Rezultate în timp real, Campionatul Național Old Boys, Iași, 2017

Aici puteți urmări în timp real rezultatele primei ediții a Campionatului Național de Old Boys, Iași, 27-29 octombrie. 11 echipe participă, împărțite în 3 grupe.

Echipele participante și urnele valorice la Campionatul Național, Old Boys

Vineri începe la Iași ultima competiție majoră organizată de Federația de Minifotbal din România: Campionatul Național de Old Boys. Vor participa 12 echipe împărțite inițial în 4 grupe.

Supercupa României, ediția 2017, are loc vineri la Iași !

Campioana României la minifotbal, Ary&Roby Buftea și câștigătoarea Cupei României, CS Luceafărul Cluj, se vor întâlni în meci direct vineri la Iași, miza fiind Supercupa României.

Ziua în care nimic nu a mers. România, eliminată de la Cupa Mondială

România a fost eliminată de la Cupa Mondială de Senegal după executarea loviturilor de la 7 metri. Ziua surprizelor a fost completată de eliminarea campioanei mondiale, SUA și a campioanei europene, Rusia.

Parcurs perfect în faza grupelor, în optimi jucăm cu Senegal !

România a încheiat en-fanfare grupa E a Cupei Mondiale din Tunisia după victoria cu 3-0 în fața Coastei de Fildeș. Tot o echipă din Africa ne va fi adversar și în optimile de finală, Senegal.

România, cu motoarele turate la Mondial ! 8-0 cu Guatemala

România nu a avut nicio emoție în fața echipei din Guatemala pe care a învins-o cu un scor cât se poate de clar, 8-0, în cel de-al doilea joc de la Cupa Mondială din Tunisia.

Am început cu dreptul la Mondial ! 2-1 cu Kazakhstan

Naționala României are parte de un debut fericit la cea de-a doua ediție a Cupei Mondiale. Tricolorii s-au impus cu scorul de 2-1 în derby-ul grupei E în fața celor din Kazakhstan.

Pregătiți pentru Tunisia ! Tricolorii merg cu moralul ridicat spre Mondial

România este cu motoarele turate la maxim înaintea Cupei Mondiale din Tunisia. Cu un lot foarte puternic, format de la cele mai bune echipe din țară, tricolorii au câștigat ambele amicale din țară și pleacă joi dimineața spre Tunisia.

INTERVIU/ Cristian Lupu:„Sunt privilegiat, cu un lot valoros la dispoziție”

Antrenorul echipei naționale, Cristian Lupu, se declară mulțumit de lotul avut la dispoziție pentru Cupa Mondială din Tunisia și crede că ținta minimă a României este să ajungă în semifinalele competiției supreme.

România a câştigat amicalul cu Danco Pro Bucureşti, scor 4-1

Echipa națională a României s-a impus în primul meci de verificare din mini-stagiul de la Izvorani, scor 4-1 cu Danco Pro București. Miercuri de la ora 19:00, tricolorii joacă împotriva celor de la Luxury Team București.

PREV
NEXT

Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

Bine ați venit in cadrul Campionatului de Minifotbal Onix Sălaj !

Campionatul de Minifotbal ONIX Sălaj

Presedinte Comisia de organizare: Onicaş Ioan (0744.852.458)

Organizator Competitii: Ciule Gheorghe (0753.753.886)

Resort disciplină: Chiş-Ciure Nicolae (0741.033.239)

Resort arbitri: Petrean Marcel (0744.532.463)

Anul fondarii: 2005 ; Anul afilierii: 2007

Baza Sportiva ONIX BRĂDET : str. Corneliu Coposu, nr. 77/A (langa Directia Agricola), telefon - 0757.616.934

Baza Sportiva ONIX TRAIAN (balon): str.Salcamilor, nr.1 (cart.Traian, in incinta fostei Sc. profesionale nr. 13), telef. 0740.494.903 , 0766.750.597

Derby de Sălaj !

Dia Guard Divino - Autovip Lexus, un joc pentru locul 1 în Campionatul de Minifotbal Onix !

23-03-2017 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

Se cunosc primele echipe calificate în optimile Cupei României

După disputarea primelor două etape din grupe, opt echipe şi-au asigurat biletele pentru calificarea în faza următoare, restul formaţiilor urmând să se decidă la final de săptămână, după ultima rundă

28-01-2017 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

S-a stabilit programul fazei a II-a din Cupa României. Vezi programul

Cele 32 de formaţii calificate în această fază au fost împărţite în opt grupe a câte patru echipe, primele două clasate urmând să se califice în optimi

13-01-2017 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

,,Sport Your Life”- competitie U19

Intrecerea este destinata in exclusivitate jucatorilor sub 19 ani, organizata cu sprijinul si sub indrumarea AS Onix Zalau.

18-12-2016 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

Campionatul Regional Nord-Vest

Programul jocurilor si orele de disputare al jocurilor din cadrul Campionatului Regional Nord-Vest.