COMUNICAT / Program complet, Cupa României, Cluj Napoca, faza grupelor

După Campionatul Național al Firmelor și Instituțiilor de la Piatra Neamț (23 - 25 iunie) și cele patru Campionate Regionale: Sud-Est (Brașov), Nord-Est (Iași), Nord-Vest (Oradea) și Sud-Vest (Drobeta Turnu Severin) organizate în perioada 30 iunie - 2 iulie, acum a venit momentul ca Federația de Minifotbal din România să organizeze Cupa României, 2017 în localitatea Cluj Napoca. Se anunță un eveniment de mare amploare urmând să participe un număr record de echipe, nu mai puțin de 84 ! Față de anunțul dat inițial, șapte echipe s-au retras din Cupă (Dr. Brown's Baia Mare, Iftronix Râmnicu Sărat, Diavolii Roșii Hunedoara, Arena Bariera Galați, Glissando Roman, CS Inter Oradea și Poker Team București). Cele 7 echipe care le vor înlocui sunt: CS Luceăfarul Cluj, Auxerre Floresti, Boromir Rm-Valcea, Autogarage Constanta,  Raal Bistrita, Amicii Turda și Craiova Old Boys Dej. Cele 7 echipe noi vor merge în locurile rămase libere în grupele 12, 16, 17, 19, 23 și 24. Totul se va face pe bază de tragere la sorți joi, 6 iulie, de la ora 20:00 la Cluj Napoca, cu ocazia desfășurării ședinței tehnice dinaintea începerii turneului. 

Meciurile din grupe vor demara vineri la ora 9:00 și vor avea loc la Baza Sportivă Unirea, Drumul Sfântul Ioan, cartier Mănăștur, Cluj Napoca (terenurile 1, 2, 4, 5, 6 și 7) și Baza Sportivă Sport Time Arena, Florești (terenul 3), Str. Avram Iancu (E 60), nr. 336, Loc. Florești, Jud. Cluj. Din cele 84 de echipe din grupe se vor califica în prima fază eliminatorie 64 (locurile 1 și 2 din cele 28 de grupe plus cele mai bune opt locuri 3).

CUPA ROMANIEI, CLUJ-NAPOCA

7-9 iulie 2017

                GRUPA I 

Echipa

1 AS FLUX CAFFE FOCSANI

2 MICRO 15 DEVA

3 DANCO PRO BUCURESTI

Data Ora Teren                               

07.07 9.00 T1 AS FLUX CAFFE - DANCO PRO BUC.

07.07 13.00 T1 MICRO 15 DEVA - DANCO PRO BUC.

07.07 17.00 T1 AS FLUX CAFFE - MICRO 15 DEVA

                     

               GRUPA II

Echipa

1 EMI CORPORATION BIST.

2 NORDIC BOYS BAIA MARE

3 VILLAM CLUJ NAPOCA

Data Ora Teren                              

07.07 10.00 T1 EMI CORPORATION - VILLAM C.N.

07.07 14.00 T1 NORDIC BOYS B.M. - VILLAM C.N.

07.07 18.00 T1 EMI CORPORATION - NORDIC BOYS B.M.

 

                   GRUPA III

Echipa

1 TRIUMF CONSTANTA

2 AVASTAR PASCANI

3 E.D.E.I. SIBIU

Data Ora Teren                              

07.07 11.00 T1 TRIUMF CONSTANTA - E.D.E.I SIBIU

07.07 15.00 T1 AVASTAR PASCANI -E.D.E.I SIBIU

07.07 19.00 T1 TRIUMF CONSTANTA – AVASTAR P.

 

       GRUPA IV

Echipa

1 SPORT CLUB TARGOVISTE

2 EURO GSM CLUJ NAPOCA

3 COMELF BISTRITA

Data Ora Teren                              

07.07 12.00 T1 SPORT CLUB TARG. – COMELF BISTRITA

07.07 16.00 T1 EURO GSM C.N. – COMELF BISTRITA

07.07 20.00 T1 SPORT CLUB TARG. - EURO GSM C.N.

