c

Luptă la titlu, relansată de eșecul celor de la Dream Team cu Profi !

Campionatul Județean de Minifotbal a revenit la treabă după o săptămână de pauză, cauzată de desfășurarea Cupei Old Boys. Runda cu numărul 20 a programat 3 meciuri foarte interesante sâmbătă seara în Complexul Dolce Vita din Parcul Central.

Primul dintre ele a adus față în față liderul Dream Team Târgu Jiu și echipa de pe locul 3, Profi Târgu Jiu. Meciul era unul foarte interesant, cu jucători de valoare și de o parte și de alta și a adunat în tribune aproximativ 50 de spectatori. Profi a deschis scorul repede, în minutul 3, prin Cosmin Gavrilescu, dar Dream Team a replicat instantaneu, grație unui autogol. Liderul și-a arătat superioritatea și a mai marcat de două ori la foc automat, ducând scorul la 3-1 în minutul 7. Profi nu s-a dat însă bătută și a redus din diferență prin euro-golul din lovitură liberă al lui Gică Manea. Chiar înainte de pauză, Dream Team putea să-și refacă avantajul de două goluri dar a ratat o lovitură de la 7 metri. Ratarea celor de la Dream Team s-a răzbunat în minutul 28 atunci când Horia Șitoianu a finalizat calm o acțiune excelentă a celor de la Profi. Dream Team a rezistat unei inferiorități numerice de 3 minute după eliminarea lui Cristian Barbu, dar a primit gol la scurt timp după ce a revenit în efectiv complet. Gavrilescu a prins un alt șut fantastic și l-a învins pe Vochițu. Presiunea campionilor en-titre din finalul jocului nu a adus efect pe tabelă așa că Profi s-a impus cu 4-3.

A fost doar cel de-al doilea eșec al celor de la Dream Team în acest sezon după cel cu ISU Gorj din retur. Pentru Profi a fost o victorie de prestigiu, asemănătoare cu cea reușită contra celor de la ISU în retur, scor 1-0.

Dream Team Târgu Jiu – Profi Târgu Jiu 3-4 (la pauză: 3-2)
Goluri: autogol (min. 4’), Cănăvoiu (5’ și 7’) / Gavrilescu (min. 3’ și 37’), Manea Gică (19’) și Șitoianu (28’).
Dream Team: Vochițu – Barbu, Dăianu, Cănăvoiu, Chiriac, Ștefan A., Al-Ioani, Doldur, Țilvea A., Găman și Milici. Antrenor: Ion Cănăvoiu.
Profi: Muraru – Vasiliu, Manea Gică, Ștefan C., Șomănescu An., Lupu V., Manea R., Șitoianu, Gavrilescu, Grindeanu și Sarcină. Antrenor: Adrian Sarcină.

De eșecul celor de la Dream Team, a profitat ISU Gorj. Echipa Inspectoratului pentru Situații de Urgență s-a impus cu 5-3 în meciul cu Real Târgu Jiu și i-a egalat la puncte pe băieții lui Cănăvoiu și Chiriac. Dream Team se menține pe primul loc grație golaverajului mai bun și a rezultatelor directe superioare (2-0 respectiv 1-2).
Peppy Dolce Vita s-a impus cu 3-0 în fața celor de la Provincialii în ciuda superiorității nete a lotului celor de la Provincialii, Farmacia Victoria a învins Mica Frăție după un meci cu goluri multe, Minprest Rovinari a trecut fără emoții de Karma, în timp ce Primăria Rovinari s-a impus în fața Primăriei Bîlteni.

Clasament

Loc    Echipa                J    V    E    I    GI    GP    Gol.    Pct.

22-06-2018 | Campionatul Judetean de Minifotbal Dolce Vita Târgu Jiu

Performanță fantastică pentru Dream Team! Locul 2 la Regional!

Performanță fantastică pentru Dream Team! Locul 2 la Regionalul de la Craiova și calificare la Național.

Dream Team și ISU Gorj merg la Regional la Craiova

Dream Team și ISU Gorj merg la Regional la Craiova. Vezi programul jocurilor.

S-a încheiat ediția 12 a Campionatului Dolce Vita. Vezi premianții

S-a încheiat ediția 12 a Campionatului Dolce Vita. Vezi premianții ediției.

LPS Târgu Jiu, noua campioană a Liceelor la minifotbal!

LPS Târgu Jiu, noua campioană a Liceelor la minifotbal după 3-1 în finala cu Mătăsari.

Finala Cupei Liceelor se joacă între LPS și Mătăsari

Finala Cupei Liceelor se joacă între LPS și Mătăsari, vineri, 1 iunie.

Dream Team e din nou campioană, ne pregătim de ultima etapă

Dream Team e din nou campioană, ne pregătim de ultima etapă din Campionatul Județean de Minifotbal.

Ediția a II-a, Campionatul Primăriiilor din Gorj, a ajuns la final

Ediția a II-a, Campionatul Primăriiilor din Gorj, a ajuns la final. Premiile?

Ora adevărului în Campionatul Dolce Vita! Marele derby e gata de start

Ora adevărului în Campionatul Dolce Vita! Marele derby e gata de start.

Primăria Târgu Cărbunești, campioană cu 2 etape înainte de final

Primăria Târgu Cărbunești, campioană cu 2 etape înainte de final.

Jandarmii gorjeni, campionii sezonului 2017-2018 !

IJJ Gorj, echipa jandarmilor gorjeni, a câștigat titlul în sezonul 2017-2018 al Campionatului Firmelor și Instituțiilor din Gorj.

10-05-2018 | Campionatul Judetean de Minifotbal Dolce Vita Târgu Jiu

Final de sezon regular în Campionatul Dolce Vita

Dream Team Târgu Jiu, campioana en-titre, pleacă de pe primul loc în play-off grație punctajului acumulat în cele 22 de etape ale sezonului regular.

Minprest Rovinari a câștigat Cupa Old Boys !

Minprest Rovinari a câștigat ediția a V-a a Cupei Old Boys Dolce Vita și primește licența de a participa la Campionatul Național de Old Boys ce va avea loc la Piatra Neamț între 24 și 26 august.

19-04-2018 | Campionatul Judetean de Minifotbal Dolce Vita Târgu Jiu

Dream Team profită de surprizele etapei a 21-a

Dream Team s-a desprins la două puncte în fața celor de la ISU Gorj după etapa 21. Liderul are acum și 11 puncte avans de locul 3 cu o etapă înainte de startul play-off-ului.

Dream Team a pierdut cu Profi, scor 3-4, iar ISU Gorj a învins Real Târgu Jiu cu 5-3. Lupta la titlu este acum relansată.

04-04-2018 | Campionatul Judetean de Minifotbal Dolce Vita Târgu Jiu

Minprest Rovinari, favorită la câștigarea Cupei Old Boys

Minprest Rovinari este favorită la câștigarea ediției a V-a a Cupei Old Boys după primele 3 etape ale competiției.