Iaşi: Cupa DGB-Radio HIT - Oz Er Golden Roman şi Nera Computers s-au calificat in faza a d

Formaţiile Oz Er Golden Roman şi Nera Computers au debutat cu dreptul în anul 2011, obţinând victorii clare în Cupa DGB-Radio HIT. Oz Er Golden Roman s-a impus cu scorul de 5-1 în faţa echipei Eureka, cu acelaşi scor reuşind să se impună Nera Computers în disputa cu Auto Driver. În urma acestor succese, Oz Er Golden Roman şi Nera Computers şi-au asigurat calificarea în faza a doua a grupelor, având punctaj maxim după trei meciuri. Ultima etapă din grupa D se va derula pe 16 ianuarie, atunci când vom afla şi cea de-a treia echipă calificată în faza următoare. Cele mai mari şanse de a merge mai departe le are E On IT Rom, care are nevoie de un egal în meciul direct cu Eureka pentru a termina pe locul 3. În cazul în care Eureka se impune, ajunge la egalitate de puncte (3) cu E On, dar se califică graţie victoriei din meciul direct. În celălalt meci, Oz Er Golden Roman şi Nera vor juca pentru câştigarea grupei. Din celelalte grupe s-au calificat mai departe echipele Terramold, Angi Bau (grupa A), Magic-Dif, Stand Rom Tomeşti (grupa B), Luceafărul-Telesoft şi Aldoor-Auto Driver (grupa C).

 

Iată rezultatele şi clasamentele la zi în toate cele patru grupe:

Grupa A
Etapa 1

Terramold - Parohia 10-2
Angi Bau – Amo Press 5-2

Etapa a 2-a
Terramold – Amo Press 3-0
Angi Bau – Parohia 2-0

Etapa a 3-a
Amo Pres – Parohia 2-2 (7-5 după loviturile de la 7 metri)

Terramold – Angi Bau (joi, 13.01.2011, ora 17.30, Magic Stadium)

Clasament

1.Terramold       2       2       0       0       13-2  6p  

2 Angi Bau         2       2       0       0       7-2    6p  

3. Amo Press     3       0       1       2       4-10  2p  

p>4. Parohia 3       0       1       2       4-14  1p

Grupa B
Etapa 1
Magic-Dif – Dinamo 10-1
Stand Rom – Dovis 11-0

Etapa a 2-a
Stand Rom – Dinamo 6-2
Magic-Dif – Dovis 7-0

Etapa a 3-a
Magic-Dif – Stand Rom (duminică, 16 ianuarie, ora 10.00, Magic), Dovis – Dinamo (duminică, 16 ianuarie, 10.45, Magic). 

Clasament

1. Magic-Dif       2       2       0       0       17-1  6p

2. Stand Rom     2       2       0       0       17-2  6p

3. Dinamo 2       0       0       2       3-16  0p

4. Dovis     2       0       0       2       0-18  0p

Grupa C
Etapa 1

Aldoor-Auto Driver – Irsido 4-0
Luceafarul-Telesoft – Salvarea 9-2

Etapa a 2-a
Aldoor-Auto Driver – Salvarea 5-2
Luceafarul – Irsido 5-0

Etapa a 3-a
Duminica, 16 ianuarie 2011, Magic
Aldoor-Auto Driver – Luceafărul (13.00), Salvarea – Irsido (12.15).

Clasament

1. Luceafărul-Telesoft         2       2       0       0       14-2  6p

2. Aldoor-Auto Driver         2       2       0       0       9-2    6p

3. Irsido     2       0       0       2       0-9    0p

4. Salvarea         2       0       0       2       4-14  0p

Grupa D
Etapa 1
Eureka – Auto Driver 3-4
Oz Er Golden Roman – E On 4-2
Nera a stat.

Etapa a 2-a
E On – Auto Driver 2-0
Nera – Eureka 2-0
Golden a stat.

Etapa a 3-a
Oz Er Golden Roman – Auto Driver 8-0
E On – Nera 1-4
Eureka a stat.

Etapa a 4-a
Auto Driver – Nera 1-5

Eureka – Oz Er Golden Roman 1-5

E On a stat.

Etapa a 5-a
Duminică, 16 ianuarie 2011, Magic
11.30, Eureka – E On

13.45, Oz Er Golden Roman– Nera

Auto Driver stă.

1. Oz Er Golden Roman      3       3       0       0       17-3  9p

2. Nera Computers     3       3       0       0       11-2    9p

3. E On IT Rom 3       1       0       2       5-6    3p

4. Auto Driver   4       1       0       3       5-18  3p

5. Eureka  3       0       0       3       4-11    0p  

Faza a II-a a grupelor: 30 ianuarie, 7 februarie si 14 februarie 2011.


Seria rosie: 1C, 2B. 3D

Seria albastra: 1D, 2A, 2C

Seria galbena: 1A, 1B, 2D


Faza a III-a a grupelor: martie 2011

Grupa I: 1 rosie, 1 galbena, 2 albastra

Grupa II: 1 albastra, 2 galbena, 2 rosie

Noutati din Divizia Galactica de Bahlui

IASI: LIGA MAGICA – Rezultatele meciurilor de joi, 19 septembrie

IASI: LIGA MAGICA – Rezultatele meciurilor de joi, 19 septembrie

19-09-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA – Programul etapei a 3-a

IASI: LIGA MAGICA – Programul etapei a 3-a

19-09-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul etapei a 3-a

IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul etapei a 3-a

19-09-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA – Programu meciurilor de joi, 19 septembrie

LIGA MAGICA – Programu meciurilor de joi, 19 septembrie

19-09-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: CUPA MAGIC, 24-27 octombrie - Lista echipelor inscrise pana acum

CUPA MAGIC la minifotbal - IASI, 24-27 octombrie 2019. Lista echipelor inscrise pana acum

18-09-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR – Rezultatele inregistrate luni, 16 septembrie

IASI: LIGA SPERANTELOR – Rezultatele inregistrate luni, 16 septembrie

16-09-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA – Rezultat inregistrat duminica, 15 septembrie

IASI: LIGA MAGICA – Rezultat inregistrat duminica, 15 septembrie

16-09-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR – Rezultatele inregistrate duminica, 15 septembrie

IASI: LIGA SPERANTELOR – Rezultatele inregistrate duminica, 15 septembrie

16-09-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA – Rezultatele primei etape, marcatorii si superlativele

IASI: LIGA MAGICA – Rezultatele primei etape, marcatorii si superlativele

14-09-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR – Rezultatele primei etape

IASI: LIGA SPERANTELOR – Rezultatele primei etape

14-09-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA – Programul complet al sezonului 2019-2020

IASI: LIGA MAGICA – Programul complet al sezonului 2019-2020

12-09-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: DECR PLUS a castigat CUPA DE VARA

DECOR PLUS, CAMPIOANA CUPEI DE VARA – REZULTATELE FINALELOR

12-09-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR - Programarea etapelor 1 si 2

IASI: LIGA SPERANTELOR - Programul etapelor 1 si 2

11-09-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR - Programul primelor doua etape

IASI: LIGA SPERANTELOR - Programul primelor doua etape

10-09-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR - Lista echipelor participante in sezonul viitor

LIGA SPERANTELOR – Lista echipelor participante in sezonul 2019-2020

03-09-2019 | Divizia Galactica de Bahlui


Divizia Galactica de Bahlui pe scurt

1

Jucatori sarbatoriti astazi (vezi lista)

77

Echipe active

1229

Jucatori activi

0

meciuri in sezonul actual

Partenerii Federatiei de Minifotbal din Romania

TOP