IASI: CUPA UNIRII - Rezultatele complete din grupe, clasamentele finale

 PROGRAM CUPA UNIRII – EDITIA A 8-A

IASI, 11-14 IANUARIE

 

 

FAZA GRUPELOR

JOI, 11 IANUARIE

MAGIC STADIUM

Grupa 5: Amicii Iasi – Decor Plus Iasi 0-6

Grupa 4: Mary Tour Magic Iasi – AS Gufirosa Iasi 4-2

Grupa 7: Lupii Negri – Colosseum 2005 Iasi 0-0, 2-1 dupa loviturile de la 7 metri

Grupa 8: Zece Stele – Impact Iasi 9-0

 

ARENA MAGIC HEINEKEN

Grupa 6: Auto Driver Iasi – E.ON Iasi 4-2

Grupa 1: Liberto Iasi – Unirea Parohia Bucium 7-3

Grupa 3: Premiersport Iasi – OMCO Iasi 5-2

Grupa 2: Athletico Iasi – M.Design Croitorie Iasi 1-0

 

VINERI, 12 IANUARIE

MAGIC STADIUM

Grupa 2: Athtetico Iasi – AEF Oradea 2-0

Grupa 5: Danco Pro Bucuresti – Décor Plus Iasi 4-1

Grupa 8: Real Yry Team Iasi – FC Zona Iasi 1-5

Grupa 1: Neata si Prietenii Bucuresti – Unic Barlad 5-0

Grupa 4: Old Boys Bucuresti – Atletic Barlad 1-1, 3-2 dupa loviturile de la 7 metri

Grupa 3: Premiersport Iasi – Sporting Barlad 2-0

Grupa 7: Colosseum 2005 Iasi – Vointa Ion Creanga Roman 2-0

Grupa 6: Auto Driver Iasi – Pabo Team Pascani 2-0

Grupa 1: Neata si Prietenii Bucuresti – Unirea Parohia Bucium 5-2

Grupa 1: Liberto Iasi – Unic Barlad 3-0

Grupa 5: Amicii Iasi – Avastar Interconti Pascani Suceava 0-2

 

ARENA MAGIC HEINEKEN

Grupa 7: Vointa Ion Creanga Roman – Independentul Darabani Botosani 0-5

Grupa 6: Inter Galati – Pabo Team Pascani 2-3

Grupa 7: Lupii Negri – Independentul Darabani Botosani 3-3, 3-2 dupa loviturile de la 7 metri

Grupa 6: Inter Galati – E.ON Iasi 6-0

Grupa 8: Real Yry Team Iasi – Impact Iasi 5-0

Grupa 2: AS Teiul Poiana Teiului Neamt – AEK Oradea 1-2

Grupa 5: Danco Pro Bucuresti – Avastar Interconti Pascani Suceava, grupa 5 / 1-3

Grupa 3: Inter Traian Vaslui – OMCO Iasi, grupa 3 / 4-2

Grupa 8: Zece Stele – FC Zona Iasi 2-1

Grupa 2: M.Design Croitorie Iasi – AS Teiul Poiana Teiului Neamt 3-1

Grupa 4: Old Boys Bucuresti – Mary Tour Magic Iasi 1-1, 1-2 dupa loviturile de la 7 metri

Grupa 3: Inter Traian Vaslui – Sporting Barlad 1-0

Grupa 4: Atletic Barlad – AS Gufirosa Iasi 3-0

SAMBATA, 13 IANUARIE

MAGIC STADIUM

09.00, Auto Driver Iasi – Inter Galati, grupa 6 / 2-2, 3-2 dupa loviturile de la 7 metri

10.00, M.Design Croitorie Iasi – AEK Oradea, grupa 2 / 1-1, 1-2 dupa loviturile de la 7 metri

11.00, Neata si Prietenii Bucuresti – Liberto Iasi, grupa 1 / 1-5

12.00, Premiersport Iasi – Inter Traian Vaslui, grupa 3 / 2-1

13.00, Mary Tour Magic Iasi – Atletic Barlad, grupa 4 / 1-1, 1-2 dupa loviturile de la 7 metri

14.00, Decor Plus Iasi – Avastar Interconti Pascani Suceava, grupa 5 / 2-1

15.00, Lupii Negri – Vointa Ion Creanga Roman, grupa 7 / 3-1

16.00, OMCO Iasi – Sporting Barlad, grupa 3 / 3-0

 