                GRUPA V 

Echipa

1 AUTOVIP LEXUS ZALAU

2 ARES BRASOV

3 TEC BUFTEA

Data Ora Teren                               

07.07 9.00  T2 AUTOVIP LEXUS ZALAU - TEC BUFTEA

07.07 13.00 T2 ARES BRASOV - TEC BUFTEA

07.07 17.00 T2 AUTOVIP LEXUS ZALAU - ARES BRASOV

                      

          GRUPA VI

Echipa

1 CITY TAXI DEVA

2 TROCADERO CONSTANTA

3 GENERATIA 88 DEJ

Data Ora Teren                              

07.07 10.00 T2 CITY TAXI DEVA - GENERATIA 88 DEJ

07.07 14.00 T2 TROCADERO CONSTANTA - GENERATIA 88 DEJ

07.07 18.00 T2 CITY TAXI DEVA - TROCADERO CONSTANTA

                  

          GRUPA VII

Echipa

1 LUXURY RM-VALCEA

2 REAL CRISCIOR BRAD

3 FC HERGARD ARAD

Data Ora Teren                              

07.07 11.00 T2 LUXURY RM-VALCEA - HERGARD ARAD

07.07 15.00 T2 REAL CRISCIOR BRAD - HERGARD ARAD

07.07 19.00 T2 LUXURY RM-VALCEA - REAL CRISCIOR BRAD

 

GRUPA VIII

Echipa

1 PREMIER ARAD

2 DEDEMAN RESITA

3 E.ON IASI

Data Ora Teren                              

07.07 12.00 T2 PREMIER ARAD - E.ON IASI

07.07 16.00 T2 DEDEMAN RESITA - E.ON IASI

07.07 20.00 T2 PREMIER ARAD - DEDEMAN RESITA

                GRUPA IX

Echipa

1 LA BOLTA ALBA IULIA

2 M DESIGN IASI

3 AMG BISTRITA

Data Ora Teren                               

07.07 9.00          T3 LA BOLTA ALBA IULIA - AMG BISTRITA

07.07 13.00 T3 M DESIGN IASI - AMG BISTRITA

07.07 17.00 T3 LA BOLTA ALBA IULIA - M DESIGN IASI

Nota: Terenul 3 este Baza Sportiva „Sport Time Arena” de la Floresti

 

               GRUPA X

Echipa

1 TSE RENT A CAR SATU MARE

2 BORUSSIA HERMANNSTADT SIBIU

3 AS PERPETUM SPORT DEJ

Data Ora Teren                              

07.07 10.00 T3 TSE RENT A CAR – AS PERPETUM DEJ

07.07 14.00 T3 BORUSSIA SIBIU – AS PERPETUM DEJ

07.07 18.00 T3 TSE RENT A CAR – BORUSSIA SIBIU

Nota: Terenul 3 este „Baza Sportiva Sport Time Arena” de la Floresti

                

            GRUPA XI

Echipa

1 COLOSSEUM 2005 IASI

2 ACS MAUSOLEUL MARASESTI

3 FABIO BOTOSANI

Data Ora Teren                             

07.07 11.00 T3 COLOSSEUM 2005 IASI - FABIO BOTOSANI

07.07 15.00 T3 ACS MAUSOLEUL - FABIO BOTOSANI

07.07 19.00 T3 COLOSSEUM 2005 IASI - ACS MAUSOLEUL

Nota: Terenul 3 este Baza Sportiva „Sport Time Arena” de la Floresti

 

        GRUPA XII

Echipa

1 RAAL BISTRITA

2 SQUADRA TURDA

3 FC CSKA RESITA

Data Ora Teren                             

07.07 12.00 T3 RAAL BISTRITA - SQUADRA TURDA

07.07 16.00 T3 SQUADRA TURDA - FC CSKA RESITA

07.07 20.00 T3 RAAL BISTRITA - FC CSKA RESITA

Nota: Terenul 3 este Baza Sportiva „Sport Time Arena” de la Floresti

 

         GRUPA XIII 

Echipa

1 PLAY SPORT CAFÉ BACAU

2 ENERGOPLAST BISTRITA

3 POLI TIMISOARA CLUJ

Data Ora Teren                               

07.07 9.00 T4 PLAY SPORT CAFÉ - POLI TIMISOARA CLUJ

07.07 13.00 T4 ENERGOPLAST B. - POLI TIMISOARA CLUJ

07.07 17.00 T4 PLAY SPORT CAFÉ- ENERGOPLAST B.

