Derby de Vrancea in Liga AutoVip

AS UNITED FOCSANI,VICTORIOASA IN DERBY DE VRANCEA Derby-ul campionatului de minifotbal Vrancea,transmis LIVE pe pagina de facebook a Ligii, programat în etapa a cincea, între campioana en-titre Sanorom Boloteşti şi AS United Focşani, vicecampioana ediţiei trecute, a consemnat o victorie clară a vicecampionilor cu 5-1. Florin Ciubotaru, cu un voleu de la mijlocul terenului, a deschis scorul în minutul 6. United a întors scorul pană la pauză după dubla lui Pasăre. În repriza secundă, combinaţiile tridentului ofensiv Mădălin Predoiu, Remus Popa, Claudiu Mihai s-au materializat pe tabela de scor cu încă trei goluri. Cu această victorie în derby, United conduce plutonul Ligii Autovip cu maxim de puncte,15. Nou promovată Pantzer Vidra a furnizat surpriza etapei prin victoria cu 4-2 în faţa celor de la Viitorul Campineanca. După 2-2 la pauză, Miodrag Păun cu încă două reuşite a urcat Pantzer-ul pe locul 4 în Ligă. Ultima clasată ,Sir Alexander Pub, a fost la patru minute de prima victorie, Termo Idraulica reuşind egalarea de la 1-3. Pamiro Construct a învins meritat Casa Panciu, după două înfrangeri consecutive. Surpriza începutului de sezon vine însă de la ACS Mausoleul Mărăşeşti, care urcă în plasa liderului după victoria cu 4-1 asupra Flux-ului. Tinerii pregătiţi de Romeo Dragan prezintă o formaţie bine închegată pentru acest sezon de minifotbal, avand şi experienţa acumulată după participarea în această vară la turneul final al Cupei Romaniei de la Bistriţa, în timp ce Flux-ul, o formaţie cu pretenţii la începutul sezonului, a pierdut toate cele trei jocuri cu primele clasate în Ligă. Liga de old-boys a programat jocurile etapei a-II-a. Cristi Petrea, managerul jucător de la Grafit Decor, a marcat două goluri în victoria echipei sale, 6-3 cu Amicii. Soveja şi Flacăra Urecheşti nu au găsit drumul spre gol,0-0. Elvis Ilaş şi Gabriel Bratu au marcat cate patru goluri fiecare în întalnirea Energia-United AS . Voinţa Deep Serv a învins GSMobile în derby-ul etapei. Rezultatele şi marcatorii etapei în Liga Autovip PAMIRO CONSTRUCT - CASA PANCIU 4-1 (3-1) Au marcat Alex Barbu, Sergiu Sava, Alex Avramescu, Ionuţ Istrate respectiv Fănel Lazăr PANTZER VIDRA - VIITORUL CAMPINEANCA 4-2 (2-2) Au marcat Miodrag Păun 3, Petruş Taftă respectiv Florentin Mănăilă,Cezar Chiriţă SIR ALEXANDER PUB -TERMO IDRAULICA 3-3 (1-1) Au marcat Mihai Ouatu,Teo Paraschiv, Gergel Forcoş respectiv Mihai Borcea, Constantin Chiriţă, Cristian Ichim. FLUX AS - ACS MAUSOLEUL MARASESTI 1-4 (1-2) Au marcat Andrei Trifaş respectiv Georgian Dima 2, Ionuţ Amariei, Bogdan Grigorică AS UNITED - SANOROM BOLOTESTI 5-1 (2-1) Au marcat Cosmin Pasăre 2, Remus Popa, Mihai Claudiu, Mădălin Predoiu respectiv Florin Ciubotaru Rezultatele şi marcatorii etapei a doua din Liga de Old-boys GRAFIT DECOR - AMICII 6-3 (2-2) Au marcat Cristi Petrea 2,Valentin Caragaţă 2, Marius Craciun 2 respectiv Bernard Dogaru, Răzvan Necula, Dan Muscalu. ACS FLACARA URECHESTI - SOVEJA 0-0 ENERGIA - UNITED AS 6-6 (4-5) Au marcat Gabriel Bratu 4, Gheorghe Gunache, Dragoş Mocanu respectiv Elvis Ilaş 4,Nicolae Giurgea, Iulian Bari GSMOBILE - VOINTA DEEP SERV 3-5 (0-3) Au marcat Doru Huzuneanu 2,Vasile Roman respectiv Ionuţ Constantinescu 2, Adrian Toma, Tudorel Ivan, Alex Mălinaş. * Atletico Textila a stat.