FC Boromir Rm-Valcea, supercampioana Romaniei!

FC Boromir Rm-Valcea, castigatoarea Cupei Romaniei, a castigat la Iasi, contra campioanei Nova Vita Tg-Mures, Supercupa Romaniei.

Supercupa Romaniei se joaca vineri la Iasi, intre Nova Vita si Boromir

Nova Vita Târgu Mureș, campioana României și FC Boromir Rm-Vâlcea, câștigătoarea Cupei României, se întâlnesc vineri la Iași în Supercupa României, meci transmis de TVR 3 si TVR Iasi.

România - locul 3 la Campionatul Mondial din Australia

România a ocupat locul 3 la Campionatul Mondial din Australia după victoria din finala mică împotriva Mexicului. România a fost cea mai bine clasată echipă din Europa, fiind depășită doar de Mexic și Brazilia.

Eșec în prelungiri cu Mexic, jucăm finala mică împotriva Ungariei

Echipa națională a României a cedat jocul din semifinalele Campionatului Mondial din Australia, 1-2 cu Mexic după prelungiri și va juca vineri, de la ora 12:00, în finala mică împotriva Ungariei.

România, în semifinalele Campionatului Mondial! Victorie clară cu Australia

România a trecut de Australia cu scorul de 6-0 în sferturile de finală ale Campionatului Mondial de la Perth. Tricolorii vor juca împotriva Mexicului pentru un loc în finala de vineri.

Succes fără emoții cu Guatemala și calificare în sferturi

România a învins fără probleme Guatemala în optimile de finală ale Campionatului Mondial din Australia și s-a calificat în sferturi, unde va întâlni Australia.

România câștigă și cu Liban și încheie grupa C cu 9 puncte!

România trece în stil mare de grupa C la Campionatul Mondial din Australia! Victoria cu Liban, scor 2-1, face ca România să termine grupa cu 9 puncte și să se califice de pe primul loc în optimi.

România învinge și Ucraina la Campionatul Mondial

România a învins Ucraina cu scorul de 3-1 în meciul doi de la Campionatul Mondial din Australia. Tricolorii au 6 puncte din două jocuri și întâlnesc Liban, sâmbătă de la ora 11:00, în ultimul joc din grupa C.

Victorie la scor cu Nigeria la debutul la Mondial

România a învins fără emoții pe Nigeria la primul meci de la Campionatul Mondial din Australia.

Lotul și programul României la Campionatul Mondial din Australia

România participă în perioada 1-11 octombrie la Campionatul Mondial din Australia, de la Perth. La competiție participă 32 de echipe.

PREV
NEXT

Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

Bine ați venit pe site-ul Campionatului de Minifotbal Onix Sălaj !

Campionatul de Minifotbal ONIX Sălaj

Presedinte Comisia de organizare: Onicaş Ioan (0744.852.458)

Organizator Competitii: Ciule Gheorghe (0753.753.886)

Resort disciplină: Chiş-Ciure Nicolae (0741.033.239)

Resort arbitri: Petrean Marcel (0744.532.463)

Anul fondarii: 2005 ; Anul afilierii: 2007

Baza Sportiva ONIX BRĂDET : str. Corneliu Coposu, nr. 77/A (langa Directia Agricola), telefon - 0757.616.934

Baza Sportiva ONIX TRAIAN (balon): str.Salcamilor, nr.1 (cart.Traian, in incinta fostei Sc. profesionale nr. 13), telef. 0740.494.903 , 0766.750.597

Tragerea la sorti - CN al Firmelor si Institutiilor 2018

In urma cu putin timp s-a terminat tragerea la sorti pentru grupele din cadrul Campionatului National al Firmelor si Institutiilor de la Oradea (15 - 17.06.2018)

14-06-2018 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

CUPA CRACIUNULUI - OLD BOYS

Competitia este organizata de ACS Onix Zalau.

07-12-2017 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

Derby de Sălaj !

Dia Guard Divino - Autovip Lexus, un joc pentru locul 1 în Campionatul de Minifotbal Onix !

23-03-2017 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

Se cunosc primele echipe calificate în optimile Cupei României

După disputarea primelor două etape din grupe, opt echipe şi-au asigurat biletele pentru calificarea în faza următoare, restul formaţiilor urmând să se decidă la final de săptămână, după ultima rundă

28-01-2017 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

S-a stabilit programul fazei a II-a din Cupa României. Vezi programul

Cele 32 de formaţii calificate în această fază au fost împărţite în opt grupe a câte patru echipe, primele două clasate urmând să se califice în optimi

13-01-2017 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

,,Sport Your Life”- competitie U19

Intrecerea este destinata in exclusivitate jucatorilor sub 19 ani, organizata cu sprijinul si sub indrumarea AS Onix Zalau.

18-12-2016 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

Campionatul Regional Nord-Vest

Programul jocurilor si orele de disputare al jocurilor din cadrul Campionatului Regional Nord-Vest.