Iaşi: LIGA CAPITOL - Stand Rom Tomeşti şi Amo Press răman neinvinse

Săptămâna trecută s-au disputat la Complexul Capitol mai multe partide importante în economia luptei pentru supremaţie în Liga Capitol. Într-un meci extrem de spectaculos, liderul Stand Rom Tomeşti (foto) a învins cu emoţii pe Proexrom cu scorul de 3-2, prin acest succes echipa din Tomeşti reuşind să întrerupă o serie excelentă a Proexromului, care venea după şase victorii consecutive. Acest derby i-a adus faţă în faţă şi pe golgeterii competiţiei, Borhan (Stand Rom) şi Murariu (Proexrom), cei doi reuşind să înscrie câte două goluri.

Într-un alt meci derby, ocupanta locului secund, Amo Press, a învins cu un categoric 4-1 formaţia de pe locul 3, Eureka, experienţa foştilor fotbalişti Adi Cotan, Dobrea, Cantea sau Costel Ilie înclinând balanţa în favoarea echipei lui Manuel Onofrei. Graţie acestui succes, Amo rămâne neînvinsă după 11 meciuri şi se menţine în plasa liderului, la două lungimi în spate.

De notat primul punct obţinut de ultima clasată Art’Is (noua denumire a echipei Fluieraşii) în 13 meciuri, 3-3 cu Catena, dar şi debutul victorios al formaţiei Casa Nostra în Liga Capitol, 8-6 cu Express Credit.

 

Rezultatele de săptămâna trecută:

Etapa 1 (pentru Casa Nostra)

Casa Nostra – Express Credit 8-6 (Anastasie 3, Rusu Florin 3, Grigoraş 2 – Costache Dumitru, Costache Adrian 3, Adam, Lebădă)

 

Etapa a 4-a (pentru Catena)

Art’Is – Catena 3-3 (Muche, Hodea, Dulceanu Constantin – Ciubotaru Sergiu 2, Cozmei). Cartonaşe galbene: Baraboi (Art’Is) – Ciornei George (Catena).

 

Etapa a 8-a

Express Credit – Parohia 2-5 (Costache Adrian, Aniţoaie – Tănase, Roşu 3, Acatrinei Alex).

 

Etapa a 9-a

Eureka – Navobi 7-2

 

Etapa a 10-a

Irsido – Logos 4-2 (Iacob, Tânjală, Antohi 2 – Cocea, Ndoro)

Romil – Dinamo 4-7 (Martiş, Irimiţă 2, Ichim – Mardarie 4, Apetrei Ovidiu 2, Panainte).

Eureka – Amo 1-4 (Ciubotariu Răzvan – Ghinea, Dobrea 2, Agavriloaie C.). Cartonaş galben: Muşchei (Eureka).

Nera Old Boys – Art’Is 4-1 (Daniliuc, Măgureanu, Pătraşcu, Nechita – Dulceanu Silviu). Cartonaşe galbene: Daniliuc (Nera) – Baraboi (Art’Is).

Stand Rom – Proexrom 3-2 (Borhan 2, Pruteanu Florin – Murariu 2). Cartonaşe galbene: Murariu, Hluşcu, Pruteanu Marian (toţi Proexrom). Cartonaş roşu: Pruteanu Marian (Proexrom).

Clasament: 1. Stand Rom 29p (11 jocuri); 2. Amo 27p (11j); 3. Eureka 25p (11j); 4. Irsido 22p (11j); 5. Proexrom 21p (10j)... 

Noutati din Divizia Galactica de Bahlui

IASI: IMPORTANT! Meciurile de sâmbătă, 14 martie au fost amânate!

IMPORTANT! Meciurile de sâmbătă, 14 martie au fost amânate!

12-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA – Programul etapei 26-a

IASI: LIGA MAGICA – Programul etapei 26-a

11-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul meciurilor de sambata, 14 martie

IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul meciurilor de sambata, 14 martie

11-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: DGB - ANUNT IMPORTANT! Fara spectatori la meciurile de minifotbal!

IASI: DGB - ANUNT IMPORTANT! Fara spectatori la meciurile de minifotbal!

10-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA - Rezultatele etapei a 25-a, marcatorii si superlativele

LIGA MAGICA – Rezultatele inregistrate sambata in etapa a 25-a, marcatorii si superlativele.

07-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR – Rezultatele meciurilor disputate sambata, 7 martie

LIGA SPERANTELOR – Rezultatele meciurilor disputate sambata, 7 martie

07-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA – Programul etapei a 25-a si restante din etapa a 24-a

IASI: LIGA MAGICA – Programul etapei a 25-a si restante din etapa a 24-a

03-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul etapei a 24-a

IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul etapei a 24-a

03-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA - Rezultatele de sambata, 29 februarie, marcatorii

LIGA MAGICĂ – Rezultatele înregistrate sâmbătă, 29 februarie, în etapa a 24-a, marcatorii și superlativele

29-02-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR - Rezultatele de sambata, 29 februarie

LIGA SPERANȚELOR – Rezultatele înregistrate sâmbătă, 29 februarie

29-02-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA – Programul meciurilor din aceasta saptamana

IASI: LIGA MAGICA – Programul meciurilor din aceasta saptamana

25-02-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul meciurilor din aceasta saptamana

IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul meciurilor din aceasta saptamana

25-02-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA - Rezultatele etapei a 22-a, marcatorii si superlativele

LIGA MAGICA – Rezultatele inregistrate sambata, 22 februarie, marcatorii si superlativele

22-02-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR - Rezultatele inregistrate sambata, 22 februarie

LIGA SPERANTELOR - Rezultatele inregistrate sambata, 22 februarie si clasamentul la zi

22-02-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA – Programul saptamanii

IASI: LIGA MAGICA – Programul saptamanii

18-02-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul saptamanii

IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul saptamanii

18-02-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


Divizia Galactica de Bahlui pe scurt

2

Jucatori sarbatoriti astazi (vezi lista)

81

Echipe active

1365

Jucatori activi

0

meciuri in sezonul actual

Partenerii Federatiei de Minifotbal din Romania

TOP