Cinci echipe romanesti in optimile EMF Champions League!

Echipele românești fac din nou o figură frumoasă la Champions League. Cinci formații de la noi din țară au obținut calificarea în optimile de finală acolo unde vor juca sâmbătă de la ora 11:00.

Grupele și programul echipelor românești la EMF Champions League

Vă prezentăm grupele și programul celor 8 echipe românești la ediția a treia a EMF Champions League, Terme Catez, Sloveni, 6-9 septembrie 2018.

Loturile echipelor participante la EMF Champions League

Opt echipe românești vor participa la EMF Champions League, ediția a treia, iar alte trei echipe vor lua parte la EMF Seniors Champions League. În continuare vă prezentăm loturile acestor echipe.

Supercupa României va avea loc la Terme Catez în Slovenia

Federația de Minifotbal din România anunță oficial faptul că ediția din acest an a Supercupei României va avea loc la Terme Catez în Slovenia. Data și ora vor fi alese de către echipe după comunicarea programului de la ECL.

S-au stabilit echipele participante la EMF Champions League și Senior Cup

Federația de Minifotbal din România anunță oficial numele echipelor românești care ne vor reprezenta în acest an la EMF Champions League și EMF Senior Cup la Terme Catez în Slovenia.

Campioni de meserie! Old Boys Piatra Neamț și-a păstrat titlul!

Old Boys Piatra Neamț a câștigat, pentru al doilea an la rând, Campionatul Național de Old Boys. Desfășurată chiar la Piatra Neamț, competiția s-a încheiat cu finala dintre Old Boys Piatra Neamț și Old Team Florești.

Tragerea la sorți, Campionatul Național de Old Boys, vineri ora 16:00

Astăzi de la ora 16:00, se vor trage la sorți grupele ediției a doua a Campionatului Național de Old Boys, competiție programată pentru perioada 24-26 august la Piatra Neamț.

Comunicat FMR: In atentia organizatorilor de campionate locale

Înaintea startului sezonului 2018-2019, FMR transmite următoarele informații către organizatorii de campionate locale din țară.

România este vicecampioana Europei - ediția 2018! Felicitări tricolorilor!

România a obținut medaliile de argint ale ediției a noua a Campionatului European, ce a avut loc în Ucraina la Kiev. Tricolorii au trecut de Kazakhstan în semifinale și a fost au fost învinși de cehi în finală.

Victorie cu Muntenegru în sferturi, urmează Kazakhstan la EURO!

România a învins Muntenegru în sferturile EURO cu scorul de 2-0 și va juca astăzi de la ora 15:15 cu Kazakhstan în semifinalele competiției din Ucraina.

PREV
NEXT

Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

Bine ați venit in cadrul Campionatului de Minifotbal Onix Sălaj !

OBSERVATII

In prima faza a competitiei, echipele au evoluat in Liga A (11 jocuri). In faza a doua, Liga 2, cele 14 echipe (care au intrat cu 50% din punctele acumulate in Liga A) au mai jucat jucat cate 13 jocuri. In faza a treia - primele 8 evolueaza in Liga 2A iar ultimele 6 echipe evolueaza in Liga 2B.

Campionatul de Minifotbal ONIX Sălaj

Presedinte Comisia de organizare: Onicaş Ioan (0744.852.458)

Organizator Competitii: Ciule Gheorghe (0753.753.886)

Resort disciplină: Chiş-Ciure Nicolae (0741.033.239)

Resort arbitri: Petrean Marcel (0744.532.463)

Anul fondarii: 2005 ; Anul afilierii: 2007

Baza Sportiva ONIX BRĂDET : str. Corneliu Coposu, nr. 77/A (langa Directia Agricola), telefon - 0757.616.934

Baza Sportiva ONIX TRAIAN (balon): str.Salcamilor, nr.1 (cart.Traian, in incinta fostei Sc. profesionale nr. 13), telef. 0740.494.903 , 0766.750.597

E-mail: minifotbalsalaj@yahoo.com

Sponsori Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

ASOCIATIA CLUB SPORTIV ONIX
Sportul Sălăjean

Noutati din Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

Tragerea la sorti - CN al Firmelor si Institutiilor 2018

In urma cu putin timp s-a terminat tragerea la sorti pentru grupele din cadrul Campionatului National al Firmelor si Institutiilor de la Oradea (15 - 17.06.2018)

14-06-2018 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

CUPA CRACIUNULUI - OLD BOYS

Competitia este organizata de ACS Onix Zalau.

07-12-2017 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

Derby de Sălaj !

Dia Guard Divino - Autovip Lexus, un joc pentru locul 1 în Campionatul de Minifotbal Onix !

23-03-2017 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

Se cunosc primele echipe calificate în optimile Cupei României

După disputarea primelor două etape din grupe, opt echipe şi-au asigurat biletele pentru calificarea în faza următoare, restul formaţiilor urmând să se decidă la final de săptămână, după ultima rundă

28-01-2017 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

S-a stabilit programul fazei a II-a din Cupa României. Vezi programul

Cele 32 de formaţii calificate în această fază au fost împărţite în opt grupe a câte patru echipe, primele două clasate urmând să se califice în optimi

13-01-2017 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

,,Sport Your Life”- competitie U19

Intrecerea este destinata in exclusivitate jucatorilor sub 19 ani, organizata cu sprijinul si sub indrumarea AS Onix Zalau.

18-12-2016 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

Campionatul Regional Nord-Vest

Programul jocurilor si orele de disputare al jocurilor din cadrul Campionatului Regional Nord-Vest.