Comunicat - Campionatul Regional Nord-Vest, Florești, 7-9 Iunie

Campionatul Regional Nord-Vest, Florești Cluj (24 echipe)
                              
GRUPA A
A1 PREMIERE ARAD (DESAVOIA)
A2 DIA GUARD DIVINO ZALAU
A3 LA BOLTA ALBA IULIA (FAIR PLAY)
A4 GENERATIA 88 DEJ
             
Data Ora Teren
07.06 10:00 1 PREMIERE ARAD  - LA BOLTA ALBA IULIA
07.06 10:00 2 DIA GUARD DIVINO ZALAU - GENERATIA 88 DEJ
07.06 16:00 1 GENERATIA 88 DEJ - PREMIERE ARAD
07.06 16:00 2 DIA GUARD DIVINO ZALAU - LA BOLTA ALBA IULIA
08.06 08:00 1 PREMIERE ARAD  - DIA GUARD DIVINO ZALAU
08.06 08:00 2 LA BOLTA ALBA IULIA  - GENERATIA 88 DEJ
                
Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare
 
GRUPA B
B1 MG REKORD ALBA IULIA (FAIR PLAY)
B2 CONEXINSTAL CLUJ
B3 AUTOLAND HOSU RECHINII ZALAU
B4 CMC BAIA MARE
             
Data Ora Teren
07.06 11:00 1 MG REKORD ALBA IULIA  - AUTOL. HOSU RECHINII ZALAU
07.06 11:00 2 CONEXINSTAL CLUJ - CMC BAIA MARE
07.06 17:00 1 CMC BAIA MARE - MG REKORD ALBA IULIA
07.06 17:00 2 CONEXINSTAL CLUJ - AUTOLAND HOSU RECHINII ZALAU
08.06 09:00 1 MG REKORD ALBA IULIA  - CONEXINSTAL CLUJ
08.06 09:00 2 AUTOLAND HOSU RECHINII ZALAU - CMC BAIA MARE
               
GRUPA C
C1 NORDIC BOYS BAIA MARE
C2 AROBS TRANSILVANIA FLORESTI
C3 EURO GSM CLUJ
C4 SQUADRA TURDA
             
Data Ora Teren
07.06 12:00 1 NORDIC BOYS BAIA MARE - EURO GSM CLUJ
07.06 12:00 2 AROBS TRANSILVANIA FLORESTI - SQUADRA TURDA
07.06 18:00 1 SQUADRA TURDA  - NORDIC BOYS BAIA MARE
07.06 18:00 2 AROBS TRANSILVANIA FLORESTI - EURO GSM CLUJ
08.06 10:00 1 NORDIC BOYS BAIA MARE - AROBS TRANSILVANIA FLORESTI
08.06 10:00 2 EURO GSM CLUJ  - SQUADRA TURDA
            
GRUPA D
D1 BNT CLUJ
D2 SOIMII SIMAND (IONUT POPA)
D3 AEK ORADEA
D4 SISTEMA ARAD (DESAVOIA)
             
Data Ora Teren Jocul rezultat
07.06 13:00 1 BNT CLUJ - AEK ORADEA
07.06 13:00 2 SOIMII SIMAND  - SISTEMA ARAD
07.06 19:00 1 SISTEMA ARAD  - BNT CLUJ
07.06 19:00 2 SOIMII SIMAND  - AEK ORADEA
08.06 11:00 1 BNT CLUJ - SOIMII SIMAND
08.06 11:00 2 AEK ORADEA - SISTEMA ARAD
        
GRUPA E
E1 REKORD ALBA IULIA (GT SPORT)
E2 VLD TRANS BAIA MARE
E3 CS LUCEAFARUL FLORESTI
E4 LIN & EMA ALBA IULIA (FAIR PLAY
             
Data Ora Teren Jocul rezultat
07.06 14:00 1 REKORD ALBA IULIA  - CS LUCEAFARUL FLORESTI
07.06 14:00 2 VLD TRANS BAIA MARE - LIN & EMA ALBA IULIA
07.06 20:00 1 LIN & EMA ALBA IULIA  - REKORD ALBA IULIA
07.06 20:00 2 VLAD TRANS BAIA MARE - CS LUCEAFARUL FLORESTI
08.06 12:00 1 REKORD ALBA IULIA  - VLD TRANS BAIA MARE
08.06 12:00 2 CS LUCEAFARUL FLORESTI - LIN & EMA ALBA IULIA
                 
