c

Echipe participante și program - C.N. Firme și Instituții, Oradea, 2018

După organizarea celor patru Campionate Regionale în colaborare cu organizatorii locali aferenți localităților respective: Arad, Bistrița, Ploiești și Craiova, Federația de Minifotbal din România se pregătește acum de provocarea numită Campionatul Național al Firmelor și Instituțiilor din România. Turneul final are loc la Oradea pe Baza Sportivă Tineretului între 15 și 17 iunie (vineri - duminică) și adună la start 39 de echipe din țară. Acestea vor fi împărțite în 13 grupe a câte 3 echipe. Deținătoarea trofeului este echipa Hella Electronics Timișoara care a câștigat turneul final de anul trecut de la Piatra Neamț.

ECHIPE PARTICIPANTE

Județ Campionat local Nume echipa

 

Alba Fair Play Alba Iulia 1. IPJ Alba

                        2. Star Assembly Alba Iulia

                        3. Albalact Alba Iulia

Arad Liga Desavoia Arad 1. Ergad Arad

                        2. Yazaki Arad

                        3. Hella Arad

Bacău TNT Bacău         1. Coriolan Bacau

Bistrița Năsăud CMM Bistrița     1. Leoni Bistrita

                        2. Armata Bistrita

București CM București 1. Stanleybet Bucuresti

Dolj-Craiova Phoenix Craiova 1. International Automotive Components (IAC Group Bals)

                        2. NetRom Craiova

                        3. Pirelli Sistemi Informativi (PSI Craiova)

Hunedoara CMM Hunedoara 1. SEWS-R Hunedoara

Gorj - Tg-Jiu CJM Dolce Vita 1. Profi Targu Jiu

                        2. Succes Nic Com Targu Jiu

                        3. Acvila Targu Jiu

Sălaj CJM Onix Zalău 1. Tenaris Silcotub Zalău

                        2. Michelin Zalău

Mehedinți Drobeta     1. SEBN Drobeta

                        2. Carrefour Drobeta

Timiș CJ Alborz Timișoara 1. Hella Electronics Timisoara (detinatoarea trofeului)

                        2. Continental Automotive Timisoara

Prahova Ploiești                 1. New Look Advertising

Dâmbovița Târgoviște         1. Kablutronik Targoviste

                        2. Kruk Romania

                        3. Dedeman Targoviste

Bihor Oradea          1. Temad Oradea

                         2. Termoficare Oradea

                         3. Sport Pen Oradea

                         4. Celestica Oradea

                         5. Plexus Oradea

                         6. Dedeman Oradea

                         7. Faist Mekatronic Oradea

                         8. Madrugada Oradea

                         9. Echipa Presei Locale Oradea

Cluj Turda                  1. Gemina Cluj

Bacău TNT                      1. Dedeman Bacau

                         2. Vimercati Bacau

 

PROGRAM CAMPIONATUL NATIONAL AL FIRMELOR SI INSTITUŢIILOR

Oradea, 15-17 iunie 2018

 

GRUPA A

Echipa

1

2

3  

Data Ora Teren Jocul

15.06 12:00 T1 A1-A3

15.06 16:00 T1 A2-A3

15.06 20:00 T1 A1-A2

  

GRUPA B

Echipa

1

2

3   

Data Ora Teren Jocul

15.06 12:00 T2 B1-B3

15.06 16:00 T2 B2-B3

15.06 20:00 T2 B1-B2

  

GRUPA C

Echipa

1

2

3   

Data Ora Teren Jocul

15.06 12:00 T3 C1-C3

15.06 16:00 T3 C2-C3

15.06 20:00 T3 C1-C2

NOTA: (*) = victorie la executarea loviturilor de departajare

 

GRUPA D 

Echipa

1

2

Data Ora Teren Jocul

15.06 12:00 T4 D1-D3

15.06 16:00 T4 D2-D3

15.06 20:00 T4 D1-D2

 

GRUPA E 

Echipa

1

2

3

Data Ora Teren Jocul

15.06 13:00 T1 E1-E3

15.06 17:00 T1 E2-E3

15.06 21:00 T1 E1-E2

 

GRUPA F 

Echipa

1

2

Data Ora Teren Jocul

15.06 13:00 T2 F1-F3

15.06 17:00 T2 F2-F3

15.06 21:00 T2 F1-F2

 

GRUPA G 

Echipa

1

2

Data Ora Teren Jocul

15.06 13:00 T3 G1-G3

15.06 17:00 T3 G2-G3

15.06 21:00 T3 G1-G2

 

GRUPA H 

Echipa

1

2

Data Ora Teren Jocul

15.06 13:00 T4 H1-H3

15.06 17:00 T4 H2-H3

15.06 21:00 T4 H1-H2

 

GRUPA I 

Echipa

1

2

Data Ora Teren Jocul

15.06 14:00 T1 I1-I3

15.06 18:00 T1 I2-I3

15.06 22:00 T1 I1-I2

 

GRUPA J 

Echipa

1

2

Data Ora Teren Jocul

15.06 14:00 T2 J1-J3

15.06 18:00 T2 J2-J3

15.06 22:00 T2 J1-J2

 

GRUPA K 

Echipa

1

2

Data Ora Teren Jocul

15.06 14:00 T3 K1-K3

15.06 18:00 T3 K2-K3

15.06 22:00 T3 K1-K2

 

GRUPA L 

Echipa

1

2

Data Ora Teren Jocul

15.06 14:00 T4 L1-L3

15.06 18:00 T4 L2-L3

15.06 22:00 T4 L1-L2

 

GRUPA M 

Echipa

1

2

3   

Data Ora Teren Jocul

15.06 14:00 T5 M1-M3

15.06 18:00 T5 M2-M3

15.06 22:00 T5 M1-M2

Nota: * Echipa presei din Bihor va fi repartizata direct in grupa M pe poziţia 3 (va juca in grupe, dar NU are drept de calificare in 16-imi). 

Nota: in caz de egalitate in faza grupelor, se vor executa lovituri de la 7 metri.

 

Sambata dimineata la ora 09:15 are loc tragerea la sorti pentru faza eliminatorie - jocuri calificare saisprezecimi si „16-imi” 

- pentru etapa de „16-imi” din grupe se califica 26 de echipe, locurile 1 si 2 si inca 6 echipe (din recalificari - locul 3)

- Urna 1: echipele de pe locul unu din grupa (13 la numar)

- Urna 2: echipele de pe locul doi din grupa (13 la numar)

- Urna 3: echipele calificate din recalificare „16-imi” (6 la numar)

NOTĂ: doua echipe care au fost in aceeasi grupa, NU se pot intalni in saisprezecimi.

 

MECIURI DE RECALIFICARE 

data / ora teren echipa Meci

16.06/08:00 T1 3A 3B I

16.06/08:00 T2 3C 3D II

16.06/08:00 T3 3E 3F III

16.06/08:00 T4 3G 3H IV

16.06/08:00 T5 3I 3J V

16.06/08:00 T6 3K 3L VI

 

ȘAISPREZECIMI (16-IMI) 

data / ora teren echipa Meci

16.06/10:00 T1 I

16.06/10:00 T2 II

16.06/10:00 T3 III

16.06/10:00 T4 IV

16.06/11:00 T1 V

16.06/11:00 T2 VI

16.06/11:00 T3 VII

16.06/11:00 T4 VIII

16.06/12:00 T1 IX

16.06/12:00 T2 X

16.06/12:00 T3 XI

16.06/12:00 T4 XII

16.06/13:00 T1 XIII

16.06/13:00 T2 XIV

16.06/13:00 T3 XV

16.06/13:00 T4 XVI

 

OPTIMI (8-IMI)

data / ora teren echipa echipa Meci

16.06/16:00 T1 Joc I         Joc II            1

16.06/16:00 T2 Joc III Joc IV            2

16.06/16:00 T3 Joc V Joc VI            3

16.06/16:00 T4 Joc VII Joc VIII                    4

16.06/17:00 T1 Joc IX Joc X            5

16.06/17:00 T2 Joc XI Joc XII            6

16.06/17:00 T3 Joc XIII         Joc XIV            7

16.06/17:00 T4 Joc XV Joc XVI            8

 

SFERTURI DE FINALA (1/4) 

data / ora teren echipa echipa meci

16.06/20:00 T1 Castigator joc 1 Castigator joc 2           A

16.06/20:00 T2 Castigator joc 3 Castigator joc 4           B

16.06/21:00 T1 Castigator joc 5 Castigator joc 6           C

16.06/21:00 T2 Castigator joc 7 Castigator joc 8           D

 

SEMIFINALE (1/2) 

data / ora teren echipa echipa meci

17.06/09:30 T1 Castigator A Castigator B SF 1

17.06/09:30 T2 Castigator C Castigator D SF 2

  

FINALA mica 

data / ora teren echipa echipa

17.06/12:00 T1 învins SF 1 învins SF 2

 

FINALA 

data / ora teren echipa echipa

17.06/13:00 T1 Castigator SF 1 Castigator SF 2

Legenda terenuri : Jocurile se disputa la Baza Sportiva Tineretului Oradea Adresa: Matei Basarab nr. 4 (Incinta Liceul Sportiv)

Contact: Spyridon Baltsavias Tel: 0721.661.842 

 

În final, vă redăm din informarea emisă pe acest subiect de conducerea Federației de Minifotbal din România:

 

1) In acest an, Campionatul National al Firmelor si Institutiilor va alinia la start 39 de echipe.

2) Sedinta tehnica si tragerea la sorti pentru stabilirea grupelor va avea loc la joi (14.06) ora 20:30 la Baza Sportiva Tineretului, adresa Matei Basarab nr. 4. Tragerea la sorti va fi transmisa LIVE pe pagina de Facebook a Federatiei.

3) Echipele participante sunt rugate sa completeze Tabelul Nominal de participare, care va fi prezentat impreuna cu extrasul Revisal la comisia de organizare, la Oradea. 

4) Echipele au obligatia de a prezenta la sedinta tehnica extrasul Revisal in care apar jucatorii inscrisi in Tabelul nominal. Extrasul trebuie semnat si stampilat de biroul resurse umane al societatii/institutiei. (Reg. Legea 4). 

In cazul echipelor care provin de la institutii ca: IPJ, Jandarmerie, ISU, Pompieri, etc. identificarea jucatorilor se va face in baza tabelului nominal de participare, semnat si stampilat de biroul resurse umane, iar jucatorii vor avea asupra lor un act de legitimare emis de institutia de care apartin. 

5) Jucatorii vor prezenta la joc, adeverinta medicala individuala (in cazul in care pe Tabelul nominal nu apare ştampila medicului in dreptul jucatorului). 

6) Jucatorii, cat si delegatii vor prezenta la începutul fiecarui joc un act de identitate, pasaport sau alt act doveditor cu privire la identitatea jucatorului.

7) La fiecare joc se va intocmi un raport de arbitraj pe baza Tabelului Nominal prezentat la inscriere.

  

Biroul de presă al Federației de Minifotbal din România

 

 

Partenerii Federatiei de Minifotbal din Romania

TOP