Liga de minifotbal AutoVip

Liga de minifotbal Vrancea Arena Focsani castiga Cupa Romaniei Grafit Decor din cadrul Ligii de minifotbal AutoVip Faza locala a Cupei Romaniei a sezonului 215-2016 ,a fost castigata de Arena Focsani intr-o finala de vis cu AS United, scor 2-1.Formatia manageriata de Alexandru Nistoroiu si pregatita Jan Oltianu a castigat primul trofeu al sezonului din Liga de minifotbal Vrancea,desfasurata vineri 29 aprilie la baza sportiva EnergoSport.Prezenti in numar mare la teren,suporterii minifotbalistilor au asistat la o partida viu disputata desfasurata in spiritul fair-play-ului.United deschide scorul prin Cosmin Pasare la o faza colectiva de atac la sfarsitul primei reprize in timp ce Arena egaleaza cu 2 minute inainte de final prin Lucian Nistoroiu pe un contraatac iar Razvan Craciun la ultima faza a jocului, din lovitura libera, aduce primul trofeu in vitrina Arenei in acest sezon.Participanta la turneul final al Cupei Romaniei din sezonul trecut de la Piatra-Neamt,Arena va reprezenta Liga de minifotbal Vrancea si in acest sezon la Bistrita in perioada 10-12 iunie.Grafit Decor si AutoVip,partenerii oficiali din Liga,vor sprijini participarea echipei la turneul final. AS United - Arena 1-2 (1-0) Formatiile AS United - Ionut Toma,Rodonel Stan,Ionut Olaru,Cosmin Pasare,Madalin Predoiu,Marian Covaci -cpt,Cristian Bara,Liviu Nechifor,Remus Popa,Nicusor Chirica - manager Florin Mazareanu,Sabin Voicu - vice Arena - Bogdan Sava-cpt,Florin Stanciu,Ionut Capatana,Adrian Oltianu,Emilian Chivu,Claudiu Mihai,Razvan Craciun,Lucian Nistoroiu,Ciprian Dumitriu,Florentin Manaila,Iulian Negoescu Iulian,Gabriel Lazar - manager Alexandru Nistoroiu,Jan Oltianu antrenor. A arbitrat brigata Florin Tudosa,Octavian Bucataru. In finala pentru locurile 3-4,detinatoarea trofeului Pamiro Construct invinge 22 Grade&Flux cu 1-0 prin golul marcat de Ionut Istrate in min.2. Focsani,30 aprilie 2016