Tulcea - Liga II - 2012 - 2013 - Etapa 16

Meciul dintre WIN si Young Boys a deschis etapa cu numarul 16 unde castig de cauza au avut gazdele care au castigat cele trei puncte puse in joc la limita cu scorul de 3-2, dupa o prima repriza in care au condus cu scorul de 2-0. Golurile partidei au fost inscrise de catre Lebedov si Popa (2) pentru gazde si de Comanescu si Tudor Nicolae pentru oaspeti.

Urmatorul meci al zilei a fost un antrenament cu publicul pentru Sportul care a defiliat in fata celor de la Steaua Deltei B. Dupa o prima repriza incheiata la egalitate scor 2-2, in cea de-a doua repriza echipa lui Danila Petre a marcat nu mai putin de 7 goluri. Dintre marcatori se fac remarcati Martin Marius cu 5 goluri si Danila Petre cu 2 goluri.

De la orele 15:00 s-a disputat partida dintre Armada si Vointa. In aceasta partida scorul a fost deschis de catre gazde, prin Gavrilov Iulian. Dupa cateva minute de joc Buzuc aduce egalarea oaspetilor, insa cei care intra in avantaj la pauza sunt gazdele gratie golului marcat de catre Cirlig Daniel. In cea de-a doua repriza cei care au facut un joc mai bun astazi au fost gazdele care au reusit sa castige cele trei puncte puse in joc cu scorul de 7-3, un mare aport avandu-l Gavrilov Iulian care a reusit sa inscrie un numar total de 3 goluri in aceasta partida.

Urmatorul meci al zilei a fost Vest Juniors – Tulcea Force, unde oaspetii au castigat fara drept de apel cu scorul de 12-1, in fata unei formatii care pare a fi pana acum deliciul publicului. Dintre marcatori se fac remarcati Pindic Cristian cu sapte goluri si Petrov Claudiu pentru golul de onoare al gazdelor reusit printr-o executie spectaculoasa.

Ultimul meci al zilei a fost Monumentul – Cesena. A fost unul dintre cele mai spectaculoase meciuri dintre acest sfarsit de saptamana, fiecare echipa avand sansa sa plece cu cele trei puncte puse in joc, insa de aceasta data castig de cauza a avut liderul clasamentului ligii secunde, care s-a impus la limita cu scorul de 4-3 (3-2).

Echipa etapei este urmatoarea  :

OLTEANU IONUT

NICHIFOR ADRIAN                                              GAVRILOV IULIAN

PINDIC CRISTIAN

MARTIN MARIUS                                                  LAZAR IONUT

Dupa aceasta etapa incepe perioada de transferuri. Tabelele cu noul lot de jucatori se pot trimite pe adresa de e-mail : MinifotbalTulcea@Yahoo.com , termenul limita fiind 16.03.2013, orele 23:59.