ARENA MAGIC HEINEKEN

09.00, Real Yry Team Iasi – Zece Stele, grupa 8 / 3-1

10.00, Athletico Iasi – AS Teiul Poiana Teiului Neamt, grupa 2 / 2-0

11.00, Old Boys Bucuresti – AS Gufirosa Iasi, grupa 4 / 4-2

12.00, Colosseum 2005 Iasi – Independentul Darabani Botosani, grupa 7 / 2-1

13.00, Danco Pro Bucuresti – Amicii Iasi, grupa 5 / 5-0

14.00, E.ON Iasi – Pabo Team Pascani, grupa 6 / 2-3

15.00, Unic Barlad – Unirea Parohia Bucium, grupa 1 / 3-4

16.00, FC Zona Iasi – Impact Iasi, grupa 8 / 3-0

 

16.15 – Tragerea la sorti a meciurilor din optimile de finala. Vor fi doua urne, una cu echipele de pe locul 1, a doua cu echipele de pe locul 2 in fiecare grupa. Nu se pot intalni in optimi doua echipe aflate in aceeasi grupa in faza preliminara.

 

OPTIMI DE FINALA – Sambata, 13 ianuarie

MAGIC STADIUM

17.00: optime 1 (O1)

18.00: optime 3 (O3)

19.00: optime 5 (O5)

20.00: optime 7 (O7)

 

ARENA MAGIC HEINEKEN

17.00: optime 2 (O2)

18.00: optime 4 (O4)

19.00: optime 6 (O6)

20.00: optime 8 (O8)

 

SFERTURI DE FINALA – Sambata, 13 ianuarie

MAGIC STADIUM

22.00, Sfert 1: invingatoare O1 – invingatoare O2

23.00, Sfert 3: invingatoare O5 – invingatoare O6

 

ARENA MAGIC HEINEKEN

22.00, Sfert 2: invingatoare O3 – invingatoare O4

23.00, Sfert 4: invingatoare O7 – invingatoare O8

 

DUMINICA, 14 IANUARIE

SEMIFINALE

MAGIC STADIUM: 09.00, invingatoare sfert 1 – invingatoare sfert 2

ARENA MAGIC HEINEKEN: 09.00, invingatoare sfert 3 – invingatoare sfert 4

 

FINALA MICA – Magic Stadium

12.00, invinsele din semifinale

 

FINALA MARE – Magic Stadium

13.00, invingatoarele din semifinale

 

FESTIVITATEA DE PREMIERE

13.45 – Magic Stadium

 TABLOUL ECHIPELOR CALIFICATE IN OPTIMI. O singura necunoscuta inainte de tragerea la sorti, in grupa a 8-a

CLASAMENTELE FINALE IN CELE 8 GRUPE


Grupa 1

1. Liberto 9p (15-4) - calificata

2. Neata si Prietenii Bucuresti 6puncte (11-7) - calificata

3. Unirea Parohia Bucium 3p (9-15)

4. Unic Barlad 0p (3-12)


Grupa 2

1. Athletico Iasi 9p (5-0 ) - calificata

2. AEK Oradea 5p (3-4) - calificata

3. M Design Croitorie 4p (4-3)

4. AS Teiul Poiana Teiului 0p (2-7)


Grupa 3

1. Premiersport 9p (9-3) - calificata

2. Inter Traian Vaslui 6p (6-4) - calificata

3. OMCO 3p (7-9)

4. Sporting Barlad 0p (0-6)


Grupa 4

1. Mary Tour Magic 6p (6-4) - calificata

2. Athletic Barlad 6p (5-2) - calificata

3. Old Boys Bucuresti 6p (6-4)

4. Gufirosa 0p (4-11)

In aceasta grupa, Mary Tour, Atletic Barlad si Old Boys Bucuresti au acumulat cate 6 puncte si s-a trecut la tregerea la sorti pentru departajare. In urma acestei proceduri, Mary Tour Magic a iesit pe primul loc, iar Atletic Barlad pe locul secund, in timp ce Old Boys Bucuresti este eiminata.


