c

Rezultatelor echipelor din Gorj la Campionatul Național al Firmelor

S-a încheiat ediția a patra a Campionatului Național al Firmelor și Instituțiilor la minifotbal. Profi Târgu Jiu s-a clasat între cele mai bune 16 echipe din competiție. Alte două echipe din Gorj au participat și ele la turneul final de la Oradea.

În total, 39 de echipe au participat timp de 3 zile la Oradea la Campionatul Național al Firmelor și Instituțiilor, turneu organizat de Federația de Minifotbal din România. Meciurile au avut loc pe Baza Sportivă Tineretului, în total fiind programate 77 de partide.

Profi Târgu Jiu, cea mai bine cotată echipă din Gorj, nu a reușit să replice rezultatul fantastic de anul trecut de la Piatra Neamț. Atunci, Profi a câștigat medaliile de bronz, reușind cea mai bună performanță din istoria minifotbalului gorjean la nivel național. Acum, alb-albaștrii au trecut cu brio de faza grupelor după o victorie clară cu Vimercati Bacău și un eșec la limită cu Netrom Craiova. Runda 16-imilor a fost depășită în mare viteză după un succes cu Sews-R Deva, dar hopul din optimi s-a dovedit prea mare pentru gorjeni. Profi a condus cu 2-0 pe Tenaris Silcotub Zalău după primele 3 minute ale meciului dar problemele din apărare au dus la pierderea meciului cu 3-5. Pentru Profi este totuși un rezultat bun dacă ținem cont că s-a clasat între cele mai bune 16 echipe dintre cele 39 care s-au adunat la start.

Profi Târgu Jiu – Tenaris Silcotub Zalău 3-5

Lot Profi Târgu Jiu: Ionuț Negreț, Bogdan Șomonescu (portari) – Adrian Sarcină, Robert Manea, Alexandru Vasiliu, Horia Șitoianu, Cosmin Ștefan, Ion Manea, Cosmin Gavrilescu, Ionuț Grindeanu, Silviu Amariei, Ciprian Dociu și Bogdan Strinu. Delegat: Marius Șendroiu

O altă echipă participantă din Gorj a fost Acvila Târgu Jiu. Câștigătoarea fazei de play-out pe plan local în Complexul Dolce Vita a ajuns până în faza 16-imilor de finală. Acvila a pierdut clar ambele meciuri dintr-o grupă foarte dificilă, a trecut de o echipă din Oradea în faza de recalificări dar s-a oprit la hopul din șaisprezecimi.

Acvila Târgu Jiu – Madrugada Oradea 1-6

Lot Acvila Târgu Jiu: Mihai Cepoi, Cristian Tomescu-Dumitrescu, Alexandru Țintă, Alin Sandu, Mădălin Văduva, Bogdan Ceaușescu, Cătălin Dinu, Alin Benea, Ovidiu Ștefu, Doru Vlăduț, Octavian Căldărușe, Lucrețiu Gheju, Florin Curtean, Vlad Cănescu și Dan Silaghi. Delegat: Ovidiu Ștefu

Succes Nic Com Târgu Jiu a luat și ea parte în premieră, la fel ca Acvila, la cea mai puternică competiție din țară între firme și instituții. Băieții de la Succes au avut parte de o grupă infernală și nu au strâns puncte din duelurile contra campioanei naționale din 2017, Hella Timișoara și campioanei de la Oradea, Termoficare.
Succes a mers în faza de recalificări unde a pierdut și jocul cu Kruk România Târgoviște. Pentru gorjeni a fost o experiență interesantă, o experiență care cu siguranță îi va ajuta în vederea participării la următoarele turnee de acest nivel.

Rezultate Succes Nic Com Târgu Jiu la Oradea:

Grupa K
Succes Nic Com Târgu Jiu – Hella Electronics Timișoara 0-2
Succes Nic Com Târgu Jiu – Termoficare Oradea 3-6

Succes Nic Com Târgu Jiu – Kruk România Târgoviște 2-6

Lot Succes Nic Com Târgu Jiu: Alexandru Bârzan (portar) – Laurențiu Bîltac, Ionuț Predescu, Gabriel Somnea, Alexandru Cioară, Robert Bălan, Bogdan Băltărețu, Marius Marcu și Alin Preda. Delegat: Laurențiu Bîltac

Competiția de la Oradea a fost câștigată de adversara celor de la Acvila din grupe, Coriolan Bacău. Moldovenii au câștigat finala cu Netrom Craiova, adversara celor de la Profi din grupe, scor 3-1.

Noutati din Campionatul Judetean de Minifotbal Dolce Vita Târgu Jiu

22-06-2018 | Campionatul Judetean de Minifotbal Dolce Vita Târgu Jiu

Performanță fantastică pentru Dream Team! Locul 2 la Regional!

Performanță fantastică pentru Dream Team! Locul 2 la Regionalul de la Craiova și calificare la Național.

Dream Team și ISU Gorj merg la Regional la Craiova

Dream Team și ISU Gorj merg la Regional la Craiova. Vezi programul jocurilor.

S-a încheiat ediția 12 a Campionatului Dolce Vita. Vezi premianții

S-a încheiat ediția 12 a Campionatului Dolce Vita. Vezi premianții ediției.

LPS Târgu Jiu, noua campioană a Liceelor la minifotbal!

LPS Târgu Jiu, noua campioană a Liceelor la minifotbal după 3-1 în finala cu Mătăsari.

Finala Cupei Liceelor se joacă între LPS și Mătăsari

Finala Cupei Liceelor se joacă între LPS și Mătăsari, vineri, 1 iunie.

Dream Team e din nou campioană, ne pregătim de ultima etapă

Dream Team e din nou campioană, ne pregătim de ultima etapă din Campionatul Județean de Minifotbal.

Ediția a II-a, Campionatul Primăriiilor din Gorj, a ajuns la final

Ediția a II-a, Campionatul Primăriiilor din Gorj, a ajuns la final. Premiile?

Ora adevărului în Campionatul Dolce Vita! Marele derby e gata de start

Ora adevărului în Campionatul Dolce Vita! Marele derby e gata de start.

Primăria Târgu Cărbunești, campioană cu 2 etape înainte de final

Primăria Târgu Cărbunești, campioană cu 2 etape înainte de final.

Jandarmii gorjeni, campionii sezonului 2017-2018 !

IJJ Gorj, echipa jandarmilor gorjeni, a câștigat titlul în sezonul 2017-2018 al Campionatului Firmelor și Instituțiilor din Gorj.

10-05-2018 | Campionatul Judetean de Minifotbal Dolce Vita Târgu Jiu

Final de sezon regular în Campionatul Dolce Vita

Dream Team Târgu Jiu, campioana en-titre, pleacă de pe primul loc în play-off grație punctajului acumulat în cele 22 de etape ale sezonului regular.

Minprest Rovinari a câștigat Cupa Old Boys !

Minprest Rovinari a câștigat ediția a V-a a Cupei Old Boys Dolce Vita și primește licența de a participa la Campionatul Național de Old Boys ce va avea loc la Piatra Neamț între 24 și 26 august.

19-04-2018 | Campionatul Judetean de Minifotbal Dolce Vita Târgu Jiu

Dream Team profită de surprizele etapei a 21-a

Dream Team s-a desprins la două puncte în fața celor de la ISU Gorj după etapa 21. Liderul are acum și 11 puncte avans de locul 3 cu o etapă înainte de startul play-off-ului.

Luptă la titlu, relansată de eșecul celor de la Dream Team cu Profi !

Dream Team a pierdut cu Profi, scor 3-4, iar ISU Gorj a învins Real Târgu Jiu cu 5-3. Lupta la titlu este acum relansată.

04-04-2018 | Campionatul Judetean de Minifotbal Dolce Vita Târgu Jiu

Minprest Rovinari, favorită la câștigarea Cupei Old Boys

Minprest Rovinari este favorită la câștigarea ediției a V-a a Cupei Old Boys după primele 3 etape ale competiției.