ILFOV(Buftea):Etapa 7

1 Mai - UNEFS 3-0 (0-0)
Asa cum anticipasem si cum era lesne de observat dupa prestatiile din ultimele etape, 1 Mai a devenit una dintre echipele grele ale campionatului, inscriindu-se de-acum in lista pretendentelor la titlu. Meciul cu UNEFS, dealtfel si ea o echipa foarte buna, ne-a aratat ca bucurestenii pot forma o echipa bine organizata, muncitoare si cu multa experienta. Dupa un 0-0 la pauza (scor rar intalnit la partidele de minifotbal), in repriza secunda cei de la 1 Mai fructifica trei dintre ocaziile de gol avute, se apara bine si nu primesc niciun gol, castigand meritat un meci care a stat totusi mult timp sub semnul echilibrului. UNEFS-ul nu a jucat rau, insa a resimtit lipsa omului lor de gol, atacantul Ursu Aurelian (Bas). Insa exact acelasi lucru il pot invoca si cei de la 1 Mai, echipa care la randul ei nu l-a avut pe teren pe golgheterul Florea Dragos.
Ary & Roby - Juventus Buftea 2-1 (1-0)
Meci important pentru configuratia superioara a clasamentului. Dupa ce pierduse doua puncte cu UNEFS, Ary & Roby era obligata sa castige derbyul cu Juventus, intrucat o infrangere ar fi insemnat deja o diferenta de cinci puncte fata de campioana editiei precedente. Juventinii isi doreau si ei victoria pentru a face un pas important spre un nou titlu, insa si egalul nu i-ar fi deranjat prea tare. Ambele echipe intra pe teren avand ca scop principal sa nu primeasca gol, asteptand mai degraba greseala adversarului. De aici rezulta un meci fara prea multe ocazii de gol si fara o spectaculozitate deosebita. Pana la pauza, Ary & Roby, jucand ceva mai bine decat Juventus si dorindu-si mai mult victoria, avea sa conduca meritat cu 1-0. Nici in repriza secunda lucrurile nu se schimba prea mult. Juventus este apatica in atac si comite si unele erori in aparare, in timp ce jucatorii de la Ary & Roby mentin aceeasi calitate a jocului aratata si-n prima repriza. Va fi 2-0 pentru Ary & Roby si eforturile de final ale Juventusului in speranta unei egalari nu aduc decat un gol marcat in ultima secunda a meciului. Trei puncte de aur castigate pe merit de Ary & Roby, echipa care a jucat mai bine si care acum spera cu mai multa incredere in obtinerea titlului de campioana.

Noutati din Liga de Minifotbal Ilfov

FC Best Chitila se retrage din campionat !!!

Ilfov :Campionatul de minifotbal Mimbler

05-11-2015 | Liga de Minifotbal Ilfov

ILFOV BUFTEA ! Premii importante oferite de organizator pentru a 3-a editie de campionat 2013-201