ILFOV(Buftea):Etapa 8

Ary & Roby - 1 Mai 6-2 (2-1)

Parcursul bun al celor de la 1 Mai avea sa ia sfarsit dupa confruntarea cu Ary & Roby. Bucurestenii au dat o replica buna doar in prima repriza, iar la pauza diferenta de scor era minima (2-1 pentru Ary & Roby). Insa repriza secunda a apartinut in totalitate buftenilor, care au taxat cu sange rece erorile in defensiva ale adversarei. Victorie categorica si absolut meritata pentru Ary & Roby, care a preluat astfel si sefia clasamentului, aflandu-se la un meci distanta de titlul neoficial de campioana de toamna.

Mini FC Buftea - Vointa Buciumeni 8-7 (5-3)

Meci spectaculos si cu multe goluri marcate de catre ambele echipe. Mini FC Buftea a condus ostilitatile in marea majoritate a timpului, insa Vointa nu a renuntat la lupta si a reusit mereu sa revina in joc. Desi apararile celor doua formatii au fost visatoare, sarabanda golurilor parea sa se opreasca atunci cand Vointa reuseste sa egaleze. Numai ca, iritati de faptul ca ar putea pierde puncte pe care le-au avut in mana, cei de la Mini FC Buftea dau lovitura decisiva si castiga la limita un meci in care momentele tensionate n-au lipsit, atat in timpul jocului cat si dupa aceea.

Sanctiuni disciplinare:

Cercel Anghel-Daniel (1 Mai ) → suspendare 1 etapa

Cristea Robert-Florin (1 Mai ) → suspendare 2 etape

Ciufu Costel (Vointa Buciumeni) → suspendare 1 etapa

Noutati din Liga de Minifotbal Ilfov

FC Best Chitila se retrage din campionat !!!

Ilfov :Campionatul de minifotbal Mimbler

05-11-2015 | Liga de Minifotbal Ilfov

ILFOV BUFTEA ! Premii importante oferite de organizator pentru a 3-a editie de campionat 2013-201