c

Cupa Liceelor Carrefour Târgu Jiu și-a aflat câștigătorii !

Cupa Liceelor Carrefour Târgu Jiu a fost o reușită totală, atât pentru organizatori cât și pentru echipele participante. Timp de 4 zile, pe parcursul a două week-end-uri, s-au desfășurat jocurile din grupe, sferturi și semifinale iar din cele 12 echipe înscrise la start, 4 au ajuns în ultima zi de competiție. De 1 iunie, de Ziua Internațională a Copilului, ziua a început spectaculos în Complexul Dolce Vita ! 20 de goluri s-au marcat în finala mică dintre Colegiul Național Tudor Vladimirescu și Colegiul Național Ecaterina Teodoroiu. S-au impus cei de la Tudor cu 15-5 iar 10 dintre goluri au fost marcate de Alexandru Mihai, jucător ce a pus mâna pe titlul de „Golgheterul Turneului”.

În continuare, spectatorii prezenți au asistat la un meci demonstrativ între două echipe de tineri extrem de talentate. Liceul cu Program Sportiv Târgu Jiu a întâlnit Pandurii 2, prilej pentru fotbaliști ca Bogdan Dănăricu, Andrei Dragu, Marius Cioiu sau Denis Brînzan să-și arate tehnica și talentul pe teren mic. Având și experiența de partea lor, cei de la Pandurii, antrenați de Cristi Popescu, s-au impus cu 7-4, dar scorul a fost în planul doi.

Finala mare a turneului a adus față în față cele mai bune echipe din competiție, Colegiul Național Spiru Haret și Colegiul Economic Virgil Madgearu. Tribuna a fost plină la acest joc iar spectatorii neutri sperau la o confruntare echilibrată. N-a fost până la urmă așa pentru că cei de la Spiru Haret s-au dovedit prea puternici și s-au impus la pas cu scorul de 5-1.

La final, s-a organizat și o festivitate de premiere iar premiile au fost acordate de Ciprian Florescu, prefectul județului Gorj, Ion Ișfan, inspectorul general al Inspectoratului Școlar Județean Gorj, dar și de cei doi reprezentanți ai Carrefour Târgu Jiu, Florin Popescu și Alexandru Motoc. Nu a lipsit nici președintele Asociației Club Sportiv Minifotbal Gorj, partener al competiției, Cosmin Iosu. Lista completă a premiilor a fost următoarea:

Locul I (Colegiul Național Spiru Haret) – cupă, diplomă, medalii de aur, un rând de echipament complet de joc + un voucher de cumpărături de 100 lei / persoană pentru 12 jucători și antrenor
Locul II (Colegiul Economic Virgil Madgearu) – cupă, diplomă, medalii de argint, un rând de echipament complet de joc + un voucher de cumpărături de 70 lei / persoană pentru 12 jucători și antrenor
Locul III (Colegiul Național Tudor Vladimirescu) - cupă, diplomă, medalii de bronz + un voucher de cumpărături de 50 lei / persoană pentru 12 jucători și antrenor
Locurile IV – XII : Premii de consolare din partea Coca Cola (108 seturi cu mingi, căști și brățări)
Premiul Fair Play – Liceul Energetic Nr. 1
Cea mai frumoasă galerie de majorete – Colegiul Tehnic Ion Mincu
Portarul Turneului – Andrei Sgîia (Colegiul Național Spiru Haret)
Jucătorul Turneului – Adrian Semen (Colegiul Național Spiru Haret)
Golgheterul Turneului – Alexandru Mihai (Colegiul Național Tudor Vladimirescu)

Câștigătoarea Cupei Liceelor Carrefour Târgu Jiu, Colegiul Național Spiru Haret, va juca un meci tur-retur contra câștigătoarei Cupei Liceelor Carrefour Turnu Severin.

Noutati din Campionatul Judetean de Minifotbal Dolce Vita Târgu Jiu

Rezultatelor echipelor din Gorj la Campionatul Național al Firmelor

22-06-2018 | Campionatul Judetean de Minifotbal Dolce Vita Târgu Jiu

Performanță fantastică pentru Dream Team! Locul 2 la Regional!

Performanță fantastică pentru Dream Team! Locul 2 la Regionalul de la Craiova și calificare la Național.

Dream Team și ISU Gorj merg la Regional la Craiova

Dream Team și ISU Gorj merg la Regional la Craiova. Vezi programul jocurilor.

S-a încheiat ediția 12 a Campionatului Dolce Vita. Vezi premianții

S-a încheiat ediția 12 a Campionatului Dolce Vita. Vezi premianții ediției.

LPS Târgu Jiu, noua campioană a Liceelor la minifotbal!

LPS Târgu Jiu, noua campioană a Liceelor la minifotbal după 3-1 în finala cu Mătăsari.

Finala Cupei Liceelor se joacă între LPS și Mătăsari

Finala Cupei Liceelor se joacă între LPS și Mătăsari, vineri, 1 iunie.

Dream Team e din nou campioană, ne pregătim de ultima etapă

Dream Team e din nou campioană, ne pregătim de ultima etapă din Campionatul Județean de Minifotbal.

Ediția a II-a, Campionatul Primăriiilor din Gorj, a ajuns la final

Ediția a II-a, Campionatul Primăriiilor din Gorj, a ajuns la final. Premiile?

Ora adevărului în Campionatul Dolce Vita! Marele derby e gata de start

Ora adevărului în Campionatul Dolce Vita! Marele derby e gata de start.

Primăria Târgu Cărbunești, campioană cu 2 etape înainte de final

Primăria Târgu Cărbunești, campioană cu 2 etape înainte de final.

Jandarmii gorjeni, campionii sezonului 2017-2018 !

IJJ Gorj, echipa jandarmilor gorjeni, a câștigat titlul în sezonul 2017-2018 al Campionatului Firmelor și Instituțiilor din Gorj.

10-05-2018 | Campionatul Judetean de Minifotbal Dolce Vita Târgu Jiu

Final de sezon regular în Campionatul Dolce Vita

Dream Team Târgu Jiu, campioana en-titre, pleacă de pe primul loc în play-off grație punctajului acumulat în cele 22 de etape ale sezonului regular.

Minprest Rovinari a câștigat Cupa Old Boys !

Minprest Rovinari a câștigat ediția a V-a a Cupei Old Boys Dolce Vita și primește licența de a participa la Campionatul Național de Old Boys ce va avea loc la Piatra Neamț între 24 și 26 august.

19-04-2018 | Campionatul Judetean de Minifotbal Dolce Vita Târgu Jiu

Dream Team profită de surprizele etapei a 21-a

Dream Team s-a desprins la două puncte în fața celor de la ISU Gorj după etapa 21. Liderul are acum și 11 puncte avans de locul 3 cu o etapă înainte de startul play-off-ului.

Luptă la titlu, relansată de eșecul celor de la Dream Team cu Profi !

Dream Team a pierdut cu Profi, scor 3-4, iar ISU Gorj a învins Real Târgu Jiu cu 5-3. Lupta la titlu este acum relansată.

04-04-2018 | Campionatul Judetean de Minifotbal Dolce Vita Târgu Jiu

Minprest Rovinari, favorită la câștigarea Cupei Old Boys

Minprest Rovinari este favorită la câștigarea ediției a V-a a Cupei Old Boys după primele 3 etape ale competiției.