IASI: LIGA MAGICA – Rezultatele etapei a 11-a, cronicile si superlativele

IASI: LIGA MAGICA – Rezultatele etapei a 11-a, marcatorii si superlativele

Sambata, 23 noiembrie

Continental – ACS Gufirosa 1-3 (Niagu Andrei 38 – Manolăchioaia Daniel 16, Burdun Daniel 18, Luntraru Ovidiu 35)
Întâlnire explozivă între ocupantele locurilor 16, respectiv 17. Mai precisă, hotărâtă și eficientă, Gufirosa s-a impus, conducând convingător, la un moment dat, cu 3-0. Victorie meritată și muncită, obținută în fața unei contracandidate la ”zona de sud” a clasamentului.

Lupii Negri – Athletic 2015 2-4 (Mandiuc Florin 34, Nuțu Vlad 36 – Sparhat Cosmin 2, Pătrașcu Laurențiu 11, 13, Vlădianu Tudor 16)
Cine crede că Athletic de azi e fosta echipă de acum 4-5 etape, se înșală! Acum, formația este ca o legiune romană, compactă, aspră, necruțătoare. Echipa condusă de managerul Cosmin Sparhat joacă hotărât fiecare balon, luptând exemplar pentru victorie. Așa a fost și în acest meci, dar după pauză a slăbit ritmul și adversarii, doar 6 la număr, au micșorat ecartul.

Euroevi – PAOK 2-4 (Dăscălescu Andrei 30, 39 - Șufaru Paul 18, Gucianu Robert 24, Chelariu Ovidiu 26, 27)
Nimeni înainte de joc nu ar fi pariat pe PAOK, doar locul 15, golaveraj 20-22 și doar 7 puncte, care întâlnea prima clasată, cu 26 de puncte și golaveraj 29-17. Părea o luptă total inegală. PAOK a jucat însă extrem de disciplinat tactic și nu a comis erori majore, subordonându-se modulului propus.
Antrenorul Mihai Liviu Gavril a dispus excelent echipa în teren, jucătorii l-au ascultat cu sfințeie, contraatacurile lor au fost letale, au dat și atacantul etapei, pe Chelariu Ovidiu, cu două goluri magnifice, realizând surpriza etapei. Delegatul echipei, Busuioc Cătălin, a putut zâmbi larg după multe etape de șicanări. Nu e puțin lucru să câștigi împotriva liderului!

HTR Spedition – Tehno Yry Team 0-2 (Danciu Răzvan 14, Asăvoaei Robert 18)
Cea mai frumoasă partidă a etapei. Danciu Răzvan a înscris la capătul unui contraatac spectaculos, cu o scăriță elegantă. HTR a riscat, s-a avântat puternic în atac, dar nu a fost deloc lucidă și eficientă, iar Asăvoaei Robert a punctat fulminant. La pauză era 0-2. Se renunță la precauție de ambele părți, se atacă orbește în repriza a doua. Dintr-o dată totul pare într-o altă lumină. Nu se irosește o secundă, avem esență, concentrat de minifotbal. Felicitări, Daniel Cantea, felicitări, Irina Cojocaru!

Liberto – Premier 2-6 (Crucianu Alin 20, Huțu Cosmin 34 – Sandu Eduard 3, 4, 18, Pisică Radu 17, Bulai Ștefan 33, Chelcu Vlasian 37)
A fost ultimul joc al zilei și toate premisele prognozau un meci echilibrat. Eroare totală! Premier a oferit un mare spectacol de minifotbal, viteză de joc, execuții tehnice și spectacol în 40 de minute, având un virtuoz în persoana lui Sandu Eduard, autor al unui hattrick, dar si al mai multor faze electrizante.

Colosseum 2005 – Souflaki 1-3 (Paiu Marian 22 – Ciubotariu Narcis 20, Timofti Nicolae 26, Dadu Alexandru 29)
Souflaki – locul 6, Colosseum – locul 7, iată două formații aflate la vârf, cu 19, respectiv 18 puncte, ambele dormice de victorie. Souflaki a fost tot timpul prim solistă în acest meci, conducând și apoi revenind just într-o partidă spectaculoasă, cu minifotbal de o foarte bună calitate.
A fost o etapă care a mulțumit pe deplin cei circa 100-120 de spectator prezenți la jocurile rundei a 11-a. (R. Zlăvog)

Noutati din Divizia Galactica de Bahlui

IASI: IMPORTANT! Meciurile de sâmbătă, 14 martie au fost amânate!

IMPORTANT! Meciurile de sâmbătă, 14 martie au fost amânate!

12-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui

IASI: LIGA MAGICA – Programul etapei 26-a

11-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui

IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul meciurilor de sambata, 14 martie

IASI: DGB - ANUNT IMPORTANT! Fara spectatori la meciurile de minifotbal!

10-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui

IASI: LIGA MAGICA - Rezultatele etapei a 25-a, marcatorii si superlativele

LIGA MAGICA – Rezultatele inregistrate sambata in etapa a 25-a, marcatorii si superlativele.

IASI: LIGA MAGICA - Rezultatele de sambata, 29 februarie, marcatorii

LIGA MAGICĂ – Rezultatele înregistrate sâmbătă, 29 februarie, în etapa a 24-a, marcatorii și superlativele

IASI: LIGA MAGICA - Rezultatele etapei a 22-a, marcatorii si superlativele

LIGA MAGICA – Rezultatele inregistrate sambata, 22 februarie, marcatorii si superlativele

22-02-2020 | Divizia Galactica de Bahlui

IASI: LIGA SPERANTELOR - Rezultatele inregistrate sambata, 22 februarie

LIGA SPERANTELOR - Rezultatele inregistrate sambata, 22 februarie si clasamentul la zi

IASI: LIGA MAGICA – Programul saptamanii