c

Festivalul minifotbalului românesc începe cu o competiție de juniori

Festivalul minifotbalului românesc va fi o acțiune de amploare desfășurată de Federația de Minifotbal din România în colaborare cu Consiliul Județean Bacău și Primăria Municipiului Bacău. Federația de Minifotbal din România se gândește și la viitorul minifotbalului românesc și a decis să organizeze în deschiderea Campionatului Național de la Bacău (12-15 iulie) o competiție rezervată copiilor, împărțită pe două categorii de vârstă, născuți în anul 2008 respectiv 2009. Meciurile vor avea loc începând cu data de 11 iulie pe aceeași Bază Sportivă pe care au loc și meciurile Campionatului Național, TNT Bacău. În cele două competiții rezervate copiilor, anul 2008 și 2009, sunt înscrise 8 echipe împărțite în două grupe, echipe provenind din 8 județe diferite: FC Bacău, Juniorul București, Didi Junior Iași, Zimbrul Tulcea, Stars Brăila, Corona Brașov, Prosport Focșani și Juniorul Botoșani. Partidele vor debuta marți, 11 iulie, de la ora 9:00 și se vor încheia miercuri, 12 iulie, ora 18:00, odată cu festivitatea de premiere a celor două competiții. În cele ce urmează vă redăm programul complet al jocurilor:

 

FESTIVALUL MINIFOTBALULUI ROMANESC 10-15 IULIE

COMPETITIE JUNIORI 2008 SI 2009 – BAZA SPORTIVA TNT 11-12 IULIE

-PARTICIPA CATE 8 ECHIPE PE FIECARE CATEGORIE DE VARSTA, CARE VOR FI IMPARTITE IN CATE DOUA GRUPE DE 4 ECHIPE.

 

GRUPELE SI PROGRAMUL PENTRU CATEGORIA 2008:

GRUPA A                                                                   GRUPA B

F C BACAU                                                                STARS BRAILA

JUNIORUL BUCURESTI                                           CORONA BRASOV

DIDI JUNIOR IASI                                                      PROSPORT FOCSANI

ZIMBRUL TULCEA                                                     JUNIORUL BOTOSANI

 

PROGRAM JOCURI:

MARTI 11 IULIE – GRUPE:              TEREN 1                                                                           TEREN 2                                                                                                        

ORA 9:00           GR. A       FC BACAU – ZIMBRUL TULCEA                              JUNIORUL BUC. – DIDI JR. IASI         

ORA 10:00         GR. B       STARS BRAILA – JR. BOTOSANI                             CORONA BRASOV – PROSPORT FOCSANI

ORA 13:00         GR. A       FC BACAU – DIDI JR. IASI                                         JUNIORUL BUC. – ZIMBRUL TULCEA

ORA 14:00         GR. B       STARS BRAILA – PROSPORT FOCSANI       CORONA BRASOV – JR. BOTOSANI

ORA 17:00         GR. A       FC BACAU – JUNIORUL BUC.                                   DIDI JR. IASI – ZIMBRUL TULCEA

ORA 18:00         GR. B       STARS BRAILA – CORONA BRASOV             PROSPORT FOCSANI – JR. BOTOSANI       

 

-MIERCURI     12 IULIE – JOCURI DE CLASAMENT:

                                                        TEREN 1                                                                                           TEREN 2  

ORA 9:00         JOC 1      LOC 1 GR.A – LOC 2 GR.B                                            JOC 2    LOC 2 GR.A – LOC 1 GR.B     - SEMIFINALE

ORA 11:00       JOC 3      LOC 3 GR.A – LOC 4 GR.B                                            JOC 4    LOC 4 GR.A – LOC 3 GR.B     - CLASAMENT 5-8

ORA 13:00       CASTIG. JOC 3 – CASTIG. JOC 4  (CLAS.5-6)                        PIERZ. JOC 3 – PIERZ. JOC 4 (CLAS. 7-8)

ORA 16:00       FINALA MARE: CASTIG. JOC1 – CASTIG. JOC 2          FINALA MICA: PIERZ. JOC 1 – PIERZ. JOC 2

 

ORA 17:00 – PREMIEREA ECHIPELOR

 

GRUPELE SI PROGRAMUL PENTRU CATEGORIA 2009:
 

GRUPA A                                                                                                          GRUPA B
F C BACAU                                                                                                      STARS BRAILA
JUNIORUL BUCURESTI                                                                              CORONA BRASOV
PROSPORT FOCSANI                                                                                  DIDI JUNIOR IASI
JUNIORUL BOTOSANI                                                                                 ZIMBRUL TULCEA

PROGRAM JOCURI:
-MARTI 11 IULIE – GRUPE:               TEREN 1                                            TEREN 2                                                                                                       
ORA 11:00         GR. A        FC BACAU – JR. BOTOSANI                           JUNIORUL BUC. – PROSPORT FOCSANI      
ORA 12:00         GR. B        STARS BRAILA – ZIMBRUL TULCEA            CORONA BRASOV – DIDI JR. IASI
ORA 15:00         GR. A        FC BACAU – PROSPORT FOCSANI              JUNIORUL BUC. – JR. BOTOSANI
ORA 16:00         GR. B        STARS BRAILA – DIDI JR. IASI                       CORONA BRASOV – ZIMBRUL TULCEA
ORA 19:00         GR. A       FC BACAU – JUNIORUL BUC.                         PROSPORT FOCSANI – JR. BOTOSANI
ORA 20:00         GR. B       STARS BRAILA – CORONA BRASOV             DIDI JR. IASI – ZIMBRUL TULCEA   

-MIERCURI     12 IULIE – JOCURI DE CLASAMENT:
ORA 10:00        JOC 1      LOC 1 GR.A – LOC 2 GR.B                          JOC 2    LOC 2 GR.A – LOC 1 GR.B     - SEMIFINALE
ORA 12:00       JOC 3      LOC 3 GR.A – LOC 4 GR.B                            JOC 4    LOC 4 GR.A – LOC 3 GR.B     - CLASAMENT 5-8
ORA 14:00       CASTIG. JOC 3 – CASTIG. JOC 4  (CLAS.5-6)            PIERZ. JOC 3 – PIERZ. JOC 4 (CLAS. 7-8)
ORA 15:00      FINALA MARE: CASTIG. JOC1 – CASTIG. JOC 2         FINALA MICA: PIERZ. JOC 1 – PIERZ. JOC 2
                                                         ORA 17:00 – PREMIEREA ECHIPELOR
 

Partenerii Federatiei de Minifotbal din Romania

TOP