Juventus Sibiu este castigatoarea Supercupei Romaniei la Minifotbal - 2013 !

Istoria se repeta la o distanta de doar doua zile.

Un an excelent pentru detinatoarea titlului de cea mai buna echipa din Romania in 2013, prin castigarea Turneului National de Minifotbal. Astazi, 06.10.2013, au reusit sa confirme inca o data acest lucru, prin castigarea trofeului Supercupa Romaniei 2013, pus in joc de Federatia de Minifotbal din Romania.

Daca in prima mansaJuventus Sibiu a reusit sa invinga echipa Consiliului Judetean Buzau cu scorul de 2-0, dupa un joc care nu a lasat sa se vada diferenta de valoare foarte mare intre cele doua echipe, Buzaul avand importante ocazii de a marca, iata ca azi, in returul de la Buzau, echipa juventina s-a impus cu acelasi scor, insa cu un joc mult peste cel al buzoienilor.

Juventus-ul a dominat aproape tot meciul, ocaziile curgand la poarta Buzaului pana aproape de finalul partidei. Scorul a fost deschis repede, in minutul 1, prin Greavu Adrian. Opt ocazii periculoase au avut cei de la Juventus in prima repriza, patru dintre ele incheindu-se cu sut pe spatiul portii. Tot in prima repriza, bianconeri au lovit de doua ori bara transversala prin Trohin Calin si Greavu Adrian. De partea cealalta, CJ Buzau a reusit sa ajunga la poarta sibienilor abia in minutul 12, totalizand pana la sfarsitul reprizei doar 4 ocazii periculoase, doua dintre ele finalizate cu sut pe spatiul portii.

In a doua repriza s-a vazut experienta antrenorului italian de la Juventus SibiuMassimo Spagli, care a abordat excelent meciul din punct de vedere tactic. Cu un 1-0 pe tabela si cu un 3-0 la general, Sibiul nu a mai fortat, insa nu a dat nici o clipa impresia ca poata scapa victoria. Conform cursului jocului, acelasi Greavu Adrian a realizat dublarea avantajului din prima repriza, lucru ce o indrepta pe echipa sa catre castigarea unui nou trofeu. 2-0 si un 4-0 la general pentru Juventus Sibiu, in fata celor de la CJ Buzau, rezultat ce avea sa se mentina pana la finalul jocului.

Juventus Sibiu devine astfel castigatoarea SUPERCUPEI ROMANIEI la MINIFOTBAL in anul 2013, egaland totodata performanta echipei CJ Buzau, prin completarea vitrinei cu toate cele 3 trofee nationale puse in joc de catre FMFR : Tuneul National, Cupa si Supercupa.

Festivitatea de premiere a fost onorata de Presedintele Federatiei de Minifotbal din RomaniaRazvan Burleanu. La mansa a doua a Supercupei au mai fost prezenti si antrenorul nationalei Romaniei de Minifotbal - Tiberiu Lajos. De asemenea, un alt invitat special a fostCorina Ungureanu care, din postura de sportiv olimpic, reuseste cu succes sa fie unambasador al minifotbalului, atat in tara cat si in straintate.

Juventus Sibiu - Consiliul Judetean Buzau 2-0 (Prima mansa, Sibiu, 03.10.2013)

Consiliul Judetean Buzau - Juventus Sibiu 0-2 (A doua mansa, Buzau, 05.10.2013)

Castigatoarea Supercupei 2013 : Juventus Sibiu (scor general 4-0)

Surprize, surprize! Liga Mini Fotbal Prahova

Si in Liga A si in Liga B, echipele date ca favorite certe inaintea etapei a V-a au clacat in fata unor echipe mai mobilizate si care si-au dorit vicoria.

08-10-2018 | Liga Mini Fotbal

Tanzmanieni campioni la Ploiesti - CRSE 2018

Tanzmannschaft Bucuresti este campioana Campionatului Regional Sud Est 2018, organizat in acest weekend de Asociatia Liga Mini Fotbal (LMF) , in parteneriat cu Federatia de Minifotbal

12-06-2018 | Liga Mini Fotbal

Se stiu deja primele 5 calificate in Sferturile de Finala ale CRSE 2018

Prima zi: rezultate + clasament Campionatul Regional SUD - EST Se stiu deja primele 5 calificate in Sferturile de Finala ale CRSE 2018, din totalul de 8. Acestea sunt: Ajax Dulcisimo GALATI , Inter Palas CONSTANTA, Tanzmannschaft BUCURESTI, Chedra

08-06-2018 | Liga Mini Fotbal

Candidatii la alegerile din data de 8 mai 2016 va ureaza Paste Fericit!

Doar cateva minute trebuie sa va alocati pentru a-i cunoaste pe candidatii la alegerile din data de 8 mai 2016,organizate de FMR pentru functia de Presedinte si membri in cadrul Comitetului Executiv.