Comunicat - Campionatul Regional Sud-Vest, Sibiu, 7-9 Iunie

Campionatul Regional Sud-Vest, Sibiu, 7-9 Iunie (20 echipe)

Grupa A: Sporting Criscior Deva, FC Boromir Râmnicu Vâlcea, Juventus Sibiu, Peppy Dolce Vita Târgu Jiu și Zoppas Industries Timișoara
 
Grupa B: MAV Sports Timișoara, Friends Craiova, Știința U Craiova, Lazăr Service Drobeta Turnu Severin și Tricolorii Sibiu
 
Grupa C: FC Hermannstadt Sibiu, Viitorul BSK Sibiu, SEBN Drobeta Turnu Severin, City Taxi Deva și AS Glissando Timișoara
 
Grupa D: Corvinul Hunedoara, Borussia Hermannstadt Sibiu, Ninirox Timișoara, AS Electroconat Deva și Corner Sibiu 
 
Primele 5 clasate se califică la Campionatul Național de la Oradea, 5-7 Iulie.
 
DATA  MECI ORA   TEREN GRUPA JOCUL
07 iun. 1 10:00 1 Gr. A SPORTING CRISCIOR DEVA   -  JUVENTUS SIBIU
07 iun. 2 10:00 2 Gr. C FC HERMANNSTADT SIBIU   -  SEBN DROBETA
07 iun. 3 11:00 1 Gr. A FC BOROMIR RM VALCEA   -  ZOPPAS INDUSTRIES
07 iun. 4 11:00 2 Gr. C VIITORUL BSK SIBIU   -  AS GLISSANDO TIMISOARA
07 iun. 5 12:00 1 Gr. B MAV SPORTS    -  STIINTA U CRAIOVA
07 iun. 6 12:00 2 Gr. D CORVINUL HUNEDOARA 2011   -  NINIROX TIMISOARA
07 iun. 7 13:00 1 Gr. B FRIENDS CRAIOVA   -  TRICOLORII SIBIU
07 iun. 8 13:00 2 Gr. D BORUSSIA HERMANNSTADT   -  CORNER SIBIU FAIR PLAY
 
07 iun. 9 15:00 1 Gr. A JUVENTUS SIBIU   -  PEPPY DOLCE VITA TG JIU
07 iun. 10 15:00 2 Gr. C SEBN DROBETA   -  CITY TAXI DEVA
07 iun. 11 16:00 1 Gr. A SPORTING CRISCIOR DEVA   -  ZOPPAS INDUSTRIES
07 iun. 12 16:00 2 Gr. C FC HERMANNSTADT SIBIU   -  AS GLISSANDO TIMISOARA
07 iun. 13 17:00 1 Gr. B STIINTA U CRAIOVA   -  LAZAR SERVICE DROBETA
07 iun. 14 17:00 2 Gr. D NINIROX TIMISOARA   -  AS ELECTROCONAT DEVA
07 iun. 15 18:00 1 Gr. B MAV SPORTS    -  TRICOLORII SIBIU
 
07 iun. 16 18:00 2 Gr. D CORVINUL HUNEDOARA 2011   -  CORNER SIBIU FAIR PLAY
07 iun. 17 19:00 1 Gr. A PEPPY DOLCE VITA TG JIU   -  FC BOROMIR RM VALCEA
07 iun. 18 19:00 2 Gr. C CITY TAXI DEVA   -  VIITORUL BSK SIBIU
07 iun. 19 20:00 1 Gr. B LAZAR SERVICE DROBETA   -  FRIENDS CRAIOVA
07 iun. 20 20:00 2 Gr. D AS ELECTROCONAT DEVA   -  BORUSSIA HERMANNSTADT
07 iun. 21 21:00 1 Gr. A SPORTING CRISCIOR DEVA   -  FC BOROMIR RM VALCEA
 
08 iun. 21 08:00 1 Gr. D NINIROX TIMISOARA   -  CORNER SIBIU FAIR PLAY
08 iun. 22 08:00 2 Gr. B STIINTA U CRAIOVA   -  TRICOLORII SIBIU
08 iun. 23 09:00 1 Gr. C SEBN DROBETA   -  AS GLISSANDO TIMISOARA
08 iun. 24 09:00 2 Gr. A JUVENTUS SIBIU   -  ZOPPAS INDUSTRIES
08 iun. 25 10:00 1 Gr. A PEPPY DOLCE VITA    -  SPORTING CRISCIOR DEVA
08 iun. 26 10:00 2 Gr. B MAV SPORTS    -  FRIENDS CRAIOVA
 
08 iun. 27 11:00 1 Gr. C FC HERMANNSTADT SIBIU   -  VIITORUL BSK SIBIU
08 iun. 28 11:00 2 Gr. D CORVINUL HUNEDOARA 2011   -  BORUSSIA HERMANNSTADT
08 iun. 29 12:00 1 Gr. D CORNER SIBIU FAIR PLAY   -  ELECTROCONAT
08 iun. 30 12:00 2 Gr. B TRICOLORII SIBIU    -  LAZAR SERVICE DROBETA
08 iun. 31 13:00 1 Gr. C AS GLISSANDO TIMISOARA   -  CITY TAXI DEVA
 
