47 de goluri s-au marcat în etapa a 4 a.

Etapa a inceput cu ceea ce părea un meci echilibrat însă Msv a trecut fără drept de apel Dallas cu scorul de 8-3, Fătu Nicolae reușind 5 goluri.
De la ora 15, Sportisimo a deschis scorul au fost egalati in 10 secunde si au revenit în avantaj dupa alte 10 secunde, s-a făcut 3 la 1 și totul ducea către o mare surpriză însă, Metalurg a intors până la pauză la 4 3. În a doua repriză Sportisimo nu a mai reușit să țină ritmul si s-au văzut învinși cu 3 la 8. Pe celălalt teren Vulturii au trecut cu 5 la 2, până la pauză meciul fiind echilibrat scorul fiind de 2 la 1.
Înainte de derby-ul dintre Convenabil si Săgeata Stejaru s-au jucat doua meciuri în care s-au marcat 15 goluri. Andema a învins pe Tiki Taka cu 9 la 0 iar Deltarom si Radio Delta au încheiat nedecis 3 la 3, Radio Delta a condus cu 1 0 si 3 la 1 însă s-au văzut egalati in a doua repriză.

Săgeata Convenabil, a inceput fulminant printr-un gol marcat în urma unui corner dintr-o deviere a portarului. Apoi, Căpută Lucian a facut 2 0 iar victoria părea ușoară pentru lider. Buțu Mihai a reușit o execuție superbă și scorul se făcea 2 la 1. În a doua repriză ambele echipe au ratat nenumărate ocazii, mingea lovind bara ambelor porți de cel putin 5 ori. Deși au avut mai multe șanse de a marca Convenabil se vede învinsă cu scorul de 2 la 1 la capătul unui meci demn de titulatura de derby.