VIDEO SUPERCUPA: ELIMINAREA LUI STAN

Una dintre fazele extrem de controversate ale Supercupei Romaniei la minifotbal a avut loc in meciul al doilea, cater final. Mai precis, in minutul 18 al reprizei secunde, cand, la scorul de 1-0 pentru WMT GIROC, buzoianul Romeoi STAN l-a lovit pe Mircea TUS, incasand al doilea galben si fiind eliminat. Daca in cele doua minute ramase in partida a doua, absenta lui Stan nu s-a vazut pe teren. este cert ca eliminarea sa implicita si din partida imediat urmatoare, decisiva, de altfel, ar fi putut costa scump Buzaul.

Pentru ca cel mai clar si credibil argument este cel video, va lasam sa descoperiti daca decizia arbitrului de eliminarea a buzoianului a fost corecta. Romeo Stan afirma ca lovitura data cu cotul lui Tus a fost involuntara, Pe da alta parte, faptul ca arbitrul era aproape de faza si se uita clar catre cei doi combatanti face credibil gestul lui de a-l elimina pe cel ce loveste, fie si involuntar.

Faza in care a fost eliminat Tus se petrece la minutul 6:44

Noutati din CAMPIONATUL JUDETEAN DE MINIFOTBAL ALBORZ TIMISOARA

AJM Timis

Minifotbal feminin , copii si juniori - evenimente organizate de Asociatia Judeteana de Minifotbal Timis

26-02-2024 | CAMPIONATUL JUDETEAN DE MINIFOTBAL ALBORZ TIMISOARA

MINIMERCATO

In perioada 21 - 24 martie 2022 echipele pot modifica lotul jucatorilor maxim 4 modificari / lot : - 21 martie 2022 in intervalul orar 14.00 - 20.00 - LIGA IV - 22 martie 2022 in intervalul orar 14.00 - 20.00 - LIGA III - 23 martie 2022 in i