Țintarul jocurilor la Campionatul Regional Sud-Vest de la Severin

CAMPIONATUL REGIONAL SUD – VEST, Drobeta Turnu Severin , 30 iunie - 2 iulie 2017
 

GRUPA A
   
A1    Phoenix Craiova                       
A2    Inter Sibiu                       
A3    Hercules Drobeta Turnu Severin                       
A4    Spartanii Orastie                       
A5    FC Justitia Ramnicu Valcea                       
            
Data    Ora    Teren                                 
30.06    12:00    1    Phoenix Craiova - Hercules Drobeta Turnu Severin   
30.06    12:00    2    Spartanii Orastie - Inter Sibiu     
30.06    16:00    1    Hercules Drobeta Turnu Severin - Spartanii Orastie   
30.06    17:00    1    FC Justitia Ramnicu Valcea - Phoenix Craiova   
30.06    20:00    1    Inter Sibiu - FC Justitia Ramnicu Valcea    
01.07    08:00    1    Hercules Drobeta Turnu Severin - FC Justitia Ramnicu Valcea   
01.07    10:00    1    Phoenix Craiova - Inter Sibiu   
01.07    11:00    1    FC Justitia Ramnicu Valcea - Spartanii Orastie   
01.07    14:00    1    Inter Sibiu - Hercules Drobeta Turnu Severin   
01.07    14:00    2    Spartanii Orastie - Phoenix Craiova   
Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare, iar echipa invingatoare mai primeste un punct in clasament

                              
GRUPA B
   
B1    Sporting Brad                       
B2    Boromir Ramnicu Valcea                       
B3    Codavinci Resita                       
B4    Juventus Sibiu                       
B5    Peppy Dolce Vita Targu Jiu                       
            
Data    Ora    Teren                                
30.06    14:00    1    Sporting Brad - Codavinci Resita   
30.06    15:00    1    Boromir Ramnicu Valcea - Peppy Dolce Vita Targu Jiu   
30.06    18:00    1    Codavinci Resita - Juventus Sibiu   
30.06    19:00    1    Peppy Dolce Vita Targu Jiu - Sporting Brad   
30.06    21:00    1    Juventus Sibiu - Boromir Ramnicu Valcea   
01.07    09:00    1    Codavinci Resita - Peppy Dolce Vita Targu Jiu   
01.07    12:00    1    Sporting Brad - Boromir Ramnicu Valcea   
01.07    13:00    1    Peppy Dolce Vita Targu Jiu - Juventus Sibiu   
01.07    15:00    1    Boromir Ramnicu Valcea - Codavinci Resita   
01.07    15:00    2    Juventus Sibiu - Sporting Brad   
Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare, iar echipa invingatoare mai primeste un punct in clasament

     
Legenda terenuri:  T1 = BAZA SPORTIVA DROBETA - Incinta Colegiului Tehnic Lorin Salagean
Adresa: Drobeta Turnu Severin,Bld. IC Bratianu, nr. 9D;  T2 = BAZA SPORTIVA CRIHALA - Incinta Parcului de Agrement Padurea Crihala.

CAMPIONATUL REGIONAL SUD – VEST, Drobeta Turnu Severin , 30 iunie - 2 iulie 2017


GRUPA C

   
C1    FC Hermannstadt Sibiu                       
C2    Dream Team Targu Jiu                       
C3    Enjoy Craiova                       
C4    MAV Sport Timisoara                       
C5    Inter Calan                       
            
Data    Ora    Teren                                 
30.06    13:00    1    FC Hermannstadt Sibiu - Enjoy Craiova   
30.06    13:00    2    Dream Team Targu Jiu - Inter Calan   
30.06    16:00    2    Enjoy Craiova - MAV Sport Timisoara   
30.06    17:00    2    Inter Calan - FC Hermannstadt Sibiu   
30.06    20:00    2    MAV Sport Timisoara - Dream Team Targu Jiu   
01.07    08:00    2    Enjoy Craiova - Inter Calan   
01.07    10:00    2    FC Hermannstadt Sibiu - Dream Team Targu Jiu   
01.07    11:00    2    Inter Calan - MAV Sport Timisoara   
01.07    16:00    2    Dream Team Targu Jiu - Enjoy Craiova   
01.07    16:00    1    MAV Sport Timisoara - FC Hermannstadt Sibiu   
Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare, iar echipa invingatoare mai primeste un punct in clasament


GRUPA D
   
D1    AEM Timisoara                       
D2    MFC Corvinul Hunedoara 2011                       
D3    FC Nurvil Ramnicu Valcea                       
D4    Rosu Deva                       
D5    Electroflux Craiova                       
            
Data    Ora    Teren                                
30.06    14:00    2    AEM Timisoara - FC Nurvil Ramnicu Valcea   
30.06    15:00    2    MFC Corvinul Hunedoara 2011 - Electroflux Craiova   
30.06    18:00    2    FC Nurvil Ramnicu Valcea - Rosu Deva   
30.06    19:00    2    Electroflux Craiova - AEM Timisoara   
30.06    21:00    2    Rosu Deva - MFC Corvinul Hunedoara 2011   
01.07    09:00    2    FC Nurvil Ramnicu Valcea - Electroflux Craiova   
01.07    12:00    2    AEM Timisoara - MFC Corvinul Hunedoara 2011   
01.07    13:00    2    Electroflux Craiova - Rosu Deva   
01.07    17:00    2    MFC Corvinul Hunedoara 2011 - FC Nurvil Rm-Valcea  
01.07    17:00    1    Rosu Deva - AEM Timisoara   
Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare, iar echipa invingatoare mai primeste un punct in clasament


                
SFERTURI DE FINALA:
- Tragerea la sorti se va efectua sambata, 01.07, de la ora 19:00, la Baza Sportiva Drobeta.
- Echipele de pe locul 1 vor intra in prima urna valorica, iar cele de pe locul 2, in urna a doua.
- In sferturile de finala, doua echipe care au fost in aceeasi grupa, nu se pot intalni intre ele.
Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare

01.07  Ora  Teren   
1    21:00    1           
2    21:00    2           
3    22:00    1           
4    22:00    2           


Duminica, 2 iulie 2017
MECIURI PENTRU LOCURILE 5-8

02.07  Ora  Teren   
1    09:00    1    Invinsa sfert I - Invinsa sfert II   
2    09:00    2    Invinsa sfert III - Invinsa sfert IV   

MECIUL PENTRU LOCURILE 5-6
02.07  Ora  Teren   
1    12:00    1    Castigatoare meci 1 - Castigatoare meci 2   

SEMIFINALE
02.07  Ora  Teren   
1    10:00    1    Castigatoare sfert 1 - Castigatoare sfert 2   
2    10:00    2    Castigatoare sfert 3 - Castigatoare sfert 4   


FINALA MICA,  Locurile 3 - 4
ORA    Teren   
13:00    1    Invinsa semifinala 1 - Invinsa semifinala 2   

FINALA MARE,  Locurile 1 - 2
ORA    Teren   
14:00    1    Castigatoare semifinala 1 - Castigatoare semifinala 2   

Dupa finala, de la ora 15:00, va avea loc festivitatea de premiere.
*ocupanta locului 1 se declara campioana regionala Sud-Vest și primeste dreptul de achizitionare licenta de participare la EMF Champions League (conform deciziei FMR).
*primele 6 clasate in Campionatul Regional Sud-Vest se califica la Campionatul National de la Bacau.


 

 

Partenerii Federatiei de Minifotbal din Romania

TOP