IASI: CUPA MAGIC la minifotbal, gata de start. Programul competitiei

În perioada 16-19 septembrie, la Iași va avea loc ediția a 9-a a Cupei Magic la minifotbal, competiție de tradiție în minifotbalul românesc ce va reuni la start mai multe echipe puternice din țară, dar și din străinătate.  

 

În premieră, vor fi prezente la Iași și patru echipe străine, Sporting Ansois Liege, Lion Fosses Ville, Barca Namur (toate din Belgia) și Street Kickers (Luxemburg), iar la Secțiunea Open vor participa echipele naționale de minifotbal ale României, Republicii Moldova, Rusiei, Belgiei, Bulgariei și Croației.

 

Acest adevărat regal de minifotbal se va desfășura pe terenurile Magic Stadium, Arena Magic Heineken (Complexul Magic, din Tudor Vladimirescu) și pe cele trei terenuri din cadrul Complexului Depou Alexandru cel Bun.

 

Competiția este organizată de Dan Cojocaru și Paul Costaș, doi dintre oficialii Federației Române de Minifotbal și organizatori ai Diviziei Galactice de Bahlui Iași.

 

Evenimentul se va desfășura cu respectarea normelor sanitare impuse de către autorități.

 

 

COMPONENȚA GRUPELOR

 

Grupa A

Pabo Team Pașcani

Euro Impact Roman

HTR Spedition

Amicii Iași

 

Grupa B

Inter Bucovina Câmpulung

Euroevi Iași

Athletic 2015

Premier Iași

 

Grupa C

Colosseum 2005

Delta Spartans Botoșani

Bucovina Vicov

Centric IT Solutions

 

Grupa D

Liriada Brașov

Ansois Liege (Belgia)

Lupii Negri

ACS Viitorul 2018 Iași

 

Grupa E

Street Kickers (Luxemburg)

Liberto Iași

AS Dinamo

ACS Gufirosa

 

Grupa F

Lion Fosses Ville (Belgia)

Juventus Sibiu

SGTM Iași

Sporting Iași

 

Grupa G

Old Boys București

SCC Services Smart2Pay

BorgWarner România

Auto Driver Bârnova

 

Grupa H

Barca Namur (Belgia)

Golden Boys Bacău

Union Team Iași

TraLaLa Team

 

PROGRAMUL COMPLET al competiției:

 

-       Marți, 14 septembrie, Magic Stadium

18.00, Liberto – Gufirosa / grupa E

 

-       Miercuri, 15 septembrie, Arena Magic Heineken

19.45, SGTM – Sporting Iași / F

20.30, Centric IT Solutions – Colosseum 2005 / C

 

-       Miercuri, 15 septembrie, Magic Stadium

20.30, SCC Services Smart2Pay – BorgWarner / G

21.15, AS Dinamo – ACS Gufirosa / E

 

-       Joi, 16 septembrie, Magic Stadium

18.00, Liberto – AS Dinamo / E

18.45, HTR Spedition – Amicii / A

19.30, Union Team – TraLaLa / H

20.15, Lupii Negri – ACS Viitorul 2018 / D

 

-       Joi, 16 septembrie, Arena Magic Heineken

20.30, Euroevi – Premier / B

 

-       Vineri, 17 septembrie, Magic Stadium

14.00, Euroevi – Athletic 2015 / B

15.00, Euro Impact Roman – Pabo Team Pașcani / A

16.00, Premier Iași – Inter Bucovina Câmpulung / B

17.00, Delta Spartans Botoșani – Colosseum 2005 Iași / C

18.00, Golden Boys Bacău – TraLaLa Team / H

19.00, Liriada Brașov – ACS Viitorul 2018 / D

20.00, Inter Bucovina Câmpulung – Athletic 2015 / B

21.00, Old Boys București – SCC Services Smart2Pay / G

 

-       Vineri, 17 septembrie, Arena Magic Heineken

17.00, SCC Services Smart2Pay – Auto Driver Bârnova / G

18.00, Euro Impact Roman – HTR Spedition / A

19.00, Bucovina Vicov – Centric IT Solutions / C

20.00, Amicii Iași – Pabo Team Pașcani / A

21.00, BorgWarner România – Auto Driver Bârnova / G

22.00, Delta Spartans Botoșani – Bucovina Vicov Suceava / C

 