Grupa 5

1. Avastar Interconti 6p (6-3) - calificata

2. Danco Pro Bucuresti 6p (10-4) - calificata

3. Décor Plus 6p (9-5)

4. Amicii 0p (0-13)


Grupa 6

1. Auto Driver 8p (8-4) - calificata

2. Pabo Team 6p (6-6) - calificata

3. Inter Galati 4p (10-5)

4. E.ON 0p (4-13)


Grupa 7

1. Colosseum 7p (4-1) - calificata

2. Lupii Negri 7p (6-4) - calificata

3. Independul Darabani 4p (9-5)

4. Vointa Ion Creanga 0p (1-10)


Grupa 8

1. Zona Iasi 6p (9-3)

2. Zece Stele 6p (12-4) - calificata

3. Real Yry Team 6p (9-6)

4. Impact Iasi 0p (0-14)

Noutati din Divizia Galactica de Bahlui

IASI: ANUNT pentru toate echipele din DGB Iasi

ANUNT pentru toate echipele din DGB Iasi

18-01-2018 | Divizia Galactica de Bahlui


Ionut Magureanu, manager Premiersport, trage concluziile dupa Cupa Unirii

Ionut Magureanu, managerul echipei Premiersport Iasi: “Ne-am fi dorit sa jucam finala, dar ultimele rezultate si jocul echipei arata ca avem potential”

17-01-2018 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA – Programul etapei a 14-a

IASI: LIGA MAGICA – Programul etapei a 14-a

16-01-2018 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: LIGA MAGICA II - Programul etapei a 15-a

IASI: LIGA MAGICA II - Programul etapei a 15-a

16-01-2018 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: Iulian Stratu (Colosseum 2005), cel mai bun portar al Cupei Unirii

Iulian Stratu (Colosseum 2005 Iaşi), desemnat cel mai bun portar al Cupei Unirii. “Trofeul se datorează muncii și pasiunii pentru acest sport. Mulţumesc echipei şi organizatorilor!”

16-01-2018 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: CUPA UNIRII, reflectata cum se cuvine in presa

Multumesc colegilor din presa scrisa, TV si radio pentru atentia acordata Cupei Unirii la minifotbal, cel mai puternic turneu desfasurat la Iasi si in tara in ultimii ani.

16-01-2018 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: Managerul ”Lupilor Negri”: Cupa Unirii a fost un turneu foarte reusit

Managerul ”Lupilor Negri”, maiorul Alin Husarescu, multumit de parcursul echipei la Cupa Unirii: ”A fost un turneu foarte reusit si pentru noi, si pentru organizatori”

15-01-2018 | Divizia Galactica de Bahlui


Daniel Mosneagu, manager Auto Driver: Nu ma asteptam sa jucam o finala

Daniel Mosneagu, manager Auto Driver: „Nivelul din acest an al Cupei Unirii a fost poate cel mai ridicat din ultimii ani. Nu ma asteptam sa jucam o finala”

15-01-2018 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: Managerul echipei Liberto: "Am facut un turneu foarte bun"

Bogdan Duminica (manager Liberto): “Am facut un turneu foarte bun, am iesit cu capul sus”

15-01-2018 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: Liviu Mihai Gavril:Cupa Unirii a facut o buna propaganda minifotbalui

IASI: Liviu Mihai Gavril:Cupa Unirii a facut o buna propaganda minifotbalui

15-01-2018 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: Managerul vicecampioanei Colosseum trage concluziile dupa Cupa Unirii

IASI: Managerul vicecampioanei Colosseum 2005 Iasi trage concluziile dupa Cupa Unirii

15-01-2018 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: Dani Otil lauda nivelul Cupei Unirii

IASI: Dani Otil lauda nivelul Cupei Unirii

14-01-2018 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: Neatza si Prietenii Bucuresti, noua campioana a Cupei Unirii

IASI: Neatza si Prietenii Bucuresti, noua campioana a Cupei Unirii

14-01-2018 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: CUPA UNIRII - Colosseum 2005 Iasi – Neatza si Prietenii, in finala

Colosseum 2005 Iasi – Neatza si Prietenii Bucuresti, finala Cupei Unirii

14-01-2018 | Divizia Galactica de Bahlui


IASI: CUPA UNIRII - Neatza si Prietenii Bucuresti, prima finalista

IASI: CUPA UNIRII - Neata si Prietenii Bucuresti, prima finalista

14-01-2018 | Divizia Galactica de Bahlui


Divizia Galactica de Bahlui pe scurt

0

Jucatori sarbatoriti astazi (vezi lista)

56

Echipe active

867

Jucatori activi

0

meciuri in sezonul actual

Partenerii Federatiei de Minifotbal din Romania

TOP