Cupa Romaniei-rezultate saisprezecimi, optimi, sferturi, semifinale si finale

Cupa Romaniei 2015, faza eliminatorie

 

Saisprezecimi de finala

 

data / ora / localit.

teren

echipa

echipa

rezultate

Meciul

27.06/16.00,Roman

T1

Interamal Roman

AS Luciano Arad

1-1 (4-2 d.l.d )

I

27.06/17.00,Roman

T1

Sentierii Satu Mare

Lexus Zalau

1-0

II

27.06/16.00,Roman

T2

Nordic Boys Baia-Mare

Boromir Ramnicu Valcea

1-2

III

27.06/17.00,Roman

T2

Consiliul Judetean Buzau

Capri Roman

2-0

IV

27.06/16.00,Roman

T3

UTI Iasi

Flux Diacarn Focsani

4-2

V

27.06/17.00,Roman

T3

AS Glissando Timisoara

Gimsport Team Bacau

3-1

VI

27.06/16.00,Roman

T4

Friends Railex Suceava

Pamiro Focsani

3-0

VII

27.06/17.00,Roman

T4

Eurodezmembrari Zalau

Dinamo-Imperium Iasi

1-1 (3-1 d.l.d)

VIII

27.06/16.00,P.Neamt

T1

Ajax Galati

Euro Gsm Cluj

2-0

IX

27.06/17.00,P.Neamt

T1

FC Premiere Arad

Fenix Juventus Slobozia PN

2-2 (5-3 d.l.d)

X

27.06/16.00,P.Neamt

T2

Mustang Bucuresti

VLD Transport Baia-Mare

5-1

XI

27.06/17.00,P.Neamt

T2

Arena Focsani

Viitorul Targoviste

6-0

XII

27.06/16.00,P.Neamt

T3

Pandurii Posta Calnau Buzau

Jolidon Sebeș

2-4

XIII

27.06/17.00,P.Neamt

T3

Liberto Iasi

Cariocas Sibiu

1-1 (2-4 d.l.d )

XIV

27.06/16.00, Pascani

T1

Lin & Ema Alba-Iulia

Arobs Transilvania Cluj

 2-0

XV

27.06/17.00, Pascani

T1

Pera BMW Deva

Pabo Team Pascani

 2-1

XVI

 

Legenda terenuri Roman:         T1 = LPS, T2 = Oz –Er Golden, T3 = Sala Polivalenta, T4 = Parc ;

Legenda terenuri Piatra Neamt: T1 = Play Arena I, T2 = Play Arena II, T3 = Offside;

Legenda terenuri Pascani:         T1 = Pabo Sport

 

Optimi de finala

 

data / ora / localit.

teren

echipa

echipa

rezultate

meciul

27.06/21.00,Roman

T1

Interamal Roman

Eurodezmembrari Zalau

 

0-1

Opt. 1

27.06/22.00,Roman

T1

Sentierii Satu Mare

 

Friends Railex Suceava 

1-1 (1-2 dld)

Opt. 2

27.06/21.00,Roman

T2

Boromir Rm. Valcea

 

AS Glissando Timisoara

0-0 (1-2 d.l.d)

Opt. 3

27.06/22.00,Roman

T2

CJ Buzau

 

UTI Iasi

2-0

Opt. 4

27.06/21.00,P.Neamt

T1

Cariocas Sibiu

Ajax Galati

1-3

Opt. 5

27.06/21.00,P.Neamt

T3

Premiere Arad

 

Jolidon Sebeș 

2-4

Opt. 6

27.06/21.00,P.Neamt

T2

Mustang Bucuresti

 

Arena Focsani

4-1

Opt. 7

27.06/21.00,Pascani

T1

Lin&Ema Alba Iulia

 

Pera BMW Deva

2-2 (5-4 d.l.d)

Opt. 8

 

Legenda terenuri Roman:         T1 = LPS, T2 = AKSOY,

Legenda terenuri Piatra Neamt: T1 = PLAY ARENA I, T2 = PLAY ARENA II,

Legenda terenuri Pascani:         T1 = PABO

 

Sferturi de finala

 

data / ora / localit.

teren

echipa

echipa

Rezultat

meciul

28.06/09.00, Roman

T1

 

Eurodezmembrari Zalau

 

Lin&Ema Alba Iulia

 

4-4 (4-6 d.l.d )

A

28.06/10.00, Roman

T1

 

Friends Railex Suceava

 

Mustang Bucuresti

 

