S-a stabilit programul fazei a II-a din Cupa României. Vezi programul

Până la reluarea campionatelor din ligile de minifotbal, Cupa României va fi competiţia care va capta atenţia în următoarele săptămâni la Baza Onix Traian.

 
Ajunsă în faza a II-a, Cupa României devine şi mai atractivă având în vedere că din această rundă au intrat şi echipele din Liga 1.
 
Faza a II-a, în care vor evolua 32 de echipe va începe chiar din această săptămână, primele meciuri urmând să aibă loc vineri seara.  Au fost formate opt grupe a câte patru echipe, după disputarea celor trei etape din faza grupelor, primele două clasate urmând să se califice în optimile de finală.
 
 
Să mai spunem că în această fază, Dia Guard Divino şi Autoland Hosu au câte două echipe, având în vedere că în competiţie evoluează şi formaţiile satelit.
 
Toate meciurile din această fază a Cupei României se dispută la Baza Onix Traian.
 
 
Mai multe amănunte pe Sportul Sălăjean
 
 
 
Iată componenţa grupelor şi programul primei etape:
 
 
Grupa A: Dia Guard Divino, DHL Brădet, Generalii şi Perla
 
Vineri, ora 19.00: Dia Guard Divino - Generalii
Sâmbătă, ora 17.00: DHL Brădet - Perla 
 
 
Grupa B: Euro Dezmembrări, Yvo Ego Booth, Bavaria Rechinii II şi Unirea Hereclean
 
Vineri, ora 20.00: Euro Dezmembrări - Bavaria Rechinii II
Sâmbătă, ora 20.00: Yvo Ego Booth - Unirea Hereclean
 
Grupa C: Autovip Lexus, Stelya Brădet, Ianus şi BT Royal
 
Vineri, ora 21.00: Stelya Brădet - BT Royal
Duminică, ora 14.00: Autovip Lex - Ianus
 
Grupa D: Fan Courier, Viper, Voinţa Aghireş şi Cavalerii
 
Duminică, ora 16.00: Fan Courier - Voinţa Aghireş
Ora 17.00: Viper - Cavalerii
 
 
Grupa E: Autoland Hosu, Steaua 24, Aquangar Cehu Silvaniei şi Atletico Textila
 
Vineri, ora 18.00: Steaua 24 - Atletico Textila 
Duminică: Aquangar Cehu Silvaniei - Autoland Hosu
 
 
Grupa F: Favorit Brădet, Dia Guard II, GVU şi Rapid Peceiu
 
Vineri, ora 17.00: Dia Guard II - Rapid Peceiu
Sâmbătă, ora 21.00: Favorit Brădet - GVU
 
Grupa G: Michelin, Boldor Florex Hida, Fanatic Team şi Bad Boys
 
Sâmbătă, ora 18.00: Boldor Florex Hida - Bad Boys
Duminică, ora 13.00: Michelin - Fanatic Team
 
Grupa H: Grand Team Jibou, Info Plus, Fino Brutto şi Tenaris
 
Sâmbătă, ora 16.00: Grand Team Jibou - Fino Brutto
Duminică, ora 15.00: Info Plus - Tenaris
 
 
 

Noutati din Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

Tragerea la sorti - CN al Firmelor si Institutiilor 2018

In urma cu putin timp s-a terminat tragerea la sorti pentru grupele din cadrul Campionatului National al Firmelor si Institutiilor de la Oradea (15 - 17.06.2018)

14-06-2018 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj


CUPA CRACIUNULUI - OLD BOYS

Competitia este organizata de ACS Onix Zalau.

07-12-2017 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj


Derby de Sălaj !

Dia Guard Divino - Autovip Lexus, un joc pentru locul 1 în Campionatul de Minifotbal Onix !

23-03-2017 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj


Se cunosc primele echipe calificate în optimile Cupei României

După disputarea primelor două etape din grupe, opt echipe şi-au asigurat biletele pentru calificarea în faza următoare, restul formaţiilor urmând să se decidă la final de săptămână, după ultima rundă

28-01-2017 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj


S-a stabilit programul fazei a II-a din Cupa României. Vezi programul

Cele 32 de formaţii calificate în această fază au fost împărţite în opt grupe a câte patru echipe, primele două clasate urmând să se califice în optimi

13-01-2017 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj


,,Sport Your Life”- competitie U19

Intrecerea este destinata in exclusivitate jucatorilor sub 19 ani, organizata cu sprijinul si sub indrumarea AS Onix Zalau.

18-12-2016 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj


Campionatul Regional Nord-Vest

Programul jocurilor si orele de disputare al jocurilor din cadrul Campionatului Regional Nord-Vest.

22-05-2016 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj


Meciurile si arbitri din saptamana 21-27 martie.

Program et. 26 (Liga 1 si 2), et. 25 (Liga 3), et. 16 (Liga firmelor)

26-03-2016 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj


Program saptamana 7 - 13 martie

Program et. 24 (Liga 1 si 2), et. 22 (Liga 3), et. 15 (Liga firmelor)

09-03-2016 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj


Program saptamana 1 - 6 martie

Program et. XXIII (Liga 1 si 2), et. XXI (Liga 3)

04-03-2016 | Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj


Sponsori Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj

ASOCIATIA CLUB SPORTIV ONIX
Sportul Sălăjean

Campionatul de Minifotbal ONIX Salaj pe scurt

7

Jucatori sarbatoriti astazi (vezi lista)

50

Echipe active

1888

Jucatori activi

538

meciuri in sezonul actual

Partenerii Federatiei de Minifotbal din Romania

TOP