Cupa Railex Bucovina editia I Suceava 2011

Cupa Railex „BUCOVINA”

„Cele mai bune patru echipe din tara vin la Suceava”

In perioada 5-7 august, terenul bazei Ramiro va gazdui  „Cupa  RAILEX  BUCOVINA la Minifotbal”, editia I  2011. Organizata de Federatia Romana de Minifotbal si Asociatia Sportiva de Minifotbal Bucovina, competitia va reuni la start zece formatii.

Grupa A

1. Railex Suceava   - medaliata cu bronz la Campionatul National de Minifotbal editia 2011
  2. Magic-Dif Pres Iasi -   argint la Campionatul National de Minifotbal editia 2011
  3. Revine Suceava - castigatoare Cupa Romaniei  Faza locala Suceava 2011
  4. Adistal Suceava  - Participanta la Cupa Romaniei Sibiu 2011
  5. Kamer Suceava

Grupa B

1. Consiliul Judetean Buzau  - campioana nationala en-titre
  2. Angi-Bau Concept Iasi (Teramold) – locul 4 la Campionatul National de Minifotbal 2011
  3. Ozer Golden Roman  -           locul 6 la Campionatul National de Minifotbal editia 2011
  4. Interconti Suceava - Castigatoare  Campionatul Municipal 2010-2011
  5. Netcom Suceava

La prima editie a Cupei Railex Bucovina si-au anuntat prezenta si sefii Federatiei Romane de Minifotbal, presedintele Razvan Burleanu si vicepresedinte Paul Costas, cei doi urmand sa prefateze competitia in cadrul unei conferinte de presa ce va avea loc vineri seara , 5 august,ora 19.00  in incinta Pub Ramiro.

Conform programului stabilit de organizatori, turneul va debuta vineri, 5 august, la orele 17.00, cu duelul local dintre Adistal Suceava si Kamer Suceava, contand pentru prima etapa din cadrul Grupei A , iar in meciul doi din grupa A cu derbiul local Railex – Revine.

Derby spectacol

Cel mai spectaculos meci din acest campionat s-a desfasurat in etapa a 4 -a! S-au confruntat doua echipe care isi doresc sa castige campionatul: Sporting Vatra Dornei și Portas, scor final 2-2!

13-05-2019 | Campionatul de Minifotbal Dacia Asphalt Vatra Dornei

DERBY de Vatra Dornei!!!

Confruntare spectaculoasa intre Sporting si Fc Barnarel in debutul returului de campionat. Dupa turul de campionat echipele se gasesc la egalitate de puncte pe primele doua pozitii.

02-04-2017 | Campionatul de Minifotbal Dacia Asphalt Vatra Dornei

Moment de reculegere in memoria lui Didi Prodan

Inaitea flueirului de start al meciului dintre Fc Barnarel si Maxi Sport, colegii de la Fc Barnarel au pregatit un mesaj in amintirea marelui jucator Didi Prodan.

21-11-2016 | Campionatul de Minifotbal Dacia Asphalt Vatra Dornei

Mobforest x 10

10 este numarul de turnee organizate la nivel local in ultimii 5 ani iar cei de la Mobforest au participat la toate. Este cea mai patimasa echipa de departe si ne bucuram sa ii avem la startul acestui nou sezon. Felicitari si multa bafta!

16-10-2016 | Campionatul de Minifotbal Dacia Asphalt Vatra Dornei

Design Construct se impune din nou la Vatra Dornei!!!

Rezultate in oglinda cu cele de anul trecut. 0-0 la pauza, 0-0 final. Brasov 3 din 4.

25-04-2016 | Campionatul de Minifotbal Dacia Asphalt Vatra Dornei

Cupa Bergenbier Vatra Dornei, editia a IV-a

Maxi Sport va invita sa participati traditionala competitie de minifotbal ce se desfasoara in fiecare an, in luna aprilie, la Vatra Dornei.

San Marino castiga lejer prin cele 6 goluri marcate de Horia

Dupa o prima repriza echilibrata, San Marino se impune lejer in partea a doua, reusind sa castige primul meci din cadrul competitiei.

15-11-2015 | Campionatul de Minifotbal Dacia Asphalt Vatra Dornei

Sporting Vatra Dornei se impune in derby-ul etapei cu numarul 2

Rezultatul la pauza a fost 3-1 in favoarea celor de la New Boys. Inceputul primei reprize a gasit-o in forta pe Sporting care a marcat inca din primul minut, reusind sa egaleze apoi destul de repede, ca pana la final sa castige jocul.