Duminica aceasta va debuta prima editie a Cupei Deltei 2013, competitie ce va aduna la start 16 echipe din Campionatul de Minifotbal Tulcea. Joi 10.07.2013 a avut loc sedinta tehnica unde s-au tras la sorti grupele, dupa cum urmeaza :
GRUPA A GRUPA B
Nr. Crt |
Denumire Echipa |
|
Nr. Crt |
Denumire Echipa |
1 |
Steaua Deltei |
1 |
Metalurg |
|
2 |
Institutul Deltei Dunarii |
2 |
Lupii Babadag |
|
3 |
Sportul |
3 |
Bad Boys |
|
4 |
Galaxy |
4 |
National Somova |
GRUPA C GRUPA D
Nr. Crt |
Denumire Echipa |
|
Nr. Crt |
Denumire Echipa |
1 |
As DeltaROM |
1 |
Real Tulcea |
|
2 |
Gemina |
2 |
Vointa |
|
3 |
Armada |
3 |
WIN |
|
4 |
Juve |
4 |
Monumentul |
Programul este urmatorul :
Etapa I – 14.07.2013
Grupa A – terenul 1 – orele 17:00 Steaua Deltei – Galaxy
Grupa A – terenul 1 – orele 18:00 Institutul Deltei Dunarii – Sportul
Grupa B – terenul 1 – orele 19:00 Lupii Babadag – Bad Boys
Grupa B – terenul 1 – orele 20:00 Metalurg – National Somova
Grupa C – terenul 2 – orele 17:00 As DeltaROM - Juve
Grupa C – terenul 2 – orele 18:00 Gemina – Armada
Grupa D – terenul 2 – orele 19:00 Real Tulcea - Monumentul
Grupa D – terenul 2 – orele 20:00 Vointa – WIN
Etapa II – 21.07.2013
Grupa D – terenul 1 – orele 17:00 Real Tulcea – Vointa
Grupa D – terenul 1 – orele 18:00 WIN – Monumentul
Grupa C – terenul 1 – orele 19:00 As DeltaROM – Gemina
Grupa C – terenul 1 – orele 20:00 Armada – Juve
Grupa B – terenul 2 – orele 17:00 Bad Boys – National Somova
Grupa B – terenul 2 – orele 18:00 Metalurg – Lupii Babadag
Grupa A – terenul 2 – orele 19:00 Sportul - Galaxy
Grupa A – terenul 2 – orele 20:00 Steaua Deltei – Institutul Deltei Dunarii
Etapa III – 28.07.2013
Grupa A – terenul 1 – orele 17:00 Steaua Deltei – Sportul
Grupa A – terenul 1 – orele 18:00 Institutul Deltei Dunarii – Galaxy
Grupa B – terenul 1 – orele 19:00 Metalurg – Bad Boys
Grupa B – terenul 1 – orele 20:00 Lupii Babadag – National Somova
Grupa C – terenul 2 – orele 17:00 As DeltaROM - Armada
Grupa C – terenul 2 – orele 18:00 Gemina – Juve
Grupa D – terenul 2 – orele 19:00 Real Tulcea - WIN
Grupa D – terenul 2 – orele 20:00 Vointa – Monumentul
Radio Delta pierde cu Deltarom. Săgeata e învinsă de Hagilarea iar C.S.M Viitorul Tavi este înfrântă de Cesena!
19-04-2022 | Campionatul de Minifotbal Tulcea
Doua remize in prima etapa de Liga I
13-04-2022 | Campionatul de Minifotbal Tulcea
Aseara, s-au disputat restantele din etapa a 3 a din campionatul de minifotbal
16-10-2019 | Campionatul de Minifotbal Tulcea
Săgeata trece de Convenabil cu 2 la 1.
14-10-2019 | Campionatul de Minifotbal Tulcea
Trei meciuri au fost amanate pentru 15 octombrie.
07-10-2019 | Campionatul de Minifotbal Tulcea
Jucătorii s-au întrecut în execuții spectaculoase.
29-09-2019 | Campionatul de Minifotbal Tulcea
Sambata 08 octombrie si duminica 09 octombrie sunt programate 2 etape in SUPERLIGA de minifotbal.
04-10-2016 | Campionatul de Minifotbal Tulcea
Etapa a 4 a a SUPERLIGII de minifotbal se va disputa in ziua de sambata, 01-10-2016, atat seria 1 cat si seria 2. Urmand ca etapa intermediara sa fie programata weekend-ul urmator.
26-09-2016 | Campionatul de Minifotbal Tulcea
Tulcea - pauza competitionala
23-12-2015 | Campionatul de Minifotbal Tulcea
Tulcea - 1 Decembrie - Ziua Nationala - Cupa Romaniei
29-11-2015 | Campionatul de Minifotbal Tulcea
Cupa Romaniei - Etapa 2
08-11-2015 | Campionatul de Minifotbal Tulcea
Cupa Romaniei - Program etapa 1
25-10-2015 | Campionatul de Minifotbal Tulcea