GRUPA F
F1 AUTOVIP SIMLEUL SILVANIEI
F2 FCSB BEIUS
F3 AC LUCIANO ARAD
F4 HNH FLORESTI
             
Data Ora Teren
07.06 15:00 1 AUTOVIP SIMLEUL SILVANIEI - AC LUCIANO ARAD
07.06 15:00 2 FCSB BEIUS  - HNH FLORESTI
07.06 21:00 1 HNH FLORESTI - AUTOVIP SIMLEUL SILVANIEI
07.06 22:00 1 FCSB BEIUS  - AC LUCIANO ARAD
08.06 09:00 3 AC LUCIANO ARAD - HNH FLORESTI
08.06 10:00 3 AUTOVIP SIMLEUL SILVANIEI - FCSB BEIUS
                  
OPTIMILE DE FINALA:
- Tragerea la sorti se va efectua sambata, 08.06, de la ora 13.00, la Pensiunea Casa Zanelor.
- Echipele de pe locul 1 din grupa vor intra in prima urna valorica, cele de pe locul 2 in urna a doua, iar cele 4 echipe calificate de pe locul 3, vor intra in a treia urna valorica. 
- In optimile de finala, doua echipe care au fost in aceeasi grupa, nu se pot intalni intre ele.
 
     Sambata     08.06.2019
Ora Teren
1 15:00 1
2 15:00 2
3 16:00 1
4 16:00 2
5 17:00 1
6 17:00 2
7 18:00 1
8 18:00 2
 
 
SFERTURILE DE FINALA
       08.06.2019
Ora Teren
1 19:00 1
2 20:00 1
3 21:00 1
4 22:00 1
 
Duminica, 09 iunie 2019
SEMIFINALE
Ora Teren
1 09:00 1
2 09:00 2
 
MECIURI PENTRU LOCURILE 5-8
Ora Teren
1 10:00 1
2 10:00 2
 
 
MECI PENTRU LOCURILE 7-8 (optional)
Ora Teren
12:00 1
 
MECI PENTRU LOCURILE 5-6
Ora Teren
13:00 2
 
FINALA MICA,  Locurile 3 - 4
ORA Teren
13:00 1
 
FINALA MARE,  Locurile 1 - 2
ORA Teren
14:00 1
 
După finală, de la ora 15:00, va avea loc festivitatea de premiere.
*ocupanta locului 1 va fi declarata campioana Regionala Nord-Vest și va primi dreptul de a achizitiona licenta de participare la EMF EUROCUP 2019 (conform deciziei FMR).
*primele 5 clasate in Campionatul Regional Nord-Vest se califica la Campionatul National 2019.
 
Legenda Terenuri:
T1 – Baza Sportiva Floresti (str. Somesului, nr. 1A, langa PROFI ), terenul 1 
T2 – Baza Sportiva Floresti (str. Somesului, nr. 1A, langa PROFI ), terenul 2
T3 – Sport Time Arena Floresti (str. Avram Iancu, nr. 336, langa MARION ).
 
1.  In vederea participarii la Campionatul Regional Nord Vest Florești solicitam organizatorilor locali ca impreuna cu delegatii echipelor participante sa aiba in vedere, sa intocmeasca si sa prezinte urmatoarele documente la sedinta tehnica sau cel tarziu inaintea inceperii primului joc din grupa.
 
     a)    Tabel nominal cu jucatorii echipei participante, cu semnaturile si parafele de rigoare (solicitate). Acest tabel va putea fi folosit la toate competitiile nationale 2019
 
     b)    Jucatorii au obligatia de a avea asupra lor un act de identitate valabil, cu poza (C.I., pasaport, permis de conducere), in vederea verificarii identitatii acestora, inainte de desfasurarea jocului.
 
     c)    Adeverinta medicala individuala, emisa in anul 2019, din care sa reiasa ca jucatorul este apt pentru efort fizic, respectiv pentru participarea la jocuri sportive. Sunt valabile si legitimatiile eliberate in competitiile locale de minifotbal care au parafa medicala si stampila unitatii medicale emitente cu viza pe anul 2019.
 
2.  La Campionatul Regional vor avea drept de joc doar acei jucatori care sunt inregistrati pe site-ul FMR si care sunt inscrisi pe Tabelul nominal stampilat si semnat de catre Organizatorul local. Solicitarile de inlocuire de portar, transmis de catre organizatori catre CSTJ si au avut la baza documentele solicitate de catre comisie au fost aprobate si de CEx in sedinta din 03.06.2019. 
 
3. Jucatorii legitimati la nivelul Liga I Futsal si Liga a III-a fotbal, care activeaza la echipele calificate la campionatul regional vor fi evidentiati intr-un mod special, cu un semn distinctiv, atat pe Tabelul de inscriere cat si pe fiecare Raport de joc (lucru care va fi verificat de catre oficialii jocului, la fiecare meci).

Partenerii Federatiei de Minifotbal din Romania

TOP