Comunicat - Campionatul Regional Sud-Est, Constanta, 7-9 Iunie

Campionatul Regional Sud-Est, Constanta (20 echipe)

GRUPA A
A1 YOUNG BOYS TARGOVISTE
A2 FC REGGIO BRASOV
A3 PETROLUL 95 PLOIESTI
A4 DANCO PRO BUCURESTI
A5 SQUADRA VIOLA CONSTANTA
DATA ORA TEREN
07 iun. 12:00 1 Gr. A YOUNG BOYS TARGOVISTE - PETROLUL 95 PLOIESTI
07 iun. 13:00 1 Gr. A FC REGGIO BRASOV - SQUADRA VIOLA CONSTANTA
07 iun. 16:00 1 Gr. A PETROLUL 95 PLOIESTI - DANCO PRO BUCURESTI
07 iun. 17:00 1 Gr. A YOUNG BOYS TARGOVISTE - SQUADRA VIOLA CONSTANTA
07 iun. 20:00 1 Gr. A DANCO PRO BUCURESTI - FC REGGIO BRASOV
08 iun. 08:00 1      Gr. A PETROLUL 95 PLOIESTI - SQUADRA VIOLA CONSTANTA
08 iun. 10:00 1 Gr. A YOUNG BOYS TARGOVISTE - FC REGGIO BRASOV
08 iun. 12:00 1 Gr. A SQUADRA VIOLA CONSTANTA - DANCO PRO BUCURESTI
08 iun. 14:00 1 Gr. A FC REGGIO BRASOV - PETROLUL 95 PLOIESTI
08 iun. 16:00 1 Gr. A DANCO PRO BUCURESTI - YOUNG BOYS TARGOVISTE
GRUPA B
B1 CHEDRA TAX DOELPAN PLOIESTI
B2 INTER PALAS CONSTANTA
B3 OLD BOYS BUCURESTI
B4 MARIX TULCEA
B5 LIRIADA BRASOV
DATA ORA TEREN
07 iun. 14:00 1 Gr. B CHEDRA TAX PLOIESTI - OLD BOYS BUCURESTI
07 iun. 15:00 1 Gr. B INTER PALAS CONSTANTA - LIRIADA BRASOV
07 iun. 18:00 1 Gr. B OLD BOYS BUCURESTI - MARIX TULCEA
07 iun. 19:00 1 Gr. B CHEDRA TAX PLOIESTI - LIRIADA BRASOV
07 iun. 21:00 1 Gr. B MARIX TULCEA - INTER PALAS CONSTANTA
08 iun. 08:00 2      Gr. B OLD BOYS BUCURESTI - LIRIADA BRASOV
08 iun. 10:00 2 Gr. B CHEDRA TAX PLOIESTI - INTER PALAS CONSTANTA
08 iun. 12:00 2 Gr. B LIRIADA BRASOV - MARIX TULCEA
08 iun. 14:00 2 Gr. B INTER PALAS CONSTANTA - OLD BOYS BUCURESTI
08 iun. 16:00 2 Gr. B MARIX TULCEA - CHEDRA TAX PLOIESTI
GRUPA C
C1 CONDOR BUZAU
C2 SAGEATA STEJARU TULCEA
C3 MUSTANG FORTE TARGOVISTE
C4 ADER PLOIESTI
C5 LUXURY TEAM BUCURESTI
DATA ORA TEREN
07 iun. 12:00 2 Gr. C CONDOR - MUSTANG FORTE TARGOVISTE
07 iun. 13:00 2 Gr. C SAGEATA STEJARU TULCEA - LUXURY TEAM BUCURESTI
07 iun. 16:00 2 Gr. C MUSTANG FORTE TARGOVISTE - ADER PLOIESTI
07 iun. 17:00 2 Gr. C CONDOR BUZAU - LUXURY TEAM BUCURESTI
07 iun. 20:00 2 Gr. C ADER PLOIESTI - SAGEATA STEJARU TULCEA
08 iun. 09:00       2      Gr. C MUSTANG FORTE TARGOVISTE - LUXURY TEAM BUCURESTI
08 iun. 11:00 1 Gr. C CONDOR - SAGEATA STEJARU TULCEA
08 iun. 13:00 1 Gr. C LUXURY TEAM BUCURESTI - ADER PLOIESTI
08 iun. 15:00 1 Gr. C SAGEATA STEJARU TULCEA - MUSTANG FORTE TARGOVISTE
08 iun. 17:00 1 Gr. C ADER PLOIESTI - CONDOR BUZAU
GRUPA D
D1 TAZMANNSCHAFT BUCURESTI
D2 PRETENASII BRAILA
D3 TROCADERO CONSTANTA
D4 QUIN BRASOV
D5 TIV ALL STAR TARGOVISTE
DATA ORA TEREN
07 iun. 14:00 2 Gr. D TAZMAMMSCHAFT - TROCADERO CONSTANTA
07 iun. 15:00 2 Gr. D PRETENASII BRAILA - TIV ALL STAR TARGOVISTE
07 iun. 18:00 2 Gr. D TROCADERO CONSTANTA - QUIN BRASOV
07 iun. 19:00 2 Gr. D TAZMANNSCHAFT - TIV ALL STAR TARGOVISTE
07 iun. 21:00 2 Gr. D QUIN BRASOV - PRETENASII BRAILA
08 iun. 09:00 1      Gr. D TROCADERO CONSTANTA - TIV ALL STAR TARGOVISTE
08 iun. 11:00 2 Gr. D TAZMANNSCHAFT - PRETENASII BRAILA
08 iun. 13:00 2 Gr. D TIV ALL STAR TARGOVISTE - QUIN BRASOV
08 iun. 15:00 2 Gr. D PRETENASII BRAILA - TROCADERO CONSTANTA
08 iun. 17:00 2 Gr. D QUIN BRASOV - TAZMANNSCHAFT
 
