BARAJUL DE EST (II)

Dupa cum am mentionat si anterior, saptamana viitoare vor avea loc, in zona de est a tarii, mai multe partide de baraj care vor avea ca scop desemnarea a trei dintre participantele la competitia nationala de la Timisoara.

 

Programul meciurilor este urmatorul:

Joi 16 iunie, la ROMAN va avea loc partida dintre castigatoarea campionatului SUCEAVA si castigatoarea campionatului PIATRA NEAMT. Este vorba despre echipele RAILEX ODN si FENIX.

Partida va avea loc de la ora 17:00 si va fi decisiva. Daca la finalul meciului se va inregistra egalitate, se va proceda la departajarea prin lovituri de la 7 metri.

Meciul va avea loc pe terenul de langa Colegiul National "Roman Voda", in zona centrala a orasului Roman.  

 

Vineri 17 iunie va avea loc la GALATI meciul tur dintre ATLETICO ABCOZ, campioana judetului Galati, si formatia care va castiga campionatul judetului VRANCEA (la ora actuala, se disputa semifinalele play-off-ului acestui campionat).

Partida va avea loc de la ora 17:00 si se va disputa la baza sportiva GALACTIV, langa Gara centrala din municipiu Galati.

 

Luni 20 iunie, de la ora 19:00, la FOCSANI va avea loc returul dintre campioana Vrancei si campioana Galatiului, Atletico Abcoz.

Partida se va disputa la Baza Energo Sport, la iesirea dinspre Focsani catre Brasov, pe partea dreapta a soselei.

In cazul in care la finalul meciului retur se va inregistra, cumulat, egalitate intre cele doua formatii combatante, va conta numarul golurilor inscrise in deplasare. Daca si acest criteriu va genera egalitate, atunci se va proceda la departajarea prin lovituri de la 7 metri.

 

Vineri 17 iunie, de la ora 21:00, la TULCEA va avea loc prima partida dintre campioana acestui judet (nedecisa inca) si formatia care a castigat campionatul judetului CONSTANTA, si anume REAL POARTA 6.

Meciul va avea loc pe DeHondol Arena, langa Hotelul Delta, care se afla in zona centrala a municipiului Tulcea.

 

In sfarsit, sambata dimineata, de la ora 10:00, la Constanta va avea loc returul dintre campioanele Tulcei si Constantei. Meciul se va disputa pe Friends Alianz Arena, pe varianta Constanta - Metro.

 

Criteriile de departajare sunt aceleasi ca in cazul tuturor meciurilor desfasurate in sistem tur-retur.

Noutati din Divizia Galactica de Bahlui

IASI: LIGA MAGICA – Rezultatele etapei a 13-a, marcatorii și superlativele

IASI: LIGA MAGICA – Rezultatele etapei a 13-a, marcatorii și superlativele

07-12-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR - Rezultatele de sambata, 7 decembrie

IASI: LIGA SPERANTELOR – Rezultatele meciurilor disputate sambata, 7 decembrie

07-12-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA – Programul etapei a 13-a

LIGA MAGICA – Programul etapei a 13-a

06-12-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul urmatoarelor meciuri

IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul urmatoarelor meciuri

06-12-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA – Programul etapei a 13-a

LIGA MAGICA – Programul etapei a 13-a (

03-12-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul etapei a 13-a

IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul etapei a 13-a

03-12-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA – Rezultatele etapei a 12-a, marcatorii si superlativele

LIGA MAGICA – Rezultatele etapei a 12-a, marcatorii si superlativele

30-11-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR – Rezultatele din etapa a 12-a

LIGA SPERANTELOR – Rezultatele inregistrate sambata, 30 noiembrie, in etapa a 12-a

30-11-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA – Programul etapei a 12-a si restante

IASI: LIGA MAGICA – Programul etapei a 12-a si restante

26-11-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul etapei a 12-a

IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul etapei a 12-a

26-11-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA – Rezultatele etapei a 11-a, cronicile si superlativele

IASI: LIGA MAGICA – Rezultatele etapei a 11-a, marcatorii si superlativele

23-11-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR – Rezultatele etapei a 11-a

IASI: LIGA SPERANTELOR – Rezultatele etapei a 11-a

23-11-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA – Programul saptamanii, etapa 11 si restante

IASI: LIGA MAGICA – Programul saptamanii, etapa 11 si restante

19-11-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul etapei a 11-a

IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul etapei a 11-a

19-11-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA – Rezultatele etapei a 10-a

IASI: LIGA MAGICA – Rezultatele etapei a 10-a

16-11-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR – Rezultatele etapei a 10-a

LIGA SPERANTELOR – Rezultatele etapei a 10-a

16-11-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


Divizia Galactica de Bahlui pe scurt

2

Jucatori sarbatoriti astazi (vezi lista)

81

Echipe active

1321

Jucatori activi

0

meciuri in sezonul actual

Partenerii Federatiei de Minifotbal din Romania

TOP