33 de echipe vor participa la Campionatul Național al Firmelor

Campionatul Național al Firmelor și Instituțiilor, competiție organizată de Federația de Minifotbal din România, are loc în acest an la Piatra Neamț în perioada 14-16 iunie. Astfel, de vineri până duminică, 33 de echipe se vor duela pentru titlul de campioană națională între firme și instituții.

Tragerea la sorți a fazei grupelor este programată pentru joi seara, de la ora 20:00, la Stadionul Ceahlăul din Piatra Neamț, aceasta urmând să fie transmisă LIVE pe pagina de Facebook a Federației de Minifotbal din România. Tot acolo vor avea loc și jocurile acestei competiții, terenul sintetic de dimensiuni mari fiind împărțit în cele 4 terenuri de minifotbal necesare desfășurării turneului.

Deținătoarea trofeului este Coriolan Bacău, care a învins în finala de anul trecut pe NetRom Craiova la Oradea.

Urnele valorice pentru tragerea la sorți de joi sunt următoarele:

Urna 1:

Pozitie Echipa
1 TENARIS SILCOTUB ZALAU
2 HELLA ELECTRONICS TIMIȘOARA 
3 CONTINENTAL AUTOMOTIVE TIMISOARA
4 CORIOLAN BACAU
5 SEWS-R HUNEDOARA
6 NETROM CRAIOVA
7 ARMATA BISTRITA
8 MICHELIN ZALAU 
9 STAR ASSEMBLY ALBA IULIA
10 CELESTICA ORADEA
11 DEDEMAN ORADEA
Urna 2:

Pozitie Echipa
1 NEW LOOK ADVERTISING PLOIESTI
2 GEMINA CLUJ
3 JANDARMII PIATRA NEAMT
4 DEDEMAN TARGOVISTE
5 ALBA LACT ALBA IULIA
6 TERMOFICARE ORADEA
7 KABLUTRONIC TARGOVISTE
8 SEBN DROBETA
9 IPJ GORJ TG. JIU
10 ERGAD ARAD
11 VIMERCATI BACAU
Urna 3:

Pozitie Echipa
1 AS DINAMO IPJ ALBA-IULIA
2 86 AIR BASE CONSTANTA
3 SSL TRANSURB GALATI
4 IPA 2 GALATI
5 UACE DUMBRAVITA BAIA-MARE
6 FENIX PLAY PIATRA NEAMT
7 SILVA PIATRA NEAMT
8 PEPSICO TIMISOARA
9 VALEO TIMISOARA
10 AEROSTAR BACAU
11 AS DINAMO IASI

Echipele participante vor completa Tabelul Nominal de participare transmis catre organizatorii locali de catre Federatie.
 
In data de 13 iunie la ora 20.00 in sala de conferinte Stadion Ceahlaul (Str. Eroilor)  va avea loc sedinta tehnica si tragerea la sorti a grupelor. Eveniment transmis in direct pe pagina de Facebook a Federatiei.
 
La sedinta tehnica delegatii echipelor vor prezenta Tabelul nominal, extras revisal, adeverinta medicala pentru fiecare jucator inregistrat. Echipele, care provin de la institutii specifice de stat (exemplu: IPJ, Jandarmerie, ISU, Pompieri, etc) identificarea jucatorilor se va face in baza tabelului nominal de participare, adeverinta de la institutia de la care provin semnat si stampilat de biroul resurse umane, ce confirma numele, prenumele, data angjarii persoanei. Jucatorii vor avea asupra lor legitimatia de angajat, adeverinta medicala individuala (in cazul in care pe Tabelul nominal nu apare ştampila medicului in dreptul jucatorului).
 
Delegatii echipelor vor prezenta la începutul fiecarui joc, cartea de identitate, pasaportul sau un alt act doveditor (cu poza) care sa ateste identitatea fiecarui jucator, impreuna cu legitimatia de angajat.
 