TRAGEREA LA SORTI SFERTURI - Sambata 08 iunie ora 18:30, Baza Sportiva Edimar Athetic Club Constanța
 
SFERTURI DE FINALA - Sambata 08 iunie
DATA ORA TEREN
08 iun. 21:00 1 A
08 iun. 21:00 2 B
08 iun. 22:00 1 C
08 iun. 22:00 2 D
 
Duminica - 09 iunie 2019
MECIURI PENTRU LOCURILE 5-8
 
DATA ORA TEREN
09 iun. 9:00 1 I Invins Sfert A - Invins Sfert B
09 iun. 10:00 1 II Invins Sfert C - Invins Sfert D
 
Duminica 09 iunie 2019 - Semifinale
 
DATA ORA TEREN
09 iun. 11:00 1 1 CASTIGATOR SFERT A - CASTIGATOR SFERT B
09 iun. 12:00 1 2 CASTIGATOR SFERT C - CASTIGATOR SFERT D
MECIURI PENTRU LOCURILE 5 - 6
 
DATA ORA TEREN
09 iun. 13:00 1 CASTIGATOR JOC I - CASTIGATOR JOC II
 
FINALA MICA Locurile 3 - 4
 
DATA ORA TEREN
09 iun. 15:00 1 Invins semifinala 1 - Invins semifinala 2
FINALA MARE Locurile 1 - 2
 
DATA ORA TEREN
09 iun. 16:00 1 Castigator Semifinala 1 - Castigator Semifinala 2
 
Dupa finala, de la ora 17:00, va avea loc festivitatea de premiere.
*ocupanta locului 1 se declara campioana Regionala Sud-Est si primeste dreptul de a achizitiona licenta de participare la EMF EuroCup 2019 (conform deciziei FMR).
*primele 5 clasate in Campionatul Regional Sud-Est se califica la Campionatul National Oradea (5-7 Iulie).
 
1.  In vederea participarii la Campionatul Regional Sud-Est Constanta solicitam organizatorilor locali ca impreuna cu delegatii echipelor participante sa aiba in vedere, sa intocmeasca si sa prezinte urmatoarele documente la sedinta tehnica sau cel tarziu inaintea inceperii primului joc din grupa.
 
     a)    Tabel nominal cu jucatorii echipei participante, cu semnaturile si parafele de rigoare (solicitate). Acest tabel va putea fi folosit la toate competitiile nationale 2019
 
     b)    Jucatorii au obligatia de a avea asupra lor un act de identitate valabil, cu poza (C.I., pasaport, permis de conducere), in vederea verificarii identitatii acestora, inainte de desfasurarea jocului.
 
     c)    Adeverinta medicala individuala, emisa in anul 2019, din care sa reiasa ca jucatorul este apt pentru efort fizic, respectiv pentru participarea la jocuri sportive. Sunt valabile si legitimatiile eliberate in competitiile locale de minifotbal care au parafa medicala si stampila unitatii medicale emitente cu viza pe anul 2019.
 
2.  La Campionatul Regional vor avea drept de joc doar acei jucatori care sunt inregistrati pe site-ul FMR si care sunt inscrisi pe Tabelul nominal stampilat si semnat de catre Organizatorul local. Solicitarile de inlocuire de portar, transmis de catre organizatori catre CSTJ si au avut la baza documentele solicitate de catre comisie au fost aprobate si de CEx in sedinta din 03.06.2019. 
 
3. Jucatorii legitimati la nivelul Liga I Futsal si Liga a III-a fotbal, care activeaza la echipele calificate la campionatul regional vor fi evidentiati intr-un mod special, cu un semn distinctiv, atat pe Tabelul de inscriere cat si pe fiecare Raport de joc (lucru care va fi verificat de catre oficialii jocului, la fiecare meci).
 

Partenerii Federatiei de Minifotbal din Romania

TOP