                      

        GRUPA XIV

Echipa

1 D’ANGELO SPORT BUCURESTI

2 ATLETICO BOTOSANI

3 PERA BMW DEVA

Data Ora Teren                              

07.07 10.00 T4 D`ANGELO SPORT - PERA BMW DEVA

07.07 14.00 T4 ATLETICO BOTOSANI - PERA BMW DEVA

07.07 18.00 T4 D`ANGELO SPORT - ATLETICO BOTOSANI

                 

        GRUPA  XV

Echipa

1 CONTINENTAL AP TIMISOARA

2 MUSTANG BUCURESTI

3 QUIN ROMANIA BRASOV

Data Ora Teren                              

07.07 11.00 T4 CONTINENTAL AP - QUIN ROMANIA

07.07 15.00 T4 MUSTANG BUCURESTI - QUIN ROMANIA

07.07 19.00 T4 CONTINENTAL AP TIM. - MUSTANG  BUC.

 

GRUPA XVI

Echipa

1 CS LUCEAFARUL CLUJ

2 ROMOS ORASTIE

3 BOROMIR RAMNICU VALCEA

Data Ora Teren                              

07.07 12.00 T4 CS LUCEAFARUL CLUJ  - BOROMIR RAMNICU VALCEA

07.07 16.00 T4 ROMOS ORASTIE - BOROMIR RAMNICU VALCEA

07.07 20.00 T4 CS LUCEAFARUL CLUJ - ROMOS ORASTIE

 

         GRUPA     XVII 

Echipa

1 OLD BOYS CRAIOVA DEJ

2 ISU DROBETA

3 UMPS IASI

Data Ora Teren                               

07.07 9.00  T5 OLD BOYS CRAIOVA DEJ - UMPS IASI

07.07 14.00 T5 ISU DROBETA - UMPS IASI

07.07 18.00 T5 OLD BOYS CRAIOVA DEJ - ISU DROBETA

                      

        GRUPA     XVIII

Echipa

1 SALON DENISE CLUJ

2 AS GLISSANDO TIMISOARA

3 M.G.ALBA IULIA

Data Ora Teren                              

07.07 10.00 T5 SALON DENISE CLUJ - M.G.ALBA IULIA

07.07 15.00 T5 AS GLISSANDO TIM. - M.G.ALBA IULIA

07.07 19.00 T5 SALON DENISE CLUJ - AS GLISSANDO TIM.

 

        GRUPA    XIX

Echipa

1 JOGA BONITO ALBA IULIA

2 VALEA AURIE SIBIU

3 AUTO GARAGE CONSTANTA

Data Ora Teren                              

07.07 11.00 T5 JOGA BONITO AB. - AUTO GARAGE CONSTANTA

07.07 16.00 T5 VALEA AURIE SIBIU - AUTO GARAGE CONSTANTA

07.07 20.00 T5 JOGA BONITO AB. - VALEA AURIE SIBIU

 

GRUPA  XX

Echipa

1 DFR ISALNITA CRAIOVA

2 RECHINII AUTOLAND HOSU ZALAU

3 MURESUL PIATRA NEAMT

Data Ora Teren                              

07.07 12.00 T5 DFR ISALNITA – MURESUL P.N.

07.07 17.00 T5 RECHINII AUTOLAND HOSU - MURESUL

07.07 21.00 T5 DFR ISALNITA - RECHINII AUTOLAND HOSU

 

        GRUPA  XXI 

Echipa

1 CARTIERUL MOTRULUI BAIA MARE

2 ZIMBRUL VASLUI

3 ZOPPAS INDUSTRIES TIMISOARA

Data Ora Teren                               

07.07 9.00 T6 CARTIERUL MOTRULUI - ZOPPAS INDUSTRIES

07.07 13.00 T6 ZIMBRUL VASLUI - ZOPPAS INDUSTRIES

07.07 18.00 T6 CARTIERUL MOTRULUI - ZIMBRUL VASLUI

                     

        GRUPA   XXII

Echipa

1 JANDARMII PIATRA NEAMT

2 ITALIENII FLORESTI (CJ)

3 FC REGGIO BRASOV

Data Ora Teren                              

07.07 10.00 T6 JANDARMII - FC REGGIO BRASOV

07.07 14.00 T6 ITALIENII FLORESTI - FC REGGIO BV.

07.07 19.00 T6 JANDARMII P.N. - ITALIENII FLORESTI

                 

        GRUPA    XXIII

Echipa

1 AMICII TURDA

2 ARY&ROBY OLD TEAM ILFOV

3 MARACANA BILED TIMISOARA

Data Ora Teren                              

07.07 11.00 T6 AMICII TURDA - MARACANA BILED

07.07 15.00 T6 ARY&ROBY ILFOV - MARACANA BILED

07.07 20.00 T6 AMICII TURDA - ARY&ROBY ILFOV

 

GRUPA  XXIV

Echipa

1 REAL TÂRGU JIU

2 AUXERRE FLORESTI

3 NSN BUCURESTI

Data Ora Teren                              

07.07 13.00 T5 REAL TARGU JIU - NSN BUCURESTI

07.07 17.00 T6 AUXERRE FLORESTI - NSN BUCURESTI

07.07 21.00 T7 REAL TARGU JIU -AUXERRE FLORESTI

 

        GRUPA  XXV

Echipa

1 CARIOCAS CAFÉ SIBIU

2 VULTURII ALERAD CONSTRUCT DEJ

3 LEONI BISTRITA

Data Ora Teren                               

07.07 9.00 T7 CARIOCAS CAFÉ - LEONI BISTRITA

07.07 13.00 T7 VULTURII ALERAD - LEONI BISTRITA

07.07 17.00 T7 CARIOCAS CAFÉ - VULTURII ALERAD

                     

        GRUPA   XXVI

Echipa

1 MARCA INREGISTRATA VOLARE SIBIU

2 ENDROMEC ALBA IULIA

3 INTER SPORT CLUJ

Data Ora Teren                              

07.07 10.00 T7 MARCA INREGISTRATA - INTER SPORT CJ.

07.07 14.00 T7 ENDROMEC AB. - INTER SPORT CJ.

07.07 18.00 T7 MARCA INREGISTRATA – ENDROMEC AB.

  

        GRUPA    XXVII

Echipa

1 FC BOROMIR HUNEDOARA

2 CITY AS TG-MURES

3 ELEGANT GLOB BOTOSANI

Data Ora Teren                              

07.07 11.00 T7 FC BOROMIR - ELEGANT GLOB

07.07 15.00 T7 CITY AS TG MURES - ELEGANT GLOB

07.07 19.00 T7 FC BOROMIR - CITY AS TG MURES

 

GRUPA  XXVIII

Echipa

1 CONVENABIL TULCEA

2 THE SPECIAL ONE CUGIR

3 FS GRUP EURO ZALAU

Data Ora Teren                              

07.07 12.00 T7 CONVENABIL TULCEA - FS GRUP EURO

07.07 16.00 T7 THE SPECIAL ONE - FS GRUP EURO

07.07 20.00 T7 CONVENABIL TULCEA - THE SPECIAL ONE

 

Nota: in caz de egalitate in faza grupelor se vor executa lovituri de la 7 metri iar invingatoarea primeste un punct in plus.

Nota: din faza grupelor se vor califica primele doua clasate din cele 28 de grupe (in total 56 de echipe) plus cele mai bune 8 locuri trei.

 

Partenerii Federatiei de Minifotbal din Romania

TOP