c

Programul complet al jocurilor de la Campionatul Regional Sud-Est, Ploiești

Federația de Minifotbal din România se pregătește să organizeze în perioada 8-10 iunie cele patru campionate regionale din țară, în colaborare cu organizatorii locali respectivi: Bistrița, Ploiești, Craiova și Arad. În cele ce urmează vă prezentăm programul jocurilor de la Campionatul Regional Sud-Est de la Ploiești, campionat ce va avea loc în perioada 8-10 iunie pe Baza Sportivă Kiru Sport. Primele 4 clasate vor face pasul spre Campionatul Național de la Alba Iulia iar campioana regională Sud-Est va câștiga dreptul de a achiziționa Licența de participare la EMF Champions League de la Terme Catez, Slovenia. 

CAMPIONATUL REGIONAL SUD - EST 08-10 IUNIE 2018, PLOIESTI

 

GRUPA A                GRUPA B

 

A1 CONDOR FORTUNA BUZAU         B1 AJAX DULCISIMO GALATI

A2 AS SAGEATA STEJARU         B2 INTER PALAS CONSTANTA

A3 LUXURY TEAM BUCUREȘTI B3 VIKING PRUSZYNSKI PLOIESTI

A4 TROCADERO CONSTANTA B4 ATLETICO BRASOV

 

GRUPA C                 GRUPA D

 

C1 TANZMANNSCHAFT BUCURESTI D1 CHEDRA TAX PLOIESTI

C2 ARY&ROBY BUFTEA D2 YOUNG BOYS TARGOVISTE

C3 VIITORUL GALATI                 D3 ARES BRASOV

C4 TIV ALL STARS TARGOVISTE         D4 ACS DELTA FORCE TULCEA

 

VINERI 08.06.2018, Baza Sportiva  Kirusport Ploiesti


Data Ora Teren Jocul                                   Grupa

08.06 14:00 1 INTER PALAS CONSTANTA - ATLETICO BRASOV B

08.06 15:00 1 AJAX DULCISIMO GALATI - VIKING PRUSZYNSKI PLOIESTI B

08.06 16:00 1 CONDOR FORTUNA BUZAU - LUXURY TEAM BUCUREȘTI    A

08.06 17:00 1 AS SAGEATA STEJARU - TROCADERO CONSTANTA         A

08.06 18:00 1 ATLETICO BRASOV - AJAX DULCISIMO GALATI B

08.06 19:00 1 INTER PALAS CONSTANTA - VIKING PRUSZYNSKI PLOIESTI  B

08.06 20:00 1 ACS DELTA FORCE TULCEA - CHEDRA TAX PLOIESTI D

08.06 21:00 1 TROCADERO CONSTANTA - CONDOR FORTUNA BUZAU A

Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare

 

Data Ora Teren Jocul                                                  Grupa

08.06 14:00 2 TANZMANNSCHAFT BUCURESTI – VIITORUL GALATI             C

08.06 15:00 2 BUFTEA - TIV ALL STARS TARGOVISTE                             C

08.06 16:00 2 CHEDRA TAX PLOIESTI - ARES BRASOV                             D

08.06 17:00 2 YOUNG BOYS TARGOVISTE - ACS DELTA FORCE TULCEA     D

08.06 18:00 2 TIV ALL STARS TARGOVISTE-TANZMANNSCHAFT BUC             C

08.06 19:00 2 BUFTEA - VIITORUL GALATI                                     C

08.06 20:00 2 YOUNG BOYS TARGOVISTE - ARES BRASOV                     D

08.06 21:00 2 AS SAGEATA STEJARU - LUXURY TEAM BUCUREȘTI                   A

Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare

 

SAMBATA 09.06.2018, Baza Sportiva  Kirusport Ploiesti

Data Ora Teren Jocul                                        Grupa

09.06 09:00 1 LUXURY TEAM BUCUREȘTI - TROCADERO CONSTANTA   A

09.06 10:00 1 VIKING PRUSZYNSKI PLOIESTI - ATLETICO BRASOV    B

09.06 11:00 1 VIITORUL GALATI - TIV ALL STARS TARGOVISTE            C

09.06 12:00 1 CHEDRA TAX PLOIESTI - YOUNG BOYS TARGOVISTE    D

Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare

 

Data Ora Teren Jocul                                          Grupa

09.06 09:00 2 CONDOR FORTUNA BUZAU - AS SAGEATA STEJARU      A

09.06 10:00 2 AJAX DULCISIMO GALATI - INTER PALAS CONSTANTA      B

09.06 11:00 2 TANZMANNSCHAFT BUCURESTI - BUFTEA              C

09.06 12:00 2 ARES BRASOV - ACS DELTA FORCE TULCEA              D

Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare

 

SFERTURI DE FINALA:

- Tragerea la sorti se va efectua sambata (09.06) de la ora 13:15, la  Baza Sportiva Kirusport.

- Echipele de pe locul 1 vor intra in prima urna valorica, iar cele de pe locul 2, in urna a doua.

- In sferturile de finala, doua echipe care au fost in aceeasi grupa, nu se pot intalni intre ele. 

Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare

Ora Teren

1 17:00 CHEDRA TAX - DOELPAN - TIV ALL STARS

2 18:00 Ajax Dulcisimo - YOUNG BOYS

3 19:00 CONDOR FORTUNA FRIENDS BUZAU - Inter Palas

4 20:00 Tanzmannschaft Bucuresti - Luxury Team

 

DUMINICA 10.06.2018, Baza Sportiva Kirusport Ploiesti


SEMIFINALE

Ora Teren Jocul

1 10:00 1 TIV ALL STARS - CONDOR FORTUNA FRIENDS BUZAU

2 11:00 1 YOUNG BOYS - Tanzmannschaft Bucuresti

 

FINALA MICA, Locurile 3 - 4

ORA Teren Jocul

14:00 1 TIV ALL STARS - YOUNG BOYS

 

FINALA MARE, Locurile 1 - 2

ORA Teren Jocul

15:00 1 CONDOR FORTUNA FRIENDS BUZAU - Tanzmannschaft Bucuresti

 

După finală, de la ora 16:00, va avea loc festivitatea de premiere.

*ocupanta locului 1 se declara campioana Regionala Sud-Est și primeste dreptul de a achizitiona licenta de participare la EMF Champions League 2018 (conform deciziei FMR).

*primele 4  clasate in Campionatul Regional Sud-Est se califica la Campionatul National Alba Iulia 

 

 

Partenerii Federatiei de Minifotbal din Romania

TOP