  
PROGRAM CAMPIONATUL NATIONAL AL FIRMELOR SI INSTITUTIILOR 
 
Piatra Neamt, 14-16 iunie 2019
 
GRUPA A 
Echipa
1
2
3
 
Data Ora Teren                                
14.06 12.00 T1
14.06 16.00 T1
14.06 20.00 T1
                      
GRUPA B
Echipa
1
2
3
 
Data Ora Teren                               
14.06 12.00 T2
14.06 16:00 T2
14.06 20.00 T2
  
GRUPA C 
Echipa
1
2
3
 
Data Ora Teren
14.06 12.00 T3
14.06 16:00 T3
14.06 20.00 T3
 
                 NOTA:  (*) = victorie la executarea loviturilor de departajare, 
  
GRUPA D
Echipa
1
2
3
                       (*) = victorie la executarea loviturilor de departajare
Data Ora Teren
14.06 12.00 T4
14.06 16:00 T4
14.06 20.00 T4
   
GRUPA E 
Echipa
1
2
3
 
Data Ora Teren
14.06 13:00 T1
14.06 17:00 T1
14.06 21.00 T1
 
GRUPA F
Echipa
1
2
3
 
Data Ora Teren
14.06 13:00 T2
14.06 17:00 T2
14.06 21.00 T2
 
GRUPA G 
Echipa
1
2
3
 
Data Ora Teren
14.06 13:00 T3
14.06 17:00 T3
14.06 21.00 T3
 
GRUPA H 
Echipa
1
2
3
 
Data Ora Teren                               
14.06 13:00 T4
14.06 17:00 T4
14.06 21.00 T4
 
GRUPA I 
Echipa
1
2
3
 
Data Ora Teren                               
14.06 14:00 T1
14.06 18:00 T1
14.06 22.00 T1
                   
 
GRUPA J 
Echipa
1
2
3
 
Data Ora Teren                               
14.06 14:00 T2
14.06 18:00 T2
14.06 22.00 T2
                
GRUPA K 
Echipa
1
2
3
 
Data Ora Teren                               
14.06 14:00 T3
14.06 18:00 T3
14.06 22.00 T3
 
Sambata dimineata la ora 09:00 are loc tragerea la sorti pentru faza eliminatorie – “16-imi”
- pentru etapa de “16-imi” din grupe se califica 32 de echipe, locurile 1 si 2 si inca 10 echipe 
   de pe locul 3
- Urna 1: echipele de pe locul unu din grupa (11 la numar) 
- Urna 2: echipele de pe locul doi din grupa (11 la numar) 
- Urna 3: cele mai bune 10 echipe de pe locul trei
- doua echipe care au fost in aceeasi grupa, NU se pot intalni in saisprezecimi.
 
 
SAISPREZECIMI
 
data / ora teren Meci
15.06/10:00 T1 I
15.06/10:00 T2 II
15.06/10:00 T3 III
15.06/10:00 T4 IV
15.06/11:00 T1 V
15.06/11:00 T2 VI
15.06/11:00 T3 VII
15.06/11:00 T4 VIII
15.06/12:00 T1 IX
15.06/12:00 T2 X
15.06/12:00 T3 XI
15.06/12:00 T4 XII
15.06/13:00 T1 XIII
15.06/13:00 T2 XIV
15.06/13:00 T3 XV
15.06/13:00 T4 XVI
 
 
OPTIMI
 
data / ora teren echipa echipa Meci
15.06/16:00 T1 Joc I Joc II            1
15.06/16:00 T2 Joc III Joc IV 2
15.06/16:00 T3 Joc V Joc VI 3
15.06/16:00 T4 Joc VII Joc VIII         4
15.06/17:00 T1 Joc IX Joc X 5
15.06/17:00 T2 Joc XI Joc XII 6
15.06/17:00 T3 Joc XIII Joc XIV         7
15.06/17:00 T4 Joc XV Joc XVI 8
 
 
SFERTURI
 
data / ora teren echipa echipa meci
15.06/20:00 T1 Castigator joc 1 Castigator joc 2 A
15.06/20:00 T2 Castigator joc 3 Castigator joc 4 B
15.06/21:00 T1 Castigator joc 5 Castigator joc 6 C
15.06/21:00 T2 Castigator joc 7 Castigator joc 8 D
 
 
SEMIFINALE
 
data / ora teren echipa echipa meci
16.06/09:30 T1 Castigator A Castigator B SF 1
16.06/09:30 T2 Castogator C Castigator D SF 2
 
FINALA MICA
 
data / ora teren echipa echipa  
16.06/12:00 T1 Invins SF  Invins SF 2
FINALA
 
data / ora teren echipa echipa  
16.06/13:00 T1 Castigator SF 1 Castigator SF 2
 
Legenda terenuri :  Jocurile (T1-T4) se disputa la Stadion Ceahlaul
Adresa: Strada Eroilor

Contact: Cozma Lucian
Tel: 0742 979 910
 
 

Partenerii Federatiei de Minifotbal din Romania

TOP