Liga I Sălaj - Simoda Macrogroup revine la fel ca Napoli

Gruparea condusă de Ioan Zirbo şi Florin Sur a detronat liderul Euro Glia Nuşfalău, după un meci nebun, în care a reuşit să revină de la 0 - 3 şi să se impună cu 4 - 3

Vineri seara, Baza Sportivă Onix a găzduit cel mai interesant meci al campionatului, întâlnirea dintre Euro Glia Nuşfalău, liderul de dinaintea acestei etape, şi campioana en-titre, Simoda Macrogroup. Bineînţeles, o astfel de confruntare a stârnit un amplu interes, astfel că marea majoritatea a celor implicaţi în acest fenomen au ţinut să asiste la un meci care, până la urmă, şi-a meritat denumirea de derby. Echipa din Nuşfalău a dorit să arate tuturor că nu a ajuns întâmplător pe prima poziţie a clasamentului şi a pus stăpânire pe joc, chiar dacă în debutul partidei campioana a fost mai incisivă. Astfel, Orban Robert şi Gabor Gabor şi-au făcut datoria în avanposturi, iar Doru Sabău a stabilit scorul pauzei, la capătul unei pătrunderi solitare de toată frumuseţea. 3 - 0 la pauză, un scor care nu i-a demoralizat pe campioni, cum credeau unii, ci i-a impulsionat, iar în repriza a doua în teren am văzut parcă o altă echipă a Simodei Macrogroup. Marius Iusco (foto) a spart...

Pentru continuarea comentariului, click aici

Rezultatele şi marcatorii etapei a VIII-a:

Euro Glia Nuşfalău - Simoda Macrogrup            3 - 4 (3 - 0)!

Au marcat: Gabor Gabor (2) şi Doru Sabău, respectiv Marius Iusco, Kallai Geza (aut.), Bogdan Cioara şi Taşnadi Szabolcs

Europan Sărmăşag - Zona                                15 - 2 (6 - 1)

Au marcat: Marius Micle (9), Kocsis Tibor (2), Varga Jozsef (2), Cristian Dan şi Szabo Robert, respectiv Laurean Flonta şi Ionuţ Brudaşca

AS Zăuan - Autoland Hosu Rechinii                   3 - 3 (2 - 2)!

Au marcat: Ionuţ Tusan (2) şi Ionuţ Gozman Pop, respectiv Mihai Gaidoş (2) şi Ionuţ Jeler

Blue Team - Sportul Sălăjean 0 - 3 (neprezentare)

Cipricom Focus - Echinox                                  6 - 3 (3 - 0)

Au marcat: Marius Cozma (4) şi Nicolae Şandor (2), respectiv Ionuţ Roşan (2) şi Mihai Jugrăstan

AS Creaca Jac - Salamandra                            3 - 9 (2 - 5)

Au marcat: Grigore Păşcuţă (aut.), Vasile Nuţiu şi Răzvan Chiurbe, respectiv Constantin Agrijan (4), Claudiu Pop (2), Grigore Păşcuţă (2) şi Marcel Ghiuruţan (aut.)

Atletico Rolex - Pronet                                      4 - 9 (0 - 3)

Au marcat: Ovidiu Buduşan (3) şi Cosmin Cuibuş, respectiv Marius Muntean (4), Flavius Ilieş (2), Ionel Potra, George Porumb şi Vendelin Brânduşan

Mobil Team Lux Invest - Anasport                     3 - 1 (0 - 0)

Au marcat: Marcel Mureşan (2) şi Adrian Drăgan, respectiv Vlad Balmus

Noutati din Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

Semifinalele Cupei Romaniei - Salaj

Dia Guard Divino - Autovip Garden Autoland Hosu Rechini - Boldor Florex Hida

26-04-2019 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

Tragerea la sorti - CN al Firmelor si Institutiilor 2018

In urma cu putin timp s-a terminat tragerea la sorti pentru grupele din cadrul Campionatului National al Firmelor si Institutiilor de la Oradea (15 - 17.06.2018)

14-06-2018 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

CUPA CRACIUNULUI - OLD BOYS

Competitia este organizata de ACS Onix Zalau.

07-12-2017 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

Derby de Sălaj !

Dia Guard Divino - Autovip Lexus, un joc pentru locul 1 în Campionatul de Minifotbal Onix !

23-03-2017 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

Se cunosc primele echipe calificate în optimile Cupei României

După disputarea primelor două etape din grupe, opt echipe şi-au asigurat biletele pentru calificarea în faza următoare, restul formaţiilor urmând să se decidă la final de săptămână, după ultima rundă

28-01-2017 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

S-a stabilit programul fazei a II-a din Cupa României. Vezi programul

Cele 32 de formaţii calificate în această fază au fost împărţite în opt grupe a câte patru echipe, primele două clasate urmând să se califice în optimi

13-01-2017 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

,,Sport Your Life”- competitie U19

Intrecerea este destinata in exclusivitate jucatorilor sub 19 ani, organizata cu sprijinul si sub indrumarea AS Onix Zalau.

18-12-2016 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

Campionatul Regional Nord-Vest

Programul jocurilor si orele de disputare al jocurilor din cadrul Campionatului Regional Nord-Vest.