Iată lista cu cei mai buni jucători din acest sezon, MVP-urile etapelor:
Etapa 1 – Mihai Popa (Dinamo)
Etapa 2 – Cristi Daniliuc (Nera Computers)
Etapa 3 – Florin Grigoraş (Stand Rom Tomeşti)
Etapa 4 – Marian Anton (Aldoor Magic Driver)
Etapa 5 – Costel Gâliţă (E On IT Rom)
Etapa 6 – George Gavrilescu (Continental)
Etapa 7 – Cornel Matcaboje (Aldoor Magic Driver)
Etapa 8 – Andrei Dăscălescu (Nera Computers)
Etapa 9 – Radu Avădanei (Stand Rom Tomeşti)
Etapa 10 – Dan Lungu (Stand Rom Tomeşti)
Etapa 11 – Daniel Vâlciu (Colosseum)
Etapa 12 – Dan Lungu (Stand Rom Tomeşti)
Etapa 13 – Ionuţ Ştirbetz (Aldoor Magic Driver)
Etapa 14 – Gabriel Haută (Nera Computers)
Etapa 15 – Ionuţ Borhan (Stand Rom Tomeşti)
Etapa 16 – Andrei Dăscălescu (Nera Computers)
Etapa 17 – Gabriel Măzăraru (Nera Computers)
Etapa 18 – Narcis Cataramă (Aldoor Magic Driver)
Etapa 19 – Cornel Matcaboje (Aldoor Magic Driver)
Etapa 20 – Marius Agape (Salvarea)
Etapa 21 – Ciprian Brighiu (Aldoor Magic Driver)
Etapa 22 – Costel Calmuc (Perpetuus)
Etapa 23 – Andrei Zănceanu (Nera Computers)
Etapa 24 – Ionuţ Borhan (Stand Rom Tomeşti)
Etapa 25 – Andrei Dăscălescu (Nera Computers)
Etapa 26 – Dan Lungu (Stand Rom Tomeşti)
Etapa 27 – Ionuţ Dumitraşcu (Aldoor Magic Driver)
Etapa 28 – Petrică Băsescu (Parma)
Etapa 29 – Robert Jigoranu (Colosseum)
Etapa 30 – Ciprian Băsescu (Aldoor Magic Driver)
Etapa 31 – Ionuţ Măgureanu (Nera Computers)
Cele mai multe titluri de MVP au Dan Lungu (Stand Rom Tomeşti) şi Andrei Dăscălescu (Nera Computers) – câte 3, iar de două ori au fost nominalizaţi ca fiind jucătorul etapei Cornel Matcaboje (Aldoor Magic Driver) şi Ionuţ Borhan (Stand Rom Tomeşti). Dintre echipe, cele mai multe nominalizări le au primele două clasate, Aldoor Magic Driver şi Nera Computers – cu câte 8 MVP-uri.
Interesant este faptul că doar două echipe nu au avut niciun MVP în primele 30 de etape, iar una dintre acestea este chiar campioana Terramold, ocupanta locului 4 în clasament, a doua fiind Angi Bau, echipa de pe locul 7.
Iată situaţia echipelor cu nominalizări:
Aldoor Magic Driver, Nera Computers – câte 8
Stand Rom Tomeşti – 7
Colosseum – 2
Dinamo, E On IT Rom, Continental, Salvarea, Parma, Perpetuus – câte 1
CAMPIONATUL FIRMELOR - Rezultatele înregistrate miercuri, 27 martie
27-03-2024 | Divizia Galactica de Bahlui
LIGA MAGICĂ - Programul etapei a 20-a
26-03-2024 | Divizia Galactica de Bahlui
LIGA SPERANȚEI - Programul săptămânii
26-03-2024 | Divizia Galactica de Bahlui
CAMPIONATUL FIRMELOR - Programul săptămânii
25-03-2024 | Divizia Galactica de Bahlui
LIGA MAGICĂ - Rezultatele etapei a 19-a
24-03-2024 | Divizia Galactica de Bahlui
LIGA SPERANȚEI - Rezultatele înregistrate sâmbătă, 23 martie
24-03-2024 | Divizia Galactica de Bahlui
CAMPIONATUL FIRMELOR - Rezultatele înregistrate vineri, 22 martie
24-03-2024 | Divizia Galactica de Bahlui
CAMPIONATUL FIRMELOR - Rezultatele înregistrate miercuri, 20 martie
21-03-2024 | Divizia Galactica de Bahlui
LIGA MAGICĂ - Programul etapei a 19-a / Clasamentul golgheterilor
19-03-2024 | Divizia Galactica de Bahlui
LIGA SPERANȚEI - Programul următoarelor meciuri (play-off, play-out și două restanțe din sezonul regulat)
18-03-2024 | Divizia Galactica de Bahlui
CAMPIONATUL FIRMELOR - Programul săptămânii / Clasamentul golgheterilor
18-03-2024 | Divizia Galactica de Bahlui
LIGA MAGICĂ - Rezultatele etapei a 18-a
16-03-2024 | Divizia Galactica de Bahlui
LIGA SPERANȚEI - Rezultatele înregistrate sâmbătă, 16 martie
16-03-2024 | Divizia Galactica de Bahlui
CAMPIONATUL FIRMELOR - Rezultatele înregistrate vineri, 15 martie
15-03-2024 | Divizia Galactica de Bahlui
CAMPIONATUL FIRMELOR - Rezultatele înregistrate miercuri, 13 martie
13-03-2024 | Divizia Galactica de Bahlui
LIGA MAGICĂ - Programul etapei a 18-a
12-03-2024 | Divizia Galactica de Bahlui