08 iun. 32 13:00 2 Gr. D PAUZA

08 iun. 33 14:00 1 Gr. A ZOPPAS INDUSTRIES   -  PEPPY DOLCE VITA
08 iun. 34 14:00 2 Gr. B FRIENDS CRAIOVA   -  STIINTA U CRAIOVA
08 iun. 35 15:00 1 Gr. C VIITORUL BSK SIBIU   -  SEBN DROBETA
08 iun. 36 15:00 2 Gr. D BORUSSIA HERMANNSTADT   -  NINIROX TIMISOARA
08 iun. 37 16:00 1 Gr. A FC BOROMIR RM VALCEA   -  JUVENTUS SIBIU
08 iun. 38 16:00 2 Gr. B LAZAR SERVICE DROBETA   -  MAV SPORTS
08 iun. 39 17:00 1 Gr. C CITY TAXI DEVA   -  FC HERMANNSTADT SIBIU
08 iun. 40 17:00 2 Gr. D AS ELECTROCONAT DEVA   -  CORVINUL HUNEDOARA 2011
 
TRAGEREA LA SORTI SFERTURI - Sambata 08 iunie ora 19.00, Baza Sportiva Luceafarul
 
SFERTURI DE FINALA
Sambata - 08 iunie 2019
 
DATA MECI ORA  TEREN  GRUPA
08 iun. 41 21:00 1 A
08 iun. 42 21:00 2 B
08 iun. 43 22:00 1 C
08 iun. 44 22:00 2 D
 
MECIURI PENTRU LOCURILE 5 - 8
Duminica - 09 iunie 2019
 
DATA MECI ORA TEREN
09 iun. 45 09:00 1 I Invins Sfert A - Invins Sfert C
09 iun. 46 09:00 2 II Invins Sfert B - Invins Sfert D
 
SEMIFINALE
Duminica - 09 iunie 2019
 
DATA MECI ORA TEREN
09 iun. 47 10:00 1 I CASTIGATOR SFERT A - CASTIGATOR SFERT C
09 iun. 48 10:00 2 II CASTIGATOR SFERT B - CASTIGATOR SFERT D
MECIURI PENTRU LOCURILE 5 - 6

Duminica - 09 iunie 2019
DATA MECI ORA TEREN
09 iun. 49 12:00 1 I CASTIGATOR SFERT A - CASTIGATOR SFERT C
FINALA MICA Locurile 3 - 4
 
Duminica - 09 iunie 2019
DATA MECI ORA TEREN
09 iun. 50 13:30 1 I Invins semifinala 1 - Invins semifinala 2
FINALA MARE Locurile 1 - 2

Duminica - 09 iunie 2019
 
DATA MECI ORA TEREN
09 iun. 51 15:00 1 I Castigator Semifinala 1 - Castigator Semifinala 2

După finală, de la ora 16:00, va avea loc festivitatea de premiere.
*ocupanta locului 1 va fi declarata campioana Regionala Sud-Vest și va primi dreptul de a achizitiona licenta de participare la EMF EUROCUP 2019 (conform deciziei FMR).
*primele 5 clasate in Campionatul Regional Sud-Vest se califica la Campionatul National 2019.
 
1.  In vederea participarii la Campionatul Regional Sud Vest Sibiu solicitam organizatorilor locali ca impreuna cu delegatii echipelor participante sa aiba in vedere, sa intocmeasca si sa prezinte urmatoarele documente la sedinta tehnica sau cel tarziu inaintea inceperii primului joc din grupa.
 
     a)    Tabel nominal cu jucatorii echipei participante, cu semnaturile si parafele de rigoare (solicitate). Acest tabel va putea fi folosit la toate competitiile nationale 2019
 
     b)    Jucatorii au obligatia de a avea asupra lor un act de identitate valabil, cu poza (C.I., pasaport, permis de conducere), in vederea verificarii identitatii acestora, inainte de desfasurarea jocului.
 
     c)    Adeverinta medicala individuala, emisa in anul 2019, din care sa reiasa ca jucatorul este apt pentru efort fizic, respectiv pentru participarea la jocuri sportive. Sunt valabile si legitimatiile eliberate in competitiile locale de minifotbal care au parafa medicala si stampila unitatii medicale emitente cu viza pe anul 2019.
 
2.  La Campionatul Regional vor avea drept de joc doar acei jucatori care sunt inregistrati pe site-ul FMR si care sunt inscrisi pe Tabelul nominal stampilat si semnat de catre Organizatorul local. Solicitarile de inlocuire de portar, transmis de catre organizatori catre CSTJ si au avut la baza documentele solicitate de catre comisie au fost aprobate si de CEx in sedinta din 03.06.2019. 
 
3. Jucatorii legitimati la nivelul Liga I Futsal si Liga a III-a fotbal, care activeaza la echipele calificate la campionatul regional vor fi evidentiati intr-un mod special, cu un semn distinctiv, atat pe Tabelul de inscriere cat si pe fiecare Raport de joc (lucru care va fi verificat de catre oficialii jocului, la fiecare meci).
 
4. Sedinta tehnica va avea loc in data de 06.06.2019 (joi) la ora 20:00, Hotel Galant, adresa: B-dul Victoriei, nr. 55, Sala de conferinta. 
 
5. INDEX TERENURI JOC - Sibiu 
 
Vineri 07.06.2019                                                              
 
Teren 1 - Stadion Municipal Sibiu (teren sintetic)                                                                
 
Teren 2 - Stadion Municipal Sibiu (teren sintetic) 
 
Adresa: Aleea Mihai Eminescu nr. 1-3                                                                 
 
Sambata 08.06.2019                                                                   
 
Teren 1 - Baza Sportiva Luceafarul, adresa Str. Bastionului
 
Teren 2 - Scoala Gimnaziala nr.1, adresa Str Hategului nr.8
 
Duminica 09.06.2019
 
Teren 1 si 2  - Stadion Municipal Sibiu
 
 

Partenerii Federatiei de Minifotbal din Romania

TOP