IASI: VIDEO - E.ON BS castiga dramatic Cupa DGB HIT la minifotbal, la loviturile de departajare

Editia a 9-a a Cupei DGB-Radio HIT la minifotbal a avut parte de o finala dramatica in acest an. Dupa 40 de minute si prelungiri extrem de echilibrate si de spectaculoase, formatia E.ON BS pregatita de Andrei Dascalescu s-a impus in fata lui Auto Driver-Sultan Suleyman (manager Daniel Mosneagu, antrenor Ionut Magureanu) cu scorul de 4-3, dupa loviturile de departajare. La finalul timpului regulamentar, scorul a fost egal, 3-3, iar la loviturile de departajare E. ON BS a punctat o data, in timp ce Auto Driver a ratat toate loviturile. Eroul meciului a fost Ciprian Brighiu (FOTO), autorul tuturor celor trei goluri marcate de E.ON BS in timpul regulamentar, campioana reusind sa revina dupa ce a fost condusa in doua randuri.

Auto Driver a condus cu 2-0 dupa o “dubla” a lui Anton Marian, dar E.ON a revenit rapid in joc prin reusita lui Brighiu, echipa lui Magureanu intrand la pauza cu un avantaj minim, 2-1.

La reluare, acelasi Brighiu a restabilit egalitatea, dupa care Alexei Marian a readus-o in avantaj pe Auto Driver. Cand nimeni nu se mai astepta, cu un minut inainte de final, Brighiu a egalat din nou cu o executie superba, din careu. La 3-3, s-a trecut la loviturile de la 7 metri, acolo unde E. ON a avut nervii mai tari. Auto Driver a ratat toate loviturile, E. ON a marcat o data si a intrat in posesia trofeului dupa o finala extrem de spectaculoasa. Meciul a fost arbitrat de Adrian Kereszy si Cornel Groza si “supervizat” de Paul Costas, Dan Cojocaru si “Bimbi” Rotarescu.

In semifinale, E.ON a trecut de M.Design cu scorul de 4-0, ia Auto Driver s-a impus in fata celor de la Inter cu 4-1.

Editia de anul trecut a fost castigata tot de E.ON BS.

La finalul partidei, Paul Costas, presedintele DGB Iasi, a declarat: “Am avut parte de o adevarata finala, extrem de spectaculoasa, cu un minifotbal de calitate. Am vazut goluri frumoase, rasturnari de scor, exact de ce are nevoie o finala de Cupa. Ii felicit pe invingatori, dar si pe invinsi si sper sa reprezinte minifotbalul iesean cu brio la turneele finale din vara organizate de Federatia de Minifotbal din Romania”.

Noutati din Divizia Galactica de Bahlui

IASI: IMPORTANT! Meciurile de sâmbătă, 14 martie au fost amânate!

IMPORTANT! Meciurile de sâmbătă, 14 martie au fost amânate!

12-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui

IASI: LIGA MAGICA – Programul etapei 26-a

11-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui

IASI: LIGA SPERANTELOR – Programul meciurilor de sambata, 14 martie

IASI: DGB - ANUNT IMPORTANT! Fara spectatori la meciurile de minifotbal!

10-03-2020 | Divizia Galactica de Bahlui

IASI: LIGA MAGICA - Rezultatele etapei a 25-a, marcatorii si superlativele

LIGA MAGICA – Rezultatele inregistrate sambata in etapa a 25-a, marcatorii si superlativele.

IASI: LIGA MAGICA - Rezultatele de sambata, 29 februarie, marcatorii

LIGA MAGICĂ – Rezultatele înregistrate sâmbătă, 29 februarie, în etapa a 24-a, marcatorii și superlativele

IASI: LIGA MAGICA - Rezultatele etapei a 22-a, marcatorii si superlativele

LIGA MAGICA – Rezultatele inregistrate sambata, 22 februarie, marcatorii si superlativele

22-02-2020 | Divizia Galactica de Bahlui

IASI: LIGA SPERANTELOR - Rezultatele inregistrate sambata, 22 februarie

LIGA SPERANTELOR - Rezultatele inregistrate sambata, 22 februarie si clasamentul la zi

IASI: LIGA MAGICA – Programul saptamanii