Comunicat - Campionatul Regional Nord-Est, Botoșani, 7-9 Iunie

Campionatul Regional Nord-Est, Botoșani (16 echipe)

                               
GRUPA A
A1 RAAL BISTRITA
A2 CS FLUX FOCSANI
A3 T3-4 IASI
A4 COLOSSEUM 2019 IASI
             
Data Ora Teren
07.06 12:00 1 RAAL BISTRITA-T 3-4 IASI
07.06 12:00 2 CS FLUX FOCSANI-COLOSSEUM IASI
07.06 17:00 1 COLOSSEUM IASI-RAAL BISTRITA
07.06 17:00 2 CS FLUX FOCSANI-T 3-4 IASI
08.06 10:00 1 T 3-4 IASI—COLOSSEUM IASI
08.06 10:00 2 RAAL BISTRITA-CS FLUX IASI
 
Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare
 
GRUPA B
B1 AJAX DULCISSIMO GALATI
B2 FABIO BOTOSANI
B3 AUTODRIVER IASI
B4 MEDISANIS PASCANI
             
Data Ora Teren
07.06 13:00 2 AJAX DULCISSIMO-AUTO DRIVER IASI
07.06 13:00 1 FABIO BOTOSANI-MEDISANIS PASCANI
07.06 18:00 2 MEDISANIS PASCANI-AJAX GALATI
07.06 18:00 1 FABIO BOTOSANI-AUTO DRIVER IASI
08.06 11:00 2 AUTO DRIVER IASI-MEDISANIS PASCANI
08.06 11:00 1 AJAX GALATI-FABIO BOTOSANI
 
GRUPA C
C1 DÉCOR PLUS IASI
C2 NOVA VITA TARGU MURES
C3 BIANCONERRI GALATI
C4 REAL PROTAXI BISTRITA
             
Data Ora Teren
07.06 14:00 1 DÉCOR PLUS IASI-BIANCO NERRI GALATI
07.06 14:00 2 NOVA VITA TG-MURES-REAL PROTAXI BISTRITA
07.06 19:00 1 REAL PROTAXI BISTRITA-DÉCOR PLUS IASI
07.06 19:00 2 NOVA VITA TG-MURES-BIANCO NERRI GALATI
08.06 12:00 1 BIANCO NERRI GALATI-REAL PROTAXI BISTRITA
08.06 12:00 2 DÉCOR PLUS IASI-NOVA VITA TG-MURES
                 
GRUPA D
D1 GOLDEN BOYS BACAU
D2 GRANT ELITE PIATRA NEAMT
D3 EXTRATERESTRII BISTRITA
D4 BUCOVINA BOTOSANI
             
Data Ora Teren
07.06 15:00 1 GOLDEN BOYS BACAU-EXTRATERESTRII BISTRITA
07.06 15:00 2 GRANT ELITE PIATRA NEAMT-BUCOVINA BOTOSANI
07.06 20:00 1 BUCOVINA BOTOSANI-GOLDEN BOYS BACAU
07.06 20:00 2 GRANT ELITE PIATRA NEAMT-EXTRATERESTRII BISTRITA
08.06 13:00 1 EXTRATERESTRII BISTRITA-BUCOVINA BOTOSANI
08.06 13:00 2 GOLDEN BOYS BACAU1-GRANT ELITE PIATRA NEAMT
                

SFERTURI DE FINALA:

- Tragerea la sorti se va efectua sambata (08.06) de la ora 14:30, la Baza Sportiva Junior Botosani. 
- Echipele de pe locul 1 vor intra in prima urna valorica, iar cele de pe locul 2, in urna a doua. 
- In sferturile de finala, doua echipe care au fost in aceeasi grupa, nu se pot intalni intre ele.
Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare
 
Ora Teren
1 19:00 1
2 19:00 2
3 20:00 1
4 20:00 2
 
Duminica, 09 iunie 2019
SEMIFINALE
Ora Teren
1 10:00 1
2 10:00 2
 
FINALA MICA,  Locurile 3 - 4
ORA Teren
13:00 1

FINALA MARE,  Locurile 1 - 2
ORA Teren
14:00 1
 
După finală, de la ora 15:00, va avea loc festivitatea de premiere.
*ocupanta locului 1 se declara campioana Regionala Nord-Est și primeste dreptul de a achizitiona licenta de participare la EMF EuroCup 2019 (conform deciziei FMR).
*primele 4 clasate in Campionatul Regional Nord-Est se califica la Campionatul National Oradea (5-7 Iulie).
 
1.  In vederea participarii la Campionatul Regional Nord Est Botoșani, solicitam organizatorilor locali ca impreuna cu delegatii echipelor participante sa aiba in vedere, sa intocmeasca si sa prezinte urmatoarele documente la sedinta tehnica sau cel tarziu inaintea inceperii primului joc din grupa.
 
     a)    Tabel nominal cu jucatorii echipei participante, cu semnaturile si parafele de rigoare (solicitate). Acest tabel va putea fi folosit la toate competitiile nationale 2019
 
     b)    Jucatorii au obligatia de a avea asupra lor un act de identitate valabil, cu poza (C.I., pasaport, permis de conducere), in vederea verificarii identitatii acestora, inainte de desfasurarea jocului.
 
     c)    Adeverinta medicala individuala, emisa in anul 2019, din care sa reiasa ca jucatorul este apt pentru efort fizic, respectiv pentru participarea la jocuri sportive. Sunt valabile si legitimatiile eliberate in competitiile locale de minifotbal care au parafa medicala si stampila unitatii medicale emitente cu viza pe anul 2019.
 
2.  La Campionatul Regional vor avea drept de joc doar acei jucatori care sunt inregistrati pe site-ul FMR si care sunt inscrisi pe Tabelul nominal stampilat si semnat de catre Organizatorul local. Solicitarile de inlocuire de portar, transmis de catre organizatori catre CSTJ si au avut la baza documentele solicitate de catre comisie au fost aprobate si de CEx in sedinta din 03.06.2019. 
 
3. Jucatorii legitimati la nivelul Liga I Futsal si Liga a III-a fotbal, care activeaza la echipele calificate la campionatul regional vor fi evidentiati intr-un mod special, cu un semn distinctiv, atat pe Tabelul de inscriere cat si pe fiecare Raport de joc (lucru care va fi verificat de catre oficialii jocului, la fiecare meci).
 

Partenerii Federatiei de Minifotbal din Romania

TOP