2-4

B

28.06/09.00, Roman

T2

 

AS Glissando Timisoara

 

Jolidon Sebeș

 

2-2 (4-3 d.l.d)

C

28.06/10.00, Roman

T2

CJ Buzau

 

Ajax Galati

 

8-3

D

 

Semifinale

 

data / ora / localit.

teren

echipa

echipa

rezultate

28.06/12.45, Roman

T1

Lin&EmaAlba Iulia 

 

AS Glissando Timisoara 

 

1-2

28.06/13.45, Roman

T1

Mustang Bucuresti 

 

Consiliul Judetean Buzau 

 

0-5

 

Finala mica

 

data / ora / localit.

teren

echipa

echipa

rezultat

28.06/19.00, Roman

T1

Lin&Ema Alba-Iulia

Mustang Bucuresti 

1-3

 

Finala mare

 

data / ora / localit.

teren

echipa

echipa

rezultat

28.06/20.00, Roman

T1

AS Glissando Timisoara 

Consiliul Judetean Buzau 

1-4

Noutati din Liga Mini Fotbal

Surprize, surprize! Liga Mini Fotbal Prahova

Si in Liga A si in Liga B, echipele date ca favorite certe inaintea etapei a V-a au clacat in fata unor echipe mai mobilizate si care si-au dorit vicoria.

08-10-2018 | Liga Mini Fotbal


Tanzmanieni campioni la Ploiesti - CRSE 2018

Tanzmannschaft Bucuresti este campioana Campionatului Regional Sud Est 2018, organizat in acest weekend de Asociatia Liga Mini Fotbal (LMF) , in parteneriat cu Federatia de Minifotbal

12-06-2018 | Liga Mini Fotbal


Se stiu deja primele 5 calificate in Sferturile de Finala ale CRSE 2018

Prima zi: rezultate + clasament Campionatul Regional SUD - EST Se stiu deja primele 5 calificate in Sferturile de Finala ale CRSE 2018, din totalul de 8. Acestea sunt: Ajax Dulcisimo GALATI , Inter Palas CONSTANTA, Tanzmannschaft BUCURESTI, Chedra

08-06-2018 | Liga Mini Fotbal


Candidatii la alegerile din data de 8 mai 2016 va ureaza Paste Fericit!

Doar cateva minute trebuie sa va alocati pentru a-i cunoaste pe candidatii la alegerile din data de 8 mai 2016,organizate de FMR pentru functia de Presedinte si membri in cadrul Comitetului Executiv.

30-04-2016 | Liga Mini Fotbal


Juventus Sibiu este castigatoarea Supercupei Romaniei la Minifotbal - 2013 !

Juventus Sibiu este castigatoarea Supercupei Romaniei la Minifotbal - 2013 !

06-10-2013 | Liga Mini Fotbal


Pasiune dusa la extrem : Episdoul 2 - LMF Prahova - VIDEO

Pasiune dusa la extrem : Episdoul 2 - LMF Prahova - VIDEO

18-06-2013 | Liga Mini Fotbal


LMF Prahova a pierdut un mare om, caracter si specialist. Doctorul Sandu Dobrescu. Dumnezeu sa-l ier

LMF Prahova a pierdut un mare om, caracter si specialist. Doctorul Sandu Dobrescu. Dumnezeu sa-l ierte!

09-04-2013 | Liga Mini Fotbal


Prahova: Cand e vorba de pasiune, nici vremea nu conteaza

Prahova: Cand e vorba de pasiune, nici vremea nu conteaza

28-03-2013 | Liga Mini Fotbal


PRAHOVA: VISPESTIUL E IN GRAFIC

PRAHOVA: VISPESTIUL E IN GRAFIC

03-12-2012 | Liga Mini Fotbal


PLOIESTI: LIDERA-I VISPESTI !

PLOIESTI: LIDERA-I VISPESTI !

20-11-2012 | Liga Mini Fotbal


PRAHOVA: MIERCURI E DERBI !

PRAHOVA: MIERCURI E DERBI !

21-05-2012 | Liga Mini Fotbal


PRAHOVA: EKATRUST REDIVIVUS ?

PRAHOVA: EKATRUST REDIVIVUS ?

02-04-2012 | Liga Mini Fotbal


Liga Mini Fotbal pe scurt

6

Jucatori sarbatoriti astazi (vezi lista)

132

Echipe active

1202

Jucatori activi

364

meciuri in sezonul actual

Partenerii Federatiei de Minifotbal din Romania

TOP