S-au tras la sorți grupele celor 4 Campionate Regionale

Conform tragerii la sorți de aseară, 04.06.2019, de la Baza Sportivă Realsport din Deva, acestea sunt grupele celor 4 Campionate Regionale ce vor avea loc în perioada 7-9 iunie:

 
1. Campionatul Regional Sud-Vest, Sibiu (20 echipe)
 
Grupa A: Sporting Criscior Deva, FC Boromir Râmnicu Vâlcea, Juventus Sibiu, Peppy Dolce Vita Târgu Jiu și Zoppas Industries Timișoara
 
Grupa B: MAV Sports Timișoara, Friends Craiova, Știința U Craiova, Lazăr Service Drobeta Turnu Severin și Tricolorii Sibiu
 
Grupa C: FC Hermannstadt Sibiu, Viitorul BSK Sibiu, SEBN Drobeta Turnu Severin, City Taxi Deva și AS Glissando Timișoara
 
Grupa D: Corvinul Hunedoara, Borussia Hermannstadt Sibiu, Ninirox Timișoara, AS Electroconat Deva și Corner Sibiu 
 
Primele 5 clasate se califică la Campionatul Național de la Oradea, 5-7 Iulie.
 
2. Campionatul Regional Nord-Vest, Florești Cluj (24 echipe)
 
Grupa A: Premiere Arad, Dia Guard Divino Zalău, La Boltă Alba Iulia și Generația 88 Dej
 
Grupa B: M.G. Rekord Alba Iulia, Conexinstal Cluj, Autoland Hosu Zalău și CMC Baia Mare
 
Grupa C: Nordic Boys Baia Mare, Arobs Transilvania Florești, EGSM Cluj și Squadra Turda
 
Grupa D: BNT Cluj, Șoimii Simand Arad, AEK Oradea și Sistema Arad
 
Grupa E: Rekord Alba Iulia, VLD Trans Baia Mare, Luceafărul Cluj Florești și Lin&Ema Alba Iulia
 
Grupa F: Autovip Șimleul Silvaniei Zalău, FCSB Beiuș, AC Luciano Arad și HNH Florești
 
Primele 5 clasate se califică la Campionatul Național de la Oradea, 5-7 Iulie.
 
3. Campionatul Regional Nord-Est, Botoșani (16 echipe)
 
Grupa A: RAAL Bistrița, CS Flux Focșani, T 3-4 Iași și Colosseum 2005 Iași
 
Grupa B: Ajax Dulcissimo Galați, Fabio Botoșani, Auto Driver Iași și Medisanis Pașcani
 
Grupa C: Decor Plus Iași, Nova Vita Târgu Mureș, Bianconeri Fratelli Galați și Real Protaxi Bistrița
 
Grupa D: Golden Boys Bacău, Grant Elite Piatra Neamț, Extratereștrii Bistrița și Bucovina Botoșani
 
Primele 4 clasate se califică la Campionatul Național de la Oradea, 5-7 Iulie.
 
4. Campionatul Regional Sud-Est, Constanța (20 echipe)
 
Grupa A: Young Boys Târgoviște, FC Reggio Brașov, Petrolul 95 Ploiești, Danco Pro București și Squadra Viola Constanța
 
Grupa B: Chedra Tax Doelpan Ploiești, Inter Palas Constanța, Old Boys București, Marix Tulcea și Liriada Râșnov Brașov
 
Grupa C: Condor Buzău, Săgeata Stejaru Tulcea, Mustang Forte Târgoviște, Ader Ploiești și Luxury Team București
 
Grupa D: Tazmannschaft București, Pretenașii Brăila, Trocadero Constanța, Quin România Brașov și TIV All Star Târgoviște
 
Primele 5 clasate se califică la Campionatul Național de la Oradea, 5-7 Iulie.
 
 
Programul complet al meciurilor îl vom afișa în cursul zilei de astăzi pe pagina noastră de Facebook, precum și pe site-ul oficial.
 
La Campionatul Național (5-7 Iulie) se vor califica, prin cele 4 Campionate Regionale, 19 echipe, la care se adaugă campioana de la Oradea, orașul gazdă al competiției finale.

Partenerii Federatiei de Minifotbal din Romania

TOP