-       Vineri, 17 septembrie, Depou Alexandru cel Bun

14.00, SGTM – Juventus Sibiu / F

15.00, Liriada Brașov – Lupii Negri / D

16.00, Golden Boys Bacău – Union Team Iași / H

17.00, Juventus Sibiu – Sporting Iași / F

22.15, Street Kickers – Gufirosa Iași / E

 

-       Sâmbătă, 18 septembrie, Magic Stadium

09.00, Premier Iași – Athletic 2015 / B

10.00, Old Boys București – BorgWarner România / G

11.00, HTR Spedition – Pabo Team Pașcani / A

12.00, Colosseum 2005 Iași – Bucovina Vicov Suceava / C

14.00, Old Boys București – Auto Driver Bârnova / G

15.00, Liberto Iași – Street Kickers / E

 

-       Sâmbătă, 18 septembrie, Arena Magic Heineken

09.00, Euroevi – Inter Bucovina Câmpulung / B

10.00, AS Dinamo Iași – Street Kickers / E

11.00, Amicii – Euro Impact Roman / A

12.00, Centric IT Solutions – Delta Spartans Botoșani / C

 

-       Sâmbătă, 18 septembrie, Depou Alexandru cel Bun

09.00, Teren 1, Barca Namur – TraLaLa Team / H

09.00, Teren 2, Ansois Liege – Lupii Negri / D

09.00, Teren 3, Lion Foses – SGTM Iași / F

15.00, Teren 1, Barca Namur – Union Team Iași / H

15.00, Teren 2, Ansois Liege – ACS Viitorul 2018 Iași / D

15.00, Teren 3, Lion Foses – Sporting Iași / F

16.00, Teren 1, Lion Foses – Juventus Sibiu / F

17.00, Teren 2, Ansois Liege – Liriada Brașov / D

18.00, Teren 3, Golden Boys Bacău – Barca Namur / H

16.00 – Tragerea la sorți a meciurilor din optimile de finală, la Magic Sport Pub, în Tudor Vladimirescu.

 

OPTIMI DE FINALĂ - Sâmbătă, 18 septembrie

 

- Magic Stadium

19.00, Optime 1

20.00, Oprime 3

21.00, Optime 5

 

- Arena Heineken

19.00, Optime 2

20.00, Optime 4

21.00, Optime 6

22.00, Optime 8

 

- Depou Alexandru cel Bun

22.30, Optime 7

 

SFERTURI DE FINALĂ - Duminică, 19 septembrie

 

- Magic Stadium

09.00, Sfert 1: Învingătoare O1 – Învingătoare O2

10.00, Sfert 3: Învingătoare O5 – Învingătoare O6

 

- Arena Heineken

09.00, Sfert 2: Învingătoare O3 – Învingătoare O4

10.00, Sfert 4: Învingătoare O7 – Învingătoare O8

 

SEMIFINALE - Duminică, 19 septembrie

 

- Magic Stadium

14.00, Semifinala 1: Învingătoare Sfert 1 – Învingătoare Sfert 2

 

- Arena Magic Heineken

14.00, Semifinala 2: Învingătoare Sfert 3 – Învingătoare Sfert 4

 

FINALA MICĂ - Depou Alexandru cel Bun

17.15, Învinsa Semifinala 1 – Învinsa Semifinala 2

 

FINALA MARE – Depou Alexandru cel Bun

19.00, Învingătoare Semifinala 1 – Învingătoare Semifinala 2

 

19.45, Festivitatea de premiere

 

Secțiunea Open – Echipe naționale

 

- Vineri, 17 septembrie, Depou Alexandru cel Bun

10.00, Moldova – România

11.15, Rusia – Bulgaria

18.30, România – Croația

19.45, Ceremonia de deschidere

20.15, Belgia – Bulgaria

21.15, Rusia – Moldova

 

- Sâmbătă, 18 septembrie, Depou Alexandru cel Bun

10.00, Moldova – Croația

11.15, Belgia – Rusia

12.30, România – Bulgaria

19.00, Moldova – Belgia

20.15, România – Rusia

21.30, Croația – Bulgaria

 

- Duminică, 19 septembrie, Depou Alexandru cel Bun

10.00, România – Belgia

11.15, Croația – Rusia

12.30, Bulgaria – Moldova

18.00, Belgia – Croația

19.45, Festivitatea de premiere

 

Arbitrii competiției: Chiș Ciure Nicolae (Zalău), Tamas Paul (Bistrița), Mirea Daniel (București), Fliter Cristian (Buzău), Balanga Luis (București), Bordean Marian (Sibiu), Nistor Marian (Iași), Kerezsy Adrian (Iași), Groza Corneliu (Iași), Crețu Denis (Botoșani).

 

Observatori: Groza Corneliu (Iași), Trifan Mircea (Ptra Neamț), Kerezsy Adrian (Iași).

 

Asistența medicală: Marius Budescu, Raluca Zvancea și Corneliu Ibănescu.

 

 

Noutati din Divizia Galactica de Bahlui

IASI: CUPA MAGIC la minifotbal, gata de start. Programul competitiei

IASI: CUPA MAGIC la minifotbal, gata de start. Programul competitiei

14-09-2021 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI - Participare internationala la CUPA MAGIC

Echipe din Belgia, Luxemburg, Croația, Republica Moldova și România la Cupa Magic la minifotbal. Lista echipelor înscrise până în prezent

23-08-2021 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: CUPA MAGIC - Se fac înscrieri pentru Cupa Magic la minifotbal

IASI: CUPA MAGIC - Se fac înscrieri pentru Cupa Magic la minifotbal

01-08-2021 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI - Se fac înscrieri pentru Cupa Magic la minifotbal

Se fac înscrieri pentru Cupa Magic la minifotbal

25-07-2021 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA - Premier, campioana DGB Iași în sezonul 2019-2020

Adunarea Generală a Diviziei Galactice de Bahlui Iași – Liga Magică a votat înghețarea ediției de campionat 2019-2020. Astfel, campioana din sezonul 2019-2020 a fost desemnată PREMIER, echipă care va reprezenta DGB Iași la turnul final

02-09-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: IMPORTANT! Meciurile de sâmbătă, 14 martie au fost amânate!

IMPORTANT! Meciurile de sâmbătă, 14 martie au fost amânate!

12-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA – Programul etapei 26-a

IASI: LIGA MAGICA – Programul etapei 26-a

11-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul meciurilor de sambata, 14 martie

IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul meciurilor de sambata, 14 martie

11-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: DGB - ANUNT IMPORTANT! Fara spectatori la meciurile de minifotbal!

IASI: DGB - ANUNT IMPORTANT! Fara spectatori la meciurile de minifotbal!

10-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA - Rezultatele etapei a 25-a, marcatorii si superlativele

LIGA MAGICA – Rezultatele inregistrate sambata in etapa a 25-a, marcatorii si superlativele.

07-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR – Rezultatele meciurilor disputate sambata, 7 martie

LIGA SPERANTELOR – Rezultatele meciurilor disputate sambata, 7 martie

07-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA – Programul etapei a 25-a si restante din etapa a 24-a

IASI: LIGA MAGICA – Programul etapei a 25-a si restante din etapa a 24-a

03-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul etapei a 24-a

IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul etapei a 24-a

03-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA - Rezultatele de sambata, 29 februarie, marcatorii

LIGA MAGICĂ – Rezultatele înregistrate sâmbătă, 29 februarie, în etapa a 24-a, marcatorii și superlativele

29-02-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA SPERANTELOR - Rezultatele de sambata, 29 februarie

LIGA SPERANȚELOR – Rezultatele înregistrate sâmbătă, 29 februarie

29-02-2020 | Divizia Galactica de Bahlui


Divizia Galactica de Bahlui pe scurt

7

Jucatori sarbatoriti astazi (vezi lista)

87

Echipe active

1401

Jucatori activi

0

meciuri in sezonul actual

Partenerii Federatiei de Minifotbal din Romania

TOP