c

Programul complet al jocurilor de la Campionatul Regional Sud-Vest, Craiova

Față de programul anunțat inițial de FMR, în locul echipei AS 24 Sibiu (Campionat Fair Play Sibiu) în grupa D va participa echipa Inter Sibiu (Campionat Fair Play Sibiu). De asemenea au fost operate modificări de ore la jocurile de sâmbătă, 09.06. astfel încât toate echipele să aibă o pauză de 3 ore între meciul 3 și meciul 4 din grupă. Vă prezentăm în cele ce urmează programul final al jocurilor de la Campionatul Regional Sud-Vest de la Craiova, jocuri ce vor avea loc la Baza Sportivă Atletico. Remintim faptul că primele 6 clasate se vor califica la Campionatul Național de la Alba Iulia iar campioana regională Sud-Vest va câștiga dreptul de a achiziționa Licența de participare la EMF Champions League, Terme Catez, Slovenia.

CAMPIONATUL REGIONAL SUD – VEST

 08-10 IUNIE 2018, CRAIOVA

                               GRUPA A

Echipa

A1 MAV SPORTS TIMISOARA

A2 RANGERS SIBIU (FAIR PLAY)

A3 ELECTROFLUX CRAIOVA

A4 SPORTING DEVA

A5 TAD DROBETA

Data Ora Teren Jocul

08.06 12:00 1 MAV SPORTS TIMISOARA - ELECTROFLUX CRAIOVA

08.06 13:00 1 RANGERS SIBIU - TAD DROBETA

08.06 16:00 1 ELECTROFLUX CRAIOVA - SPORTING DEVA

08.06 17:00 1 MAV SPORTS TIMISOARA - TAD DROBETA

08.06 20:00 1 SPORTING DEVA - RANGERS SIBIU

09.06 08:00 1 ELECTROFLUX CRAIOVA - TAD DROBETA

09.06 10:00 1 MAV SPORTS TIMISOARA - RANGERS SIBIU

09.06 12:00 1 TAD DROBETA - SPORTING DEVA

09.06 14:00 1 RANGERS SIBIU - ELECTROFLUX CRAIOVA

09.06 16:00 1 SPORTING DEVA - MAV SPORTS TIMISOARA

Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare.

                               

GRUPA B

Echipa

B1 F.C. BOROMIR VALCEA (Liga Judeteana)

B2 MFC CORVINUL HUNEDOARA

B3 ROMOS ORASTIE

B4 BORUSIA HERMANNSTADT SIBIU

B5 F.C. JUSTITIA RM VALCEA (Camp. Jud.)              

Data Ora Teren Jocul

08.06 14:00 1 F.C. BOROMIR RM. VALCEA - ROMOS ORASTIE

08.06 15:00 1 MFC CORVINUL HUNEDOARA – F.C JUSTITIA VALCEA

08.06 18:00 1 ROMOS ORASTIE - BORUSIA HERMANNSTADT

08.06 19:00 1 F.C. BOROMIR VALCEA - F.C. JUSTITIA RM VALCEA

08.06 21:00 1 BORUSIA HERMANNSTADT - MFC CORVINUL HUNEDOARA

09.06 08:00 2 ROMOS ORASTIE - F.C. JUSTITIA RM VALCEA

09.06 10:00 2 F.C. BOROMIR VALCEA - MFC CORVINUL HUNEDOARA

09.06 12:00 2 F.C. JUSTITIA - BORUSIA HERMANNSTADT

09.06 14:00 2 MFC CORVINUL HUNEDOARA - ROMOS ORASTIE

09.06 16:00 2 BORUSIA HERMANNSTADT - F.C. BOROMIR

Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare

 

                               GRUPA C

Echipa

C1 FC HERMANNSTADT SIBIU

C2 CODAVINCI RESITA

C3 FC NURVIL RM VALCEA

C4 ZOPPAS INDUSTRIES TIMISOARA

C5 ISU GORJ TG JIU              

Data Ora Teren Jocul

08.06 12:00 2 FC HERMANNSTADT SIBIU - FC NURVIL RM VALCEA

08.06 13:00 2 CODAVINCI RESITA - ISU GORJ TG JIU

08.06 16:00 2 FC NURVIL RM VALCEA - ZOPPAS INDUSTRIES

08.06 17:00 2 FC HERMANNSTADT SIBIU - ISU GORJ TG JIU

08.06 20:00 2 ZOPPAS INDUSTRIES - CODAVINCI RESITA

09.06 09:00 1 FC NURVIL RM VALCEA - ISU GORJ TG JIU

09.06 11:00 1 FC HERMANNSTADT SIBIU - CODAVINCI RESITA

09.06 13:00 1 ISU GORJ TG JIU - ZOPPAS INDUSTRIES TIMISOARA

09.06 15:00 1 CODAVINCI RESITA - FC NURVIL RM VALCEA

09.06 17:00 1 ZOPPAS INDUSTRIES - FC HERMANNSTADT

Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare


                              GRUPA D

Echipa

D1 FC BOROMIR DEVA

D2 DREAM TEAM TG JIU

D3 HERCULES DROBETA

D4 LIBERTY HUNEDOARA

D5 INTER SIBIU

Data Ora Teren Jocul

08.06 14:00 2 FC BOROMIR DEVA - HERCULES DROBETA

08.06 15:00 2 DREAM TEAM TG JIU - INTER SIBIU

08.06 18:00 2 HERCULES DROBETA - LIBERTY HUNEDOARA

08.06 19:00 2 FC BOROMIR DEVA - INTER SIBIU

08.06 21:00 2 LIBERTY HUNEDOARA - DREAM TEAM TG JIU

09.06 09:00 2 HERCULES DROBETA - INTER SIBIU

09.06 11:00 2 FC BOROMIR DEVA - DREAM TEAM TG JIU

09.06 13:00 2 INTER SIBIU - LIBERTY HUNEDOARA

09.06 15:00 2 DREAM TEAM TG JIU - HERCULES DROBETA

09.06 17:00 2 LIBERTY HUNEDOARA - FC BOROMIR DEVA

Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare

 

SFERTURI DE FINALA:

- Tragerea la sorti se va efectua sambata (09.06) de la ora 19:00, la Baza Sportiva Atletico. 

- Echipele de pe locul 1 vor intra in prima urna valorica, iar cele de pe locul 2, in urna a doua. 

- In sferturile de finala, doua echipe care au fost in aceeasi grupa, nu se pot intalni intre ele.

Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare

Ora Teren

1 21:00 1

2 21:00 2

3 22:00 1

4 22:00 2

 

Duminica, 10 iunie 2018

MECIURI PENTRU LOCURILE 5-8

Ora Teren Jocul

1 09:00 1 invins Sfert 1 invins Sfert 3

2 09:00 2 invins Sfert 2 invins Sfert 4

MECIURI PENTRU LOCURILE 5-6

Ora Teren Jocul

1 12:00 1 Castigator Joc 1 Castigator Joc 2

Duminica, 10 iunie 2018

SEMIFINALE

Ora Teren Jocul

1 10:00 1 castigatoare Sfert 1 castigatoare Sfert 3

2 10:00 2 castigatoare Sfert 2 castigatoare Sfert 4

FINALA MICA,  Locurile 3 - 4

ORA Teren Jocul

13:00 1 Invins Semifinala 1 Invins Semifinala 2

FINALA MARE,  Locurile 1 - 2

ORA Teren Jocul

14:00 1 Castigator Semifinala 1 Castigator Semifinala 2

Dupa finala, de la ora 15:00, va avea loc festivitatea de premiere.

*ocupanta locului 1 se declara campioana regionala Sud-Vest și primeste dreptul de achizitionare licenta de participare la EMF Champions League 2018 (conform deciziei FMR).

*primele 6 clasate in Campionatul Regional Sud-Vest se califica la Campionatul National Alba Iulia.

 

Partenerii Federatiei de Minifotbal din Romania

TOP