la pauza nu se mai punea problema invingatoarei, bucurestenii conducand deja cu 4-0. Beneficiind si de replica slaba a jucatorilor din Cocani, FC Jiului si-a continuat nestingherita si in repriza secunda marsul sau spre obtinerea primei victorii din acest campionat si, implicit, a primelor puncte. Sa-i felicitam si sa speram ca vor mai sosi si alte puncte in contul lor.

Juventus Buftea - Mini FC Buftea 5-0 (2-0)

Meci la discretia campioanei, desi existau si unele voci care sustineau ca este posibil sa asistam la o surpriza. Mini FC Buftea este insa la inceput de drum si nu are experienta unei echipe ca Juventus, de aici rezultand si diferenta mare de scor, desi in lotul echipei se regasesc cateva ,,vedete,, locale. De partea cealalta, Juventus a jucat cu o precizie de ceas elvetian si reuseste pentru a doua oara in acest campionat sa nu primeasca gol pe parcursul unui meci.

Ary & Roby - TEC Buftea 3-2 (1-2)

Un nou derby inter-buftean, asteptat cu mare interes. Meci echilibrat, cu TEC-ul conducand la pauza si cu Ary & Roby revenind in partea a doua. Partida a avut un moment-cheie, atunci cand TEC-ul conducea cu 2-1. La o faza controversata cei de la TEC reclama un fault in favoarea lor, arbitrul nu acorda nimic iar pe fondul nervozitatii generate de acest fapt jucatorii TEC-ului comit a sasea greseala. Din acest 9 metri Ary & Roby egaleaza. TEC-ul acuza socul, gandindu-se ca in loc de 2-2 ar fi putut fi 3-1 pentru ei. Aceasta cadere psihica avea sa-i coste, caci Ary & Roby mai inscrie o data si scorul avea sa ramana apoi nemodificat pana la final. Un meci tensionat pe final, cu unele iesiri nesportive, un meci in care Ary & Roby obtine nesperat (dar meritat) toate cele trei puncte.

Sanctiuni disciplinare:

Ionel Lambrache (Tec Buftea) → suspendare 3 etape

Sorin Nuta (cpt. Mini FC Buftea) → suspendare 1 etapa

Gheorghe Alexandru ( Mini FC Buftea) → suspendare 1 etapa

Noutati din Liga de Minifotbal Ilfov

FC Best Chitila se retrage din campionat !!!

Ilfov :Campionatul de minifotbal Mimbler

05-11-2015 | Liga de Minifotbal Ilfov

ILFOV BUFTEA ! Premii importante oferite de organizator pentru a 3-a editie de campionat 2013-201