Tulcea - Liga II - Etapa 7

Etapa VII a Ligii Secunde a debutat cu meciul Tiki-Taka – Real Tulcea, unde gazdele au invins categoric cu scorul de 15-3, dupa o prima repriza echilibrata incheiata cu scorul de 3-3. Printre marcatori se fac remarcati Miron Silviu si Tudor Cristi care au marcat fiecare cate 4 goluri pentru Real Tulcea, iar pentru Tiki-Taka Truca Laurentiu a inscris 2 goluri.

Urmatorul meci al zilei a fost Daima – Rossoneri, unde oaspetii au invins categoric cu scorul de 13-1, intr-un meci controlat de ei de la un capat la altul. Pentru Rossoneri Suerica Nicu a marcat 5 goluri, ajungand la un total de 6 goluri, singurul lor inscris de catre cei de la Daima a fost marcat de Gramani Constantin, acesta fiind al treilea gol pentru el in acest campionat.

La orele 14:00 s-a disputat derby-ul etapei, Young Boys – Andema. Prima repriza a fost una echilibrata, iar interventiile portarului celor de la Young Boys s-au facut remarcate, datorita acestui lucru scorului pauzei sa fie doar de 1-1. In cea de-a doua repriza cei de la Andema au reusit sa inscrie trei goluri, scorul final sa fie cel de 4-2 in favoarea lor.

Al patrulea meci al etapei a fost Mondenii – Universitatea. Dupa o prima repriza echilibrata, cu ocazii numeroase, de-o parte si de alta, scorul a fost unul strans de 2-1 pentru gazde. In cea de-a doua repriza ocupanta locului patru a reusit sa castige cu scorul de 6-3, gratie celor trei goluri reusite de Ingea Dumitru.

Ultimul meci al etapei a fost Metalurg – Sporting, unde liderul clasamentului a castigat detasat cu scorul de 27 – 3. Dintre marcatori se fac remarcati Ciuperca Alexandru si Mihai Gabriel fiecare inscriind pentru Metalurg 7 goluri, iar de partea cealalta Burtea Ionut a marcat 2 goluri.