2018-An de referinta pentru minifotbalul nemtean

In al optulea an de activitate al asociatie nostre pot afirma cu certitudine ca anul competitional 2017-2018 a fost cel mai bun.Toate reprezentantele nemtene participante la turneele nationale au contribuit la zestrea de puncte ce se va adauga in clasamentul general al federatiei.Surpriza placuta a fost evolutia echipei FESTIV BUCIUM ROMAN care la inceputul sezonului a decis sa joace la PIATRA NEAMT si cu toate ca a terminat sezonul competitional pe locul 5 a reusit cea mai mare performanta obtinuta de o echipa din PIATRA NEAMT,clasarea in careul de asi la turneul regional de la BISTRITA NASAUD.Implicit prin acest rezultat Asociatia de Minifotbal Neamt a fost prezenta in premiera la un campionat national,Alba Iulia ,unde  reprezentanta noastra a avut o evolutie curajoasa cu toate ca a fost cea mai tanara competitoare.O alta evolutie buna a avut-o echipa campioana Danirom care a ajuns in faza sferturilor de finala unde din pacate a fost eliminata de catre reprezentanta gazdelor RAAL BISTRITA.La turneul national de CUPA ROMANIEI ce a avut la Sibiu si au participat in premiera 96 echipe,castigatoarea pe plan local a cupei,Fenix Play a reusit cea mai buna clasare pe care am avut-o pana acum in aceasta competitie,faza optimilor de finala.Cealalta echipa care s-a calificat din faza grupelor a fost Grant Elite care a fost eliminata in prima faza eliminatorie.Dupa festivitatea de premiere din data de 21iulie 2018 unde am avut deosebita placere sa-l am pe reprezentantul CONSILIULUI JUDETEAN NEAMT ca gazda,d-nul OCTAVIAN BARBULET si am premiat laureatele celor doua campionate locale din PIATRA NEAMT,am inceput pregatirea pentru cele doua mari evenimente ce vor avea loc ;la PIATRA NEAMT,CAMPIONATUL NATIONAL OLD BOYS si SUPERCUPA ROMANIEI la minifotbal din perioada 23-26august 2018.La campionatul de old boys si-au anuntat prezenta pana acum 20 de echipe si cred ca pentru echipa campioana nationala OLD BOYS PIATRA NEAMT va fi greu de a-si pastra trofeul cucerit anul trecut.Supercupa Romaniei va avea ca participante echipele MAV TIMISOARA campioana nationala si DANCO PRO BUCURESTI castigatoarea cupei si se va disputa la data de 25 august tot la PIATRA NEAMT. As  dori pe aceasta cale sa urez succes echipei nationale de minifotbal a ROMANIEI la CAMPIONATUL EUROPEAN de la KIEV unde sper ca la Piatra Neamt  sa avem un trofeu castigat de baieti .SUNTEM IMPREUNA ALATURI DE VOI!!

Noutati din Campionatul Municipiului Piatra Neamt

Liga MERLIN'S VITAMIN AQUA NEAMT

La data de 26 martie ora 19 la Piatra Neamt la baza sportiva ADRIDAN se va termina cea de-a 12-a editie de campionat de minifotbal organizat de catre Asociatia de Minifotbal Neamt-Club Sportiv sub tutela Fedetratiei de Minifotbal din Romania. Dupa t

20-03-2022 | Campionatul Municipiului Piatra Neamt

CUPA ROMANIEI la minifotbal PIATRA NEAMT editia 9-a

CUPA ROMANIEI la minifotbal faza locala PIATRA NEAMT editia 9-a: finala locurile 3-4. RAPID-TINERETUL ROZNOV:5-2. MARCATORI: IONASCU(2),GRIGORITA(2),BRACON respectiv LIDU,BURLACU.jucatorul meciului IONASCU DAN. finala locurile 1-2. FENIX PLAY-UNICA

10-02-2019 | Campionatul Municipiului Piatra Neamt

In al optulea an de activitate al asociatie nostre pot afirma cu certitudine ca anul competitional 2017-2018 a fost cel mai bun.Toate reprezentantele nemtene participante la turneele nationaleau contribuit la zestrea de puncte ce se va adauga in clas

24-07-2018 | Campionatul Municipiului Piatra Neamt

CUPA ADRIDAN editia 5-a PIATRA NEAMT

rezultate minifotbal CUPA ADRIDAN : ASOCIATIADEMINIFOTBAL NEAMT·14 APRILIE 201821 cititori grupa A: PABO TEAM PASCANI-VOLTA;2-2(4-5 dplddp). MARCATORI:DAVIDOAIA,MOROSANU respectiv STANGACIU(2). VOLTA-GRANT ELITE:2-1. MARCATORI:TUGUI,STANGAC