Grupele și programul echipelor românești la EMF Champions League

În această seară, 05.09.2018, echipele românești și-au aflat adversarii din grupele EMF Champions League, ediția a treia. Competiția supremă europeană la nivel de cluburi are loc de joi până duminică la Terme Catez în Slovenia.

MAV Sports Timișoara, Juventus Sibiu și FC Boromir Râmnicu Vâlcea au fost repartizate în urna 1 valorică grație rezultatelor foarte bune atât pe plan intern cât și la edițiile precedente de Liga Campionilor. Mai departe, Danco Pro București a fost în urna a doua valorică, Borussia Hermannstadt Sibiu și Autovip Șimelul Silvaniei în urna a treia iar Tanzmannschaft București și AS Coriolan Bacău în urna a patra valorică.
 
Grupe și programul echipelor românești, EMF Champions League, ediția a treia:
 
Grupa A
The Mexicans (Israel)
Prestige MFC (Albania)
Kontakt BiH (Austria)
AS Coriolan Bacău (Romania)
 
Joi, 06.09.2018 (ora afișată este cea a României, un ceas mai devreme în Slovenia)
Ora 10:00 AS Coriolan Bacău – The Mexicans (Terenul 1)
Ora 15:00 AS Coriolan Bacău - Prestige MFC (Terenul 4)
 
Vineri, 07.09.2018
Ora 10:00 AS Coriolan Bacău - Kontakt BiH (Terenul 3)
 
Grupa B
Sokolovi Sarajevo (Bosnia)
On Gal Petrotech (Israel)
Borussia Hermannstadt Sibiu (Romania)
Fapuma FC (Ungaria)
 
Joi, 06.09.2018
Ora 10:00 Borussia Hermannstadt Sibiu – On Gal Petrotech (Terenul 6)
Ora 15:00 Borussia Hermannstadt Sibiu - Sokolovi Sarajevo (Terenul 5)
 
Vineri, 07.09.2018
Ora 10:00 Borussia Hermannstadt Sibiu - Fapuma FC (Terenul 6)
 
Grupa C
FC Boromir Râmnicu Vâlcea (Romania)
FC Viitorul (Irlanda)
Crvena Zvezda (Slovacia)
FC Ecolux (Republica Moldova)
 
Joi, 06.09.2018
Ora 10:00  FC Boromir Ramnicu-Valcea – FC Ecolux (Terenul 7)
Ora 15:00  FC Boromir Ramnicu-Valcea – Crvena Zvezda (Terenul 7)
 
Vineri, 07.09.2018
Ora 10:00  FC Boromir Ramnicu-Valcea – FC Viitorul (Terenul 7)
 
 
Grupa I
MFK Karampana (Muntenegru)
Hotel Sport (Croatia)
Ben Dor (Israel)
Tanzmannschaft București (Romania)
 
Joi, 06.09.2018
Ora 12:00  Tanzmannschaft București – MFK Karampana (Terenul 1)
Ora 17:00  Tanzmannschaft București – Hotel Sport (Terenul 4)
 
Vineri, 07.09.2018
Ora 12:00  Tanzmannschaft București – Ben Dor (Terenul 3)
 
Grupa J
FC Mobile Service (Kazakhstan)
Pruska Mesopromet Franca (Muntenegru)
Autovip Garden Simleul Silvaniei (Romania)
Zenit Nord (Israel)
 
Joi, 06.09.2018
Ora 12:00 Autovip Garden Simleul Silvaniei – Pruska Mesopromet Franca (Terenul 6)
Ora 17:00 Autovip Garden Simleul Silvaniei – FC Mobile Service (Terenul 5)
 
Vineri, 07.09.2018
Ora 12:00 Autovip Garden Simleul Silvaniei – Zenit Nord (Terenul 6)
 
Grupa K
JSB (Juventus) Sibiu
Tiki Taka (Slovacia)
Mira AD (Bosnia)
Baqa al-Gharbiyye (Israel)
 
Joi, 06.09.2018
Ora 12:00  Juventus Sibiu – Baqa al-Gharbiyye (Terenul 7)
Ora 17:00 Juventus Sibiu – Mira AD (Terenul 7)
 
Vineri, 07.09.2018
Ora 12:00  Juventus Sibiu – Tiki Taka (Terenul 7)
 
Grupa O
LZGT (Rusia)
Danco Pro București (Romania)
Dinamo Calabria (Italia)
ECECE Energofish (Ungaria)
 
Joi, 06.09.2018
Ora 13:00  Danco Pro București – Dinamo Calabria (Terenul 8)
Ora 18:00  Danco Pro București – ECECE Energofish (Terenul 8)
 
Vineri, 07.09.2018
Ora 13:00  Danco Pro București – LZGT (Terenul 7)
 
Grupa P
MAV Sports Timișoara (Romania)
Sunnyland (Bosnia)
Valter (Muntenegru)
Lovehunter (Ungaria)
 
Joi, 06.09.2018
Ora 13:00  MAV Sports Timișoara – Lovehunter (Terenul 9)
Ora 18:00  MAV Sports Timișoara – Valter (Terenul 9)
 
Vineri, 07.09.2018
Ora 13:00  MAV Sports Timișoara – Sunnyland (Terenul 9)
 
- Toate meciurile vor fi transmise LIVE pe canalul de Youtube al Federației Europene de Minifotbal (EMF – European Minifootball Federation): https://www.youtube.com/channel/UCPffV6AiSNwet6Om-7P2YJA
- Din faza grupelor, se califică primele 2 clasate din fiecare grupă
- Prima fază eliminatorie, 16-imile de finală, se joacă vineri după amiaza

Partenerii Federatiei de Minifotbal din